وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

کاربرد فلش مموری در امنیت سیستم کامپیوترتان

کاربرد فلش مموری در امنیت سیستم کامپیوترتان
کاربرد فلش مموری بیشتر از آن چیزی است که تاکنون می دانستید! کارهایی به مراتب مهم تر از انتقال فایل ها و یا ذخیره اطلاعات !!
 
1– رایانه تان را قفل کنید
با نصب برنامه Predator می توانید فلش مموریتان را تبدیل به کلیدی برای باز یا قفل کردن رایانه تان استفاده کنید. به طوری که اگر فلش به رایانه متصل باشد دسترسی به آن آزاد بوده ولی اگر آن را remove کنید و از رایانه جدا کنید به طور اتوماتیک قفل شده و اگر شخصی بخواهد بدون اطلاع شما به رایانه تان دسترسی داشته باشد با پیغام “ACCESS DENIED” روبرو خواهد شد!
2 – سیستم تان را از ویروس رهایی بخشید
با نصب نرم افزار رایگان AVG که قابلیت اجرا به روی فلش مموری را داراست می توانید رایانه ویروسی تان را که دیگر از آن ناامید شده اید را اسکن کنید و در صورت موفقیت آمیز بودن عملیات جانی دوباره به رایانه تان ببخشید!!
۳ – برنامه ها و بازی های پرتابل را اجرا کنید
چه وسایلی به لحاظ قابلیت حمل آسان استفاده زیادی دارند؟! لپ تاپ؟ شاید هم تبلت ویا تلفن های هوشمند امروزی؟؟! شاید اکثر ما فلش مموری هایمان را فراموش کرده ایم!! با استفاده از فلش مموری می تواند بسیاری از نسخه های پرتابل برنامه هایی نظیر Firefox ، Chrome ، OpenOffice و … را به روی رایانه تان اجرا کنید.
۴ – ویندوز ۸ نصب کنید
با استفاده از فلش مموری تان می توانید شاهکار جدید مایکروسافت که ویندوز ۸ نام دارد را بدون پاک کردن ویندوز فعلی تان نصب کرده و از آن لذت ببرید!
۵ – Linux را امتحان کنید
شاید شما هم زیاد در مورد این سیستم عامل شنیده باشید. سیستم عاملی متن باز که طرفداران خاص خود را داراست. با استفاده از فلش مموری همانند ویندوز ۸ می توانید Linux را بدون نیاز به تغییرات در نسخه فعلی سیستم تان نصب کنید.
۶ – فایل ها و فولدرهایتان را ایمن سازید
اگر از فلش مموری ها فقط برای حفظ و یا انتقال اطلاعات استفاده می کنید، رمزگذاری را فراموش نکنید!! با این کار تنها کسی که می تواند به اطلاعاتتان دسترسی داشته باشد خودتان هستید و اگر مموریتان گم شد خیالتان از لو رفتن اطلاعات شخصی راحت خواهد بود!!
۷ – رایانه تان را مدیریت کنید
با نصب برنامه Parted Magic می توانید به وسیله فلش مموری تان کارهایی نظیر بازیابی پسورد، پارتیشن بندی و … انجام دهید.
۸ – ویندوز ۷ را به روی مک بوک نصب کنید
اگر می خواهید همزمان دو سیستم عامل OS X و ویندوز را به روی مک بوک تان نصب شده داشته باشید، می توانید با استفاده از فلش مموری تان این کار را انجام دهید!
۹ – هدیه ای در دسترس
آن دسته از افرادی که عادت دارند کارهایشان را به تعویق بیندازند به هنگام خرید هدیه برای مناسبت ها هم به این مشکل بر می خورند! و باز هم این فلش مموری ها هستند که می توانند به عنوان هدیه ای مناسب و دقیقه نودی بهترین گزینه باشند!!
۱۰ – اگر فلش مموری های زیادی دارید؛ آن ها را ببخشید
بسیاری از افراد به خصوص کسانی که همگام با تکنولوژی روز حرکت می کنند گاها با این مسئله روبرو شده اند که تعداد زیادی از ورژن های مختلف یک کالا را در اختیار دارند. از جمله این وسایل فلش مموری ها هستند. اگر تعداد زیادی از آن ها را در اختیار دارید می توانید تعدادی از آن ها را به کسانی که به این وسیله جالب و کاربردی احتیاج دارند ببخشید!!