عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز
تورهای خارجی نوروز 98
دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی
بلیط هواپیما
دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی
تورهای خارجی نوروز 98
بلیط هواپیما

احداث طولانی ترین تله کابین دنیا در ارومیه

احداث طولانی ترین تله کابین دنیا در ارومیه
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی افزود: همزمان با ویژه برنامه های گرامیداشت هفته دولت، کلنگ احداث طولانی ترین تله کابین دنیا با 36 کیلومتر در ارومیه به زمین زده می شود.

اسدالله علیزاده در گفتگو با خبرنگاران افزود: کلنگ مرحله اول از نخستین فاز طولانی ترین تله کابین دنیا و زیرمجموعه مجتمعهای تفریحی و گردشگری با حضور استاندار آذربایجان غربی و جمعی ازمسئولان اجرایی استان روز شنبه شش شهریور ماه امسال در منطقه جانویسلو ارومیه به زمین زده خواهد شد.

وی با بیان اینکه مرحله اول ازنخستین فاز طرح تله کابین ارومیه، از جانوسلو تا کوه سیر در مسیری به طول چهار هزار و 125 متر احداث می شود، بیان داشت: ایستگاه جانوسلو با ارتفاع یک هزار و 500 متر از سطح آبهای آزاد دنیا را به ایستگاه کوه سیر با ارتفاع دو هزار و 230 متر متصل خواهد کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی سرعت تله کابین در این مسیر را شش متر برثانیه عنوان کرد و اظهار داشت: 86 کابین شش نفره ظرفیت حمل دو هزار نفردر ساعت ایجاد و مدت انتقال گردشگر در این مسیر 17 دقیقه خواهد بود.

به گفته علیزاده با اشاره به اینکه فاز اول این طرح در مسیری به طول 8.5 کیلومتر از جانوسلو به کوه ایوعلی کنار جاده بند ارومیه، فاز دوم از ایوعلی تا سد شهر چایی به طول 12 کیلومتر و فاز سوم ازسد شهرچایی تا پیست اسکی خوشاکو به طول 15.5 کیلومتر احداث می‌شود که با اعتبار پنج هزار میلیارد ریال و 120 میلیون یورو توسط بخش خصوصی و با مشارکت دو شرکت ایتالیایی و ترکیه ای احداث خواهد شد.

X خرید اینترنتی انواع ساعت مچی زنانه مردانه و ست با بهترین قیمت