عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی

بلیط هواپیما

دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی

بلیط هواپیما

نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروزی ترامپ +تصاویر

مجموعه : مجله خبری روز
نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروزی ترامپ +تصاویر

نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

 

این خبر بروز رسانی میشود . در حالیکه رای گیری در انتخابات آمریکا به اتمام رسیده و شمارش آرا شروع شده است ، به گزارش ایران ناز نتایج اولیه شمارش آراء حاکی از پیشی گرفتن تعداد آراء دونالد ترامپ از کلینتون میباشد !

 

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شد. دونالد ترامپ با به دست آوردن آرا ایالت پنسیلوانیا به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا جایگزین باراک اوباما در کاخ سفید شد.دونالد ترامپ با پیروزی در پنسیلوانیا و کسب 20 رای الکترال رئیس‌ جمهور آمریکا شد.

 

ترامپ توانست که 274 رای الکترال را کسب کند.هیلاری کلینتون نیز 218 رای الکترال را به خود اختصاص دهد.

 

ترامپ در این انتخابات با کسب ۲۷۴ رای الکترال، حد نصاب ۲۷۰ رای برای ریاست‌جمهوری را کسب کرد و کلینتون که ۲۱۸ رای الکترال را از آن خود کرده بود، پشت سر گذاشت.

 

دونالد ترامپ رسما رئیس جمهور آمریکا شد14:30: هواداران «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری خواهان، در جشن پیروزی وی با سر دادن شعارهایی خواستار زندانی کردن نامزد دمکرات ها شدند.حامیان ترامپ در واکنش به خبر شکست کلینتون فریاد شادی سرداده و شعار دادند «وی (کلینتون) را زندانی کنید.»

 

14:15: ‘ترزا می’ نخست وزیر انگلیس صبح روز چهارشنبه در بیانیه ای پیروزی ‘دونالد ترامپ’ نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تبریک گفت و بر تدوام روابط خاص لندن و واشنگتن تصریح کرد.

 

14:14: «ماریانو راخوی» نخست وزیر اسپانیا امروز چهارشنبه پیروزی «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تبریک گفت.

 

14:13: شبکه خبری ان.بی.سی نیوز در پی پیروزی «دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا در گزارشی اسامی برخی از افراد وفادار به رئیس جمهوری منتخب این کشور را که به نظر می رسد، پست هایی در کابینه وی داشته باشند، اعلام کرد.

 

14:12: رئیس جمهور افغانستان با ارسال پیامی پیروزی ترامپ را در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به وی تبریک گفت.

 

14:11: وزیر امورخارجه اتریش پس از اعلام نتیجه پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از آن به عنوان آغاز دوره تردید نام برد.

 

14:10: روحانی: نتیجه انتخابات آمریکا اثری در سیاست‌های ایران ندارد

 

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری در واکنش به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و پیروزی دونالد ترامپ گفت: موقعیت آمریکا در جامعه بین‌المللی و افکار عمومی جهان به دلیل سیاست‌های غلط تضعیف شده و شکاف بیشتر با جامعه جهانی و اروپا به این موقعیت، بیشتر ضربه خواهد زد.

 

وی در جلسه هیات دولت گفت: نتیجه انتخابات آمریکا، نشان التهابات و عدم ثبات داخلی آمریکا مدت‌ها باقی خواهد ماند و زمان زیادی می‌برد که این اختلافات و مشکلات داخلی حل ‌شود.رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه “عزت و استقلال ایران در این است که مواضع ما فقط از خواست و اراده مردم ایران اثر می‌پذیرد

 

و با تغییرات در دولت‌های خارجی تغییر نمی‌کند”، تأکید کرد: نتیجه انتخابات آمریکا، اثری در سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران ندارد.رییس شورای عالی امنیت ملی با اعلام اینکه “امروز دیگر آمریکا به هیچ وجه بیش از گذشته توانایی استفاده از ایران‌هراسی و ایجاد اجماع جهانی بر علیه ایران را ندارد”،

 

افزود: سیاست ایران در تعامل سازنده با جهان و شکسته شدن تحریم‌های هسته‌ای، روابط اقتصادی ایران با همه کشورها را یک مسیر رو به رشد و برگشت ناپذیر قرار داده است.روحانی تأکید کرد که هوشمندی ایران در توافق هسته‌ای این بود که برجام را نه به عنوان توافق با یک کشور یا یک دولت بلکه به عنوان یک قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل تثبیت کرد که با تصمیم یک دولت قابل تغییر نیست.

 

14:01: «مارتین شولتز» رئیس پارلمان اروپا در واکنش به پیروزی «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری خواهان گفت: پیروزی ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا کار را برای همکاری اتحادیه اروپا با آمریکا «دشوارتر» خواهد کرد.

 

14:00: ‘پائولو جنتیلونی’ وزیر خارجه ایتالیا در نخستین واکنش به پیروزی غیر منتظره ‘دونالد ترامپ’ درانتخابات ریاست جمهوری آمریکا، گفت: پیروزی دونالد ترامپ از اهمیت تاریخی برخوردار است، ولی خطوط سیاست خارجی ایتالیا تغییری نخواهد کرد.

 

13:59: «ژان کلود یونکر» رئیس کمیسیون اروپا و «دونالد توسک» رئیس شورای اروپا، از «دونالد ترامپ» دعوت کرد در نشست اتحادیه اروپا- آمریکا شرکت کند.

