بهترین تمرینات برای از بین بردن غبغب

بهترین تمرینات برای از بین بردن غبغب

بهترین تمرینات برای از بین بردن غبغب

 

اگر شما نیز از داشتن غبغب رنج میبرید و میخواهید پوستی کشیده و سفت و زیبا داشته باشید با ما در این مطلب از ایران ناز همراه باشید.غبغب میتواند شما را پیرتر از سن واقعیتان نشان دهد،استفاده از این روشها که در ادام میبینید ، به گزارش ایران ناز  پوست صورتتان را در امتداد خط فک سفت‌تر می‌سازد و از افتادگی و شل‌شدن پوست صورت جلوگیری می‌کند.

 

 همچنین می‌توانید با استفاده از این تمرینات از شر چربی‌های اضافی در ناحیه غبغب خلاص شوید.کاهش وزن نقش قابل توجهی در از بین بردن غبغب دارد، اما همه افرادی که غبغب دارند، لزوما اضافه وزن ندارند. گاهی اوقات، غبغب یک مشکل ژنتیکی است. علت هرچه باشد،این مشکل قابل حل است و خوشبختانه، دیگر لازم نیست نگران تحمل غبغب اضافی بر روی صورت‌تان باشید. در ادامه شما را با تمرینات ساده‌ای برای خلاص‌شدن از شر غبغب آشنا می‌کنیم.

 

۱. لیفت چانه

 

لیفت چانه باعث بهبود فرم عضلات فک، گردن و گلو می‌شود. برای انجام این حرکت، این مراحل ساده را دنبال کنید:
• بایستید یا صاف روی زمین بنشینید.

 

• سرتان را عقب ببرید تا بتوانید سقف را ببینید.

 

• لب‌هایتان را جمع کنید، طوری که انگار می‌خواهید به سقف بوسه بزنید.

 

۲. رول گردن

 

رول گردن نه تنها باعث بهبود فرم عضلات فک، گردن و گلو می‌شود، بلکه شانه‌های شما را نیز از زیر فشار رها می‌کند. این مراحل را برای انجام رول گردن و از بین بردن غبغب دنبال کنید:

 

• بایستید یا صاف روی زمین بنشینید.

 

• نفس بگیرید و به آرامی چانه خود را به یک طرف ببرید تا با آن شانه خود را لمس کنید.

 

• نفستان را بیرون بدهید و به آرامی سرتان را به سمت پایین بگیرید تا چانه‌تان روی سینه بیافتد. کمرتان را راست نگه دارید و شانه‌های خود را صاف کنید.

 

• دوباره نفس بگیرید و به آرامی سرتان را بلند کنید تا چانه مجددا به شانه‌ها برخورد کند.

 

این تمرین را ۵ تا ۱۰ بار تکرار کنید تا رول گردن به پایان برسد.

 

۳. نشر فک

 

حرکت نشر فک، فرم عضلات صورت شما را بهبود می‌بخشد. نحوه انجام نشر فک به شرح زیر است:

 

• بایستید یا صاف روی زمین بنشینید.

 

• از طریق بینی یک نفس عمیق بکشید و به آرامی نفس‌تان را بیرون دهید. در این حین لب‌هایتان را محکم جمع کنید. در حالی که عمل دم و بازدم را تکرار می‌کنید، فک خود را مانند عمل جویدن تکان دهید.

 

• وقتی نفس‌تان را بیرون دادید، دهان‌تان را تا حد امکان باز کنید و نوک زبان را به آرامی به پشت دندان‌های پایینی بفشارید تا عضلات فک شل شوند.

 

دو مرحله فوق را ۵ تا ۱۰ بار تکرار کنید.

 

۴. حرکت پلاتیسما

 

پلاتیسما یک عضله بزرگ است که از خط فک تا سمت شانه‌ها ادامه دارد. تمرین دادن این عضله به بهبود فرم چانه و گلو کمک می‌کند. برای تقویت پلاتیسما، این مراحل را دنبال کنید.

 

• بایستید یا صاف روی زمین بنشینید.

 

• لب‌هایتان را به دندان‌ها بفشارید و گوشه دهان‌تان را رو به پایین بگیرید.

 

• دهان را کمی باز و عضلات فک را شل کنید. لب‌هایتان را محکم به عقب فشار دهید تا تاندون‌های گردن بیرون بزنند.

 

• فک پایینی خود را ۵ تا ۱۰ بار بالا و پایین کنید.

 

این تمرین را ۵ تا ۱۰ بار تکرار کنید تا پلاتیسما تقویت شود.

 

چند توصیه کاربردی:

 

کاهش وزن

 

اگر غبغب دارید، احتمال دارد اضافه‌وزن داشته باشید. متاسفانه، نمی‌توانید فقط یک ناحیه از بدن‌تان را برای کاهش چربی مورد هدف قرار دهید. برای کاهش چربی باید روی کل بدن کار کنید. وقتی وزن کم می‌کنید، چربی‌های اضافی بدن به تدریج از روی صورت محو می‌شوند.

 

راست بنشینید

 

راست نشستن کمک می‌کند که از شر غبغب خلاص شوید. راست نشستن نه تنها غبغب را از دید پنهان می‌کند، بلکه ماهیچه‌های فک شما را نیز تقویت می‌نماید. برای اینکه راست بنشینید، می‌توانید از صندلی‌های ارگونومیک در پشت میز کار استفاده کنید.

 

آدامس بجوید

 

جویدن آدامس فک و عضلات صورت را تمرین می‌دهد. تمرین دادن فک و عضلات صورت باعث می‌شود که چربی‌های غبغب سریع‌تر بسوزند. این تمرینات همچنین پوست صورت شما را سفت نگه می‌دارند.

 

مطالب مرتبط:

 

با رفع غبغب چهره خود را زیباتر کنید

 

داروی جدید ضد غبغب!