اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

با کرم‌ خوردگی دندان‌ها چه کنیم؟

با کرم‌ خوردگی دندان‌ها چه کنیم؟

به گزارش ایران ناز کرم‌خوردگی و پوسیدگی دندان در اثر فعالیت‌های باکتری‌های خاصی در دهان بروز می‌یابد. این باکتری‌ها سم‌هایی تولید می‌کنند که مینای دندان و لایه‌های زیر آن، موسوم به “عاج دندان” را خراب می‌کند.گرچه مواد معدنی درون بزاق دهان و فلوراید موجود در خمیردندان مینای دندان را ترمیم می‌کنند،

 

با کرم‌ خوردگی دندان‌ها چه کنیم؟

 

اما بسیاری معتقدند کرم‌خوردگی دندان به طور طبیعی قابل درمان نیست. این در حالی است که محققان به تازگی از روش‌های ساده‌ای برای احیای مینای دندان و از بین بردن آثار پوسیدگی دندان پرده‌برداری کرده‌اند.بر اساس گزارشی که در مجله “بریتیش مدیکال” (British Medical) منتشر شده تحقیقی نشان داده است رژیم غذایی مناسب می‌تواند

 

آثار کرم‌خوردگی و پوسیدگی‌های دندان را به طور کامل از بین ببرد.در این تحقیق 62 کودک دارای کرم‌خوردگی دندان مورد مطالعه قرار گرفتند. به منظور بررسی رژیم‌های غذایی مختلف، افراد به سه گروه تقسیم شدند. رژیم غذایی گروه اول شامل جو دوسر بود که سرشار از اسید فیتیک است.

 

با کرم‌ خوردگی دندان‌ها چه کنیم؟

 

در گروه دوم غذاهای سرشار از ویتامین D در نظر گرفته شد.غلات به طور کامل از رژیم غذایی گروه سوم حذف و ویتامین D به آن اضافه شد.بیشترین کرم‌خوردگی دندان مربوط به گروه اول بوده است که از غلات و اسید فیتیک تغذیه کردند. افراد گروه دوم وضعیت بهتری نسبت به گروه اول از خود نشان دادند.

 

بیشترین آثار بهبود پوسیدگی‌های دندان نیز در گروه سوم مشاهده شد. این یافته نشان داد استفاده کمتر از غلات در رژیم غذایی باعث بهبود پوسیدگی‌های دندان می‌شود.در گذشته تصور می‌شد شکر و نشاسته باقی مانده بر روی دندان باعث کرم‌خوردگی دندان می‌شود. این در حالی است که در مطالعه اخیر رژیم غذایی به عنوان عامل اصلی شناسایی شد.

 

با کرم‌ خوردگی دندان‌ها چه کنیم؟