 

13:43: تصویر چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا بر روی ساختمان امپایراستیت نیویورک دونالد ترامپ رسما رئیس جمهور آمریکا شد

 

13:42: مطهری:ترامپ برای ایران مفیدتراست تاکلینتون. دموکراتهابابرنامه ریزی دقیق حرکت میکنندوباپنبه سر میبرند. ترامپ صداقت بیشتری داردومواضعش درباره سوریه خوب بود. او به عربستان نگاه خوبی ندارد

 

13:28: پیروزی غیرمنتظره «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، سبب سقوط آزاد ارزش شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن و نیز کاهش ارزش دلار آمریکا در برابر پوند در شروع معاملات روز چهارشنبه شد.

 

13:26: هواداران خشمگین کلینتون به خیابان ها ریختند

 

گزارش رسانه‌های غربی و آمریکایی حاکی از این است که در برخی شهرها و دانشگاه‌های آمریکا، هواداران کلینتون، تظاهراتی ضدترامپ برگزار کرده و در نقاطی آتش افروخته‌اند.گاردین از برگزاری تظاهرات ضد ترامپ در برخی مناطق آمریکا گزارش داد. این تظاهرات در شهرهایی همچون اوکلند، لس‌آنجلس، پورتلند و نیویورک رخ داده‌اند.

 

براساس این گزارش صدها دانشجو نیز در دانشگاه کالیفرنیا در لس‌آنجلس (UCLA) در اعتراض به ترامپ تجمع کرده‌اند.همچنین شبکه اِی.بی.سی نیوز نیز گزارش داد در شهر اوکلند در شمال ایالت کالیفرنیا نیز تظاهرکنندگان آتش‌هایی را شعله‌ور کردند.

 

طبق گزارش این شبکه تلویزیونی، راه‌پیمایی‌هایی در مناطق مرکزی شهرهای پورتلند و دیویس در ایالت کالیفرنیا، و دانشگاه کلمبیا در شهر نیویورک برگزار شده است.

 

16:19: رئیس جمهور فیلیپین که با اظهار نظرهای های جنجالی خود علیه «باراک اوباما» و آمریکا، موجب بروز تنش در روابط مانیل-واشنگتن شده بود، پیروزی «دونالد ترامپ» را تبریک گفت.

 

13:16: رئیس دومای روسیه در واکنش به پیروزی «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، گفت: زندگی جدیدی آغاز می شود.

 

13:14: سخنگوی تشکیلات خودگردان فسطین از آمادگی این نهاد برای تعامل با رئیس جمهوری منتخب آمریکا بر اساس اصل پایبندی به راه حل دو دولتی خبر داد.

 

12:54: بازار ارز جوگیر انتخابات آمریکا شد؛ توقف فروش دلار

 

بازار ارز به مانند گذشته بازهم تحت الشعاع اخبار تاثیر گذار به ویژه در حوزه سیاسی قرار گرفت. این در حالی است که با افزایش نرخ دلار در بازار و غیرقابل پیش‌بینی بودن وضعیت در زمان پیش رو بسیاری از صرافی‌ها فروش این ارز را متوقف کرده و قیمت‌ها نیز تا بیش از ۳۶۷۰ تومان پیش رفته است.

 

12:48: واكنش ظريف به پیروزی ترامپ: ما معتقديم نبايد در أمور داخلی كشورها دخالت كنيم اما هر دولتي در أمريكا سر كار باشد ملزم به اجرای برجام است.

 

12:47: سخنگوب وزارت خارجه ایران: برای تهران سیاست‌های اجرایی دولت آینده آمریکا مهم است

 

12:35 پایگاه اینترنتی «CNN money» نوشت: ارزش پزو (واحد پول مکزیک) بامداد امروز (چهارشنبه) و با فشرده شدن رقابت ها و افزایش چشم انداز پیروزی «دونالد ترامپ» هشت درصد کاهش یافت.

 

12:34: پیروزی ‘دونالد ترامپ’ نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در رقابت با ‘هیلاری کلینتون’ باعث شد بازار سهام استرالیا حدود 35 میلیارد دلار ارزش خود را از دست بدهد.

 

12:33: نخست وزیر امارات و حاکم دبی به ترامپ تبریک گفت.

 

12:33: سخنگوی وزارت خارجه چین گفت کشورش برای همکاری با رئیس جمهور آمریکا تلاش می‌کند.

 

12:32: خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: در انتخابات کنگره 115 ام آمریکا ،جمهوریخواهان با کسب 51 کرسی از 100 کرسی ، به صورت رسمی اکثریت سنا را نیز در اختیار گرفتند.

 

12:31: با پیروزی «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ارزش شاخص کل سهام بورس پاریس 2.83 درصد کاهش یافت.

 

12:31: تبریک ‘فاراژ’ رهبر حزب ‘یوکیپ’ به ترامپ

 

‘نایجل فاراژ’ رهبر حزب ضد اروپایی و ضد مهاجر ‘استقلال بریتانیا’ ( یوکیپ) بامداد روز چهارشنبه به عنوان اولین شخصیت سیاسی انگلیس به ‘دونالد ترامپ’ به عنوان چهل و پنجمین رییس جمهوری آمریکا تبریک گفت و عنوان کرد که نتایج این انتخابات ‘بزرگتر از برگزیت ‘ بود.

 

12:30: «بلفاست تلگراف»، نوشت: «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری خواهان در یک پیروزی چشمگیر به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد و به کاخ سفید راه یافت.

 

12:29: سفیر آمریکا از کاهش اختلاف با روسیه در دولت ترامپ خبر داد

 

جان تفت سفیر آمریکا در روسیه در واکنشی فوری پس از اعلام پیروزی دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، احتمال قوی کاهش تنش در روابط مسکو و واشنگتن را مطرح کرد.

 

12:22: نخست‌وزیر مالزی در اظهارنظری ضمن تبریک گفتن بابت پیروزی دونالد ترامپ گفت: «موفقیت آقای ترامپ نشان می‌دهد که سیاستمداران هرگز حمایت رای دهندگان را برای خودشان مسلم فرض کنند».

 

12:20: مالکوم ترنبول نخست‌وزیر استرالیا به دونالد ترامپ پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تبریک گفت.

 

12:19: نخست وزیر ترکیه به ترامپ تبریک گفت.

 

12:18: پوتین به ترامپ تبریک گفت و ابراز امیدوار کرد گفتگوی سازنده ای با او داشته باشد.

 

12:04: واكنش توييتري حمید ابوطالبی معاون سیاسی دفتر رییس جمهور به پيروزي ترامپ .دونالد ترامپ رسما رئیس جمهور آمریکا شد

 

11:58: قیمت سکه به یک میلیون و 140 هزار تومان رسید

 

به‌دنبال انتشار نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و پیروزی دونالد ترامپ، بازار طلا و ارز تهران واکنش نشان داد.قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی امروز در بازار تهران 23 هزار تومان گران شد. نیم‌سکه نیز 9 هزار تومان، ربع سکه 6 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 4 هزار تومان افزایش قیمت داشت.

 

بر همین اساس، در حال حاضر در بازار هر قطعه سکه تمام بهار آزادی یک میلیون و 140 هزار تومان، نیم‌سکه 571 هزار تومان، ربع‌سکه 302 هزار تومان، سکه یک‌گرمی 190 هزار تومان قیمت دارد.

 

11:49: واکنش رئیس بورس تهران به زلزله ترامپ: انتخابات آمریکا تاثیر طولانی بر بازار سهام ایران ندارد و سهامداران در بلند مدت به باور بی تاثیری انتخابات آمریکا بر بازار ایران می رسند.

 

11:48: واکنش موگرینی به پیروزی ترامپ: ارتباط آمریکا عمیق‌تر از هر تغییری در سیاست‌هاست و ما همچنان به همکاری برای کشف قدرت‌های اروپا ادامه می‌دهیم

 

11:47: علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا:رأی مردم آمریکا به ترامپ نشان از رأی منفی به سیاست جنگ‌طلبانه و خشونت دارد.

 

11:46: عبدالفتاح سیسی رئیس جمهور مصر به ترامپ تبریک گفت

 

11:45: نامزد مورد استقبال پوتین مستاجر کاخ سفید شد

 

دونالد ترامپ که حتی با وجود کم مهری حزب جمهوریخواه توانست در عین ناباوری پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شود، گزینه مطلوبی برای بازسازی روابط تقریبا تخریب شده واشنگتن و مسکو است.

 

11:43: رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به ترامپ تبریک گفت

 

«پل رایان» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در پیامی توئیتری پیروزی «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری خواهان را تبریک گفت.

 

11:42: رئیس ستاد انتخاباتی کلینتون خطاب به طرفداران: به خانه هایتان بروید

 

«جان پودستا» (John Podesta) رئیس ستاد انتخاباتی «هیلاری کلینتون» درپی اعلام نتایج آرا الکترال که به نفع دونالد ترامپ بوده، با حضور در مقر ستاد انتخاباتی کلینتون، خطاب به طرفداران این نامزد دمکرات گفت: شب بخیر، به خانه هایاتان بروید.

 

11:38: کلینتون شکست خود، مقابل را ترامپ پذیرفت

 

شبکه تلویزیونی سی ان ان در خبری فوری اعلام کرد: هیلاری کلینتون در تماس تلفنی با دونالد ترامپ شکست خود را از رقیب دمکراتش پذیرفت.

 

11:36: ترامپ رسما اعلام پیروزی کرد

 

با اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ و معاونش در گردهم‌آیی جمهوری‌خواهان در نیویورک حاضر شدند و اعلام پیروزی کردند.

 

11:25: تحلیل حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره دلیل اقبال مردم آمریکا به ترامپ

 

رهبر معظم انقلاب چند روز پیش از اقبال بیشتر ترامپ در کسب رای مردم خبر داده بودند.پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در بازنشر بخشی از سخنان ایشان در دیدار با دانش آموزان و دانشجویان به مناسبت روز 13 آبان، نوشت: این مناظره‌ی دو نامزد [ریاست جمهوری] آمریکا را دیدید؟ حقایقی که اینها بر زبان راندند دیدید؟ شنیدید؟ اینها آمریکا را افشا کردند.

 

چند برابر چیزهایی را که ما میگفتیم و بعضی باور نمیکردند و نمیخواستند باور کنند، خود اینها گفتند. و جالب این است که آن که #صریح‌تر گفت، بیشتر مورد توجّه مردم قرار گرفت. آن مرد چون #واضح‌تر گفت، صریح‌تر گفت، مردم آمریکا بیشتر به او توجّه کردند. طرف مقابل گفت این پوپولیستی کار میکند؛

 

#عوام‌گرایانه، چرا عوام‌گرایانه؟ برای خاطر اینکه حرفهایش را مردم نگاه میکردند، میدیدند درست است؛ در واقعیّات زندگی خودشان آن را میدیدند. ارزشهای انسانی در آن کشور نابودشده و لگدمال‌شده است؛ #تبعیض_نژادی وجود دارد.

 

همین چند روز قبل از این آن مرد در تبلیغات انتخاباتی‌اش ایستاد و گفت شما اگر رنگین‌پوست هستید، اگر سیاه‌پوست و سرخ‌پوست هستید، در خیابانهای نیویورک و شیکاگو و واشنگتن و کالیفرنیا و غیرذلک وقتی راه میروید، نمیتوانید مطمئن باشید که تا چند دقیقه‌ی دیگر زنده‌اید. شما ببینید!

 

این حرف را کسی دارد میزند که انتظار دارد چند روز دیگر برود در کاخ سفید، بنشیند آمریکا را اداره کند. #نژادپرستی_آمریکا یعنی این.فقر آمریکایی‌ها را [هم گفت]. گفت ۴۴ میلیون نفر در آمریکا گرسنه‌اند. او گفت و دیگران هم گفتند که کمتر از یک درصد مردم آمریکا مالک نود درصد ثروت آمریکا هستند. ارزشهای انسانی در آنجا لگدمال شده است؛ تبعیض، اختلاف، نژادپرستی، لگدمال کردن حقوق بشر.

 

11:24: ترامپ: همين الان از هيلاري تلفني داشتم. او به همه ما تبريك گفت و من هم به او و خانواده اش تبريك گفتم.

 

11:21: معاون دونالد ترامپ: امشب يك شب تاريخي است | مردم آمريكا قهرمان تازه خود را برگزيدند؛ باعث افتخارم است كه معرفي بكنم ريس جمهور برگزيده را؛ دونالد ترامپ.

 

11:20: آغاز سخنرانی دونالد ترامپ پس از پیروزی در انتخابات

 

11:19: دونالد ترامپ وارد ستاد اصلی اش شد و مورد استقبال گرم هوادارانش قرار گرفت.

 

11:15: نخستین واکنش یک مسئول ایرانی به پیروزی ترامپ

 

سخنگوی سازمان انرژی اتمی: سناریوهای مختلفی را از قبل برنامه ریزی کرده بودیم

 

بهروز کمالوندی گفت: ما از مدت ها قبل برای این موضوع برنامه ریزی کردیم و سناریوهای مختلفی در مورد انتخابات آمریکا طراحی کردیم. در این سناریوها حتی رفتار افراطی شدید مقامات جدید آمریکا و عمل متقابل جمهوری اسلامی ایران دیده شده و در آن سناریوها آمده است که ما خودمان را با آن سناریویی که عملی شود، تنظیم خواهیم کرد.

 

11:14: شبکه ان‌بی‌سی به نقل از منابع آگاه می‌گوید هیلاری کلینتون در تماس تلفنی با ترامپ، شکست را پذیرفته است.

 

11:03: «دونالد ترامپ» چهل و پنجمین رییس‌جمهور آمریکا شد

 

به گزارش ایران ناز انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا روز سه شنبه با اولین آرایی که در منطقه «دیکس ویل» در ایالت نیوهمپشایر به صندوق انداخته شد، رسماً آغاز شد.

 

اخبار لحظه به لحظه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را در اینجا مشاهده کنید:

 

8:37 فاکس نیوز: در ایالت نوادا ترامپ از کلینتون عقب افتاده است.جدیدترین نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حاکی از عقب ماندن دونالد ترامپ جمهوری خواه از هیلاری کلینتون دموکرات در ایالت نوادا است.

 

8:36 شبکه تلویزیونی الجزیره: دونالد ترامپ در ایالت میشیگان پس از شمارش 67 درصد آرا، بیش از یک درصد از هیلاری کلینتون پیش است.

 

8:35 خبرگزاری فرانسه: در پی پیشتازی دونالد ترامپ در برابر هیلاری کلینتون، شاخص سهام در بازار بورس توکیو پنج و نیم درصد کاهش یافت.

 

8:34 شبکه تلویزیونی العالم: دونالد ترامپ 48.4 درصد و هیلاری کلینتون 47 درصد آرا را کسب کرده‌اند.

 

8:25 فاکس نیوز: شادی زودهنگام در ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ آغاز شده است.

 

رای گیری در آمریکا پایان یافت و شمارش آراء گویای برتری قابل توجه دونالد ترامپ است. باتوجه به این نتایج هیلاری کلینتون دموکرات در این رقابت بازنده شده است و دونالد ترامپ جمهوری خواه به سمت کاخ سفید می رود. با اعلام نتایج اولیه انتخابات آمریکا، شادی زودهنگامی در ستاد مرکزی دونالد ترامپ در شهر نیویورک آغاز شده است. ترامپ نیز خودش را برای راهیابی به کاخ سفید آماده کرده است.

8:21 شبکه تلویزیونی المیادین: طرفداران کلینتون از فاصله زیادی که با ترامپ در آرای کالج پیدا کرده اند ناراحت هستند و اشک می ریزند.

8:20 خبرگزاری فرانسه: استفاده تفریحی از ماریجوانا در همه ‌پرسی در ایالت کالیفرنیا که همزمان با انتخاب ریاست جمهوری آمریکا برگزار شد، قانونی شد.

8:18 شبکه تلویزیونی العالم: دونالد ترامپ 48.6 درصد و هیلاری کلینتون 46.8 درصد آرا را کسب کرده اند.

8:16 خبرگزاری فرانسه: بازارهای هند صبح امروز چهارشنبه تحت تاثیر پیشتازی دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در برابر هیلاری کلینتون نامزد دموکرات و اعلام غیرمنتظره مقابله با پول سیاه از سوی دولت هند، شش درصد سقوط کرد.
در آغاز معاملات امروز شاخص سنسکس بورس بمبئی شش و هشت صدم (6.08) درصد یا یک هزار و 676 واحد کاهش یافت.
این کاهش یک روز پس از آن صورت می گیرد که نارندرا مودی، نخست وزیر هند در اقدامی غیرمنتظره اعلام کرد به منظور مقابله با فساد اقتصادی، از امروز اسکناس‌های 500 و 1000 روپیه‌ای از گردش خارج و حذف می‌شوند.

8:14 هیلاری کلینتون با انتشار پیام توییتری ظاهرا خودش را برای شکست آماده می کند.
نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دقایقی پیش پیامی توییتری منتشر کرد.
وی در این پیام توییتری اعلام کرد: این تیم (تیم انتخاباتی ما) چیزهای زیادی برای افتخار کردن دارد، هر اتفاقی که امشب بیفتد بازهم از شما به خاطر همه چیز ممنونم.

8:12 شبکه تلویزیونی الحدث: تعدادی آرای الکترال ترامپ به 260 و تعداد آرای الکترال کلینتون به 221 رسید.

8:11 شبکه تلویزیونی العالم: دونالد ترامپ 48.7 درصد و هیلاری کلینتون 46.7 درصد آرا را کسب کرده اند.

8:10 فاکس نیوز: تعداد آرای الکترال دونالد ترامپ به 254 رسید.

8:09 شبکه تلویزیونی الحدث: تعدادی آرای الکترال ترامپ به 244 و تعداد آرای الکترال کلینتون به 221 رسید.

8:08 شبکه تلویزیونی فاکس نیوز: دونالد ترامپ فقط سی و یک رای الکترال دیگر برای پیروزی در انتخابات آمریکا نیاز دارد.

 

نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروزی ترامپ +تصاویر

تاکنون از مجموع آرای شمارش شده، دونالد ترامپ در ايالت های ويرجينيای غربی ،واشنگتن ،ويرجينيا، تگزاس، تنسی ،کاروليناي جنوبی ، اوکلاهاما، اوهايو ، داکوتای شمالي ، کارولينای شمالی ، می سی سی پی، لويزيانا، کنتاکی، کانزاس، اينديانا، جورجيا، فلوريدا، کلورادو، پنسیلوانیا، آرکانزاس و آلاباما از رقيب خود پيش گرفته است.

 

بر اساس اعلام پايگاه اينترنتی پوليتيکو از مجموع ايالت هايی که شمارش آراء در آنها انجام شده و يا در حال انجام است هيلاری کلينتون در ايالت های کلورادو، کنتيکت، دلاور، کلمبيا،ايلينويز، ماين، مريلند ، ماساچوست ، ميشيگان، ميسوری،نيوهمپشاير، نيوجرسی ، نيويورک، پنسيلوانيا ،رودايلن و ورمونت پيشتاز است.

 

06:55 ترامپ در ایالت تأثیرگذار اوهایو با 18 رأی مجمع گزینندگان پیروز شد. در نیم قرن اخیر هر نامزدی در این ایالت پیروز شده در نهایت رئیس جمهور آمریکا شده است. (ای‌بی‌سی نیوز)

 

06:48 ترامپ در آستانه پیروزی در ایالت حساس فلوریدا. پس از شمارش 97 درصد آرا فاصله بیش از 110 هزار رای است. (ای بی سی)

 

06:40 با شمارش اولیه آرای ایالت‌ها، رقابت فشرده کلینتون و ترامپ بهای طلا را به بالاترین سطح طی 5 هفته اخیر رساند. به نظر می‌رسد دلیل افزایش ناگهانی بهای طلا در ساعات اولیه چهارشنبه، نگرانی سرمایه‌داران از احتمال پیروزی ترامپ در انتخابات است. (رویترز)

 

06:29 ترامپ در ایالت لوییزینا (8 رای) و مونتانا (3 رای) موفق به پیروزی شد. (سی ان ان)

 

نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروزی ترامپ +تصاویر

06:17 شمارش نزدیک به 95 درصد آرای ایالت حساس فلوریدا انجام شده و ترامپ بیش از 130 هزار رای بیشتر از کلینتون کسب کرده است. (ای بی سی)

 

06:13 نیویورک تایمز از احتمال 55 درصدی انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور بعدی آمریکا خبر داد.

 

نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروزی ترامپ +تصاویر

06:11 پال رایان توانست بار دیگر از ایالت ویسکانسین به مجلس نمایندگان راه یابد. وی جمهوری‌خواه و رئیس مجلس نمایندگان است. (اسوشیتدپرس)

 

06:08 ای بی سی گزارش داد ترامپ در ایالت حساس اوهایو به عنوان یکی از ایالت‌های مهم و تعیین کننده، پس از شمارش 45 درصد آرا، 52 درصد به 44 درصد از کلینتون پیش است.

 

06:06 با شمارش 92 درصد آرا، ترامپ بیش از 130 هزار رای بیشتر از کلینتون در ایالت حساس فلوریدا کسب کرده است. (ان بی سی)

 

06:02 با اعلام نتایج اولیه انتخابات، نگرانی از احتمال پیروزی ترامپ ارزش دلار را در برابر یورو و ین ژاپن کاهش داد. (رویترز)

 

05:57 ترامپ موفق شد در ایالت‌های نبراسکا (5 رای) و آراکانزا (6 رای) پیروز شود. کلینتون نیز در ایالت کنتیکت (7 رای) پیروز شد. (ان بی سی)

 

نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروزی ترامپ +تصاویر

05:50 رویترز: هواداران هیلاری کلینتون در نزدیکی مقر انتخاباتی او در نیویورک با نگرانی نتایج انتخابات را دنبال می‌کنند.

 

05:45 شمارش بیش از 80 درصد آرای ایالت ویرجینیا حاکی از پیشتازی ترامپ است. نامزد جمهوریخواهان 49 درصد آرا و کلینتون 46 درصد آرای شمارش شده را کسب کرده است. ویرجینیا ایالتی است که تیم کین، معاون هیلاری کلینتون سناتور آن بوده است و مردم آن در دوره گذشته انتخابات ریاست جمهوری به اوباما رای داده بودند. (ای بی سی)

 

05:40 جان مک‌کین از حزب جمهوری‌خواه توانست بار دیگر و برای ششمین بار به سنا راه پیدا کند. وی سناتور ایالت آریزونا است. (سی‌ان‌ان)

 

05:36 کلینتون توانست در ایالت نیویورک که 29 رای مجمع برگزینندگان را دارد، پیروز شود. ترامپ نیز در ایالات تگزاس (28 رای)، کانزاس (6 رای)، وایومینگ (3 رای)، داکوتای جنوبی (3 رای) و داکوتای شمالی (3 رای) پیروز شد. نتیجه آرای الکترال تا این لحظه 129 به 97 به سود ترامپ است. البته آرای ایالتهای غربی حامی دموکراتها هنوز شمارش نشده است.

 

05:28 نیویورک تایمز با بیان اینکه انتخابات در 10 ایالت دیگر تا ساعت 9 شب به وقت محلی (5:30 بامداد چهارشنبه به وقت ایران) ادامه دارد، پیش بینی کرد اعلام نتیجه انتخابات تا چند ساعت دیگر به تاخیر بیفتد.

 

نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروزی ترامپ +تصاویر

 

05:22 ای بی سی: با شمارش نزدیک به 75 درصد آرا در ایالت حساس فلوریدا، ترامپ بیش از یک صد هزار رای از کلینتون پیش است. در صورت شکست ترامپ در فلوریدا، پیروزی او در انتخابات چندان قابل تصور نیست.

 

05:17 رویترز با اشاره به رقابت فشرده کلینتون و ترامپ در ایالت حساس فلوریدا نوشت اگر کلینتون در کارولینای شمالی پیروز شود، نیازی به پیروزی در فلوریدا نخواهد داشت.

 

05:05 خبرگزاری آسوشیتدپرس از قطعی شدن تداوم کنترل جمهوری‌خواهان بر مجلس نمایندگان آمریکا خبر داد.

نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروزی ترامپ +تصاویر

05:00 ترامپ با پیروزی در ایالت آلاباما در آرای الکترال از کلینتون پیش افتاد. تاکنون کلینتون 68 و ترامپ 77 رأی مجمع گزینندگان ره کسب کرده اند. (سی‌ان‌ان)

 

04:59 مارک کرک، سناتور جمهوریخواه ضد توافق هسته ای و طرفدار تحریم های ایران در انتخابات ایالت ایلینوی شکست خورد.

 

04:57 با شمارش 88 درصد از آرای ایالت فلوریدا و بیش از 8 میلیون رأی، فاکس نیوز اختلاف کلینتون و ترامپ را فقط 28 رأی اعلام کرد!

 

04:55 در گرماگرم شمارش آرای ایالت ها، اوباما گفت صرف نظر از آنچه رخ می‌دهد، صبح هنگام خورشید طلوع خواهد کرد!

 

04:52 با پیروزی ترامپ در ایالت تنسی، تعداد آرای اکترال نامزد جمهوری خواهان به 51 در برابر 68 رای کلینتون رسید.

نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروزی ترامپ +تصاویر

04:50 طبق گزارش سی ان ان، 85 درصد از آرای فلوریدا شمارش شده است. این در حالی است که با شمارش بیش از 7 میلیون رأی، فاصله دو نامزد کمتر از 1000 رأی است!

 

04:48 رویترز از اختلاف 1.4 درصدی آرای کلینتون و ترامپ در ایالت حساس فلوریدا به نفع نامزد دموکرات‌ها خبر داد. ای بی سی نیوز نیز نوشت با شمارش بیش از 7 میلیون رای در ایالت فلوریدا، کلینتون 49 به 48 درصد از ترامپ پیش است.

 

04:42 مارکو روبیو توانست دوباره از ایالت فلوریدا به سنای آمریکا راه پیدا کند. این سناتور جمهوری‌خواه، یکی از مخالفان سرسخت توافق هسته‌ای ایران است و در دور مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری، از ترامپ شکست خورد. (سی‌ان‌ان)

 

04:39 طبق برآورد ای بی سی نیوز، کلینتون در ایالات ماساچوست (11رای مجمع برگزینندگان)، دلاور (3 رای)، نیوجرسی (4 رای)، واشینگتن دی سی (3 رای)، ایلینوی (20 رای) و مریلند (10 رای) پیروز شد. ترامپ نیز در ایالات اوکلاهاما (7 رای) و می سی سی پی (6 رای) پیروز شده است. کلینتون تا این لحظه 68 به 48 رای الکترال از ترامپ پیش است.

 

04:35 کلینتون با پیروزی در ایالت ماساچوست و نیوجرسی به ترتیب 11 و 14 رای الکترال این ایالتها را به خود اختصاص داد.

 

04:34 رویترز نوشت کلینتون در مقایسه با نامزدهای دموکرات قبلی انتخابات در مناطق مرفه‌نشین آمریکا و در میان رای‌دهندگان تحصیل‌کرده از حمایت به مراتب بیشتری برخوردار شده است.

 

04:20 فاکس نیوز از پیروزی ترامپ در ایالت حساس کارولینای جنوبی خبر داد.

 

04:08 ان بی سی نوشت در ایالت حساس فلوریدا، رقابت شانه به شانه‌ای میان ترامپ و کلینتون به وجود آمده است. با شمارش بیش از 4 میلیون رای، تا این لحظه ترامپ 49 درصد آرا و کلینتون 48 درصد آرا را بدست آورده‌اند. جانسون نیز 2 درصد آرا را به خود اختصاص داده است.

 

04:03 سی‌ان‌ان از پیروزی ترامپ در ایالت ویرجینیای غربی خبر داد. با این حساب، 5 رأی مجمع برگزینندگان این ایالت نیز به حساب ترامپ واریز می‌شود. ویرجینیای غربی ایالتی است که به طور سنتی به جمهوری‌خواهان رأی می‌دهد. تا این لحظه از انتخابات، نتیجه آرای الکترال، 24 به 3 به نفع ترامپ است.

 

03:57 ایندیپندنت گزارش داد نتایج ابتدایی شمارش آرا در ایالت ویرجینیا از پیشتازی 10 درصدی ترامپ نسبت به کلینتون حکایت دارد.

 

03:52 یک گروه سیاسی در ایالت کارولینای شمالی با ارائه یک درخواست حقوقی رسمی خواستار تمدید 90 دقیقه‌ای مهلت رای‌دهی در این ایالت به دلیل مشکلات ایجادشده در فرایند رای‌دهی الکترونیکی شد. کارولینای شمالی از ایالت‌های مهم و تعیین کننده در انتخابات آمریکا به شمار می‌رود. / وبسایت رادیوی ملی آمریکا اعلام کرد مقامات محلی ایالت کارولینای شمالی با تمدید زمان رای گیری در این ایالت موافقت کردند.

 

 

03:51 وبسایت پولیتیکو در خبری فوری از پیشتازی ترامپ در ایالت مهم فلوریدا خبر داد.

 

03:42 وبسایت رادیوی ملی آمریکا (ان پی آر) گزارش داد دونالد ترامپ با پیروزی در ایالات ایندیانا و کنتاکی در مجموع 19 رای مجمع گزینندگان (الکترال) و هیلاری کلینتون با پیروزی در ایالت ورمونت 3 رای الکترال را کسب کردند. فرد پیروز باید 270 رای الکترال را بدست آورد.

 

03:39 خبرگزاری آسوشیتدپرس از پیروزی ترامپ در ایالت‌های کنتاکی و ایندیانا و پیروزی کلینتون در ایالت ورمونت (زادگاه برنی سندرز) خبر داد.

 

03:32 رویترز از ازدحام جمعیت در نزدیکی مقر انتخاباتی کلینتون در منهتن نیویورک همزمان با شمارش معکوس برای اعلام نتایج اولیه انتخابات خبر داد.

 

03:22 تیراندازی در نزدیکی یک محل اخذ رای در کالیفرنیا / ایندیپندنت به نقل از منابع محلی از کشته شدن یک نفر و زخمی شدن دستکم 3 نفر دیگر در اثر تیراندازی یک فرد ناشناس در نزدیکی محل اخذ رای در آزوسا در حومه لس‌آنجلس خبر داد.

 

03:13 شمارش ابتدایی آمار در ایالات کنتاکی و ایندیانا از پیشتازی ترامپ حکایت دارد. (پولیتیکو)

 

03:12 رویترز گزارش داد 15 درصد از آمریکایی‌هایی که امروز رای خود را در صندوق انداختند اعلام کردند انتخابات 2016 اولین انتخاباتی است که در آن شرکت می‌کنند. این رقم در انتخابات 2012، 9 درصد بود.

 

03:10 جان مک‌کین به این پرسش که آیا به ترامپ رأی داده است یا خیر، پاسخ نداد. سناتور جمهوری‌خواه ایالت آریزونا که 8 سال پیش رقیب انتخاباتی اوباما نیز بود، می‌کوشد برای ششمین بار به سنا راه یابد. وی که به همراه همسرش رأی داد، از پاسخ به خبرنگاران در خصوص این که به ترامپ رأی داده است شانه خالی کرد. وی چند هفته پیش و پس از افشای ویدئوی اظهارات رکیک ترامپ درباره زنان، حمایت خود را از ترامپ پس گرفت. (وبسایت نشریه هیل)

 

02:58 شمارش یک درصد آرا در نیوهمپشایر انجام شد و این نتایج بدست آمد؛ 52.5 درصد دونالد ترامپ، 41 درصد هیلاری کلینتون و 6.6 درصد جانسون (پولیتیکو)

 

02:51 نظرسنجی سی ان ان نشان می دهد ۶۲ درصد رای دهندگان، نامزد موردنظر خود را پیش از ماه سپتامبر (31 روز منتهی به 10 مهر ماه) انتخاب کرده اند.

 

02:47 نتایج یک نظرسنجی از میان رای دهندگان نشان می‌دهد 53 درصد آنها از پیروزی کلینتون وحشت یا نگرانی دارند. 43 درصد افراد نیز اعلام کردند از پیروزی نامزد دموکرات‌ها هیجان‌زده خواهند شد. از سوی دیگر، 58 درصد از رای دهندگان از پیروزی ترامپ وحشت یا نگرانی دارند و تنها 39 درصد رای دهندگان اعلام کردند در صورت پیروزی ترامپ هیجان‌زده خواهند شد. (وال استریت ژورنال)

 

02:43 یو اس ای تودی از بسته شدن اولین صندوقهای رای در ساعت 6 عصر به وقت مناطق شرقی آمریکا (2:30 بامداد به وقت ایران) در ایندیانا و کنتاکی خبر داد.

 

02:38 رویترز با استناد به مشاهدات میدانی خود میزان مشارکت مردم آمریکا در انتخابات امسال را بیشتر از انتخابات 2012 پیش‌بینی کرد. به نوشته این خبرگزاری، 30 درصد از رای‌دهندگانی که امسال در انتخابات شرکت کردند، در یک نظرسنجی اعلام کردند در هفته پایانی رقابت‌ها تصمیم به شرکت در انتخابات گرفتند.

 

02:25 نتایج نظرسنجی های ابتدایی حاکی از مخالفت کامل 20 درصد رای دهندگان به کلینتون با دونالد ترامپ و 27 درصد رای دهندگان به ترامپ با کلینتون است. (گاردین)

 

02:17 بی بی سی از هک شدن وبسایت ترامپ خبر داد. گفته می شود وبسایت نامزد جمهوری خواهان هک شده و برروی نوار بالای آن نوشته شده است: “تبریک! هیلاری کلینتون پیروز انتخابات شد.”

 

02:10 سامانه‌های انتخاباتی ایالت کلرادو برای 15 دقیقه قطع شد و مقامات درحال حل مشکل به وجود آمده هستند. همین امر باعث توقف فرآیند رای گیری شد. (گاردین)

 

01:58 یو اس ای تودی گزارش داد دو ناظر انتخاباتی حزب دموکرات و جمهوری‌خواه پس از مشاجره شدید لفظی با یکدیگر در یکی از حوزه‌های رای‌گیری فلوریدا از محل اخذ رای اخراج شدند.

 

01:57 وبسایت هیل نوشت پیش‌بینی ها از پیشتازی کلینتون در ایالت‌های ویرجینیا و پنسیلوانیا حکایت دارند. البته رأی‌گیری در این دو ایالت هنوز ادامه دارد و این نتایج، غیررسمی است.

 

01:49 یو اس ای تودی نوشت با توجه به نزدیک بودن آرای کلینتون و ترامپ و صفوف طولانی رای‌دهندگان در ایالت‌های شرقی آمریکا، نتیجه انتخابات امسال ممکن است دیرتر از دوره‌های قبل اعلام شود.

 

01:45 سخنگوی جرج بوش در توییتی اعلام کرد: بوش و همسرش در انتخابات “رای سفید” دادند.

 

01:40 کلینتون در انتخابات تشریفاتی «گوام» پیروز شد. انتخابات تشریفاتی در این منطقه هر 4 سال یک بار همزمان با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار و نتیجه آن نیز پیش از پایان انتخابات آمریکا اعلام می‌شود. جالب اینجاست که 30 هزار ساکن گوام توانسته‌اند از سال 1984، با رأی خود نتیجه انتخابات ادوار مختلف ریاست جمهوری آمریکا را به درستی پیش‌بینی کنند. کلینتون در این انتخابات 71.63 و ترامپ 24.16 درصد از آرا را از آن خود کردند. سایر آرا نیز به نامزد‌های مستقل اختصاص یافت. (وبسایت هیل)

 

01:38 گاردین گزارش داد هیلاری کلینتون به همراه خانواده‌اش روند انتخابات را از هتلی مجلل در مرکز شهر منهتن که تنها 2 دقیقه به صورت پیاده با برج ترامپ (جایی که نامزد جمهوری خواهان به همراه خانواده‌اش روند انتخابات را دنبال می‌کند) فاصله دارد، پیگیری می‌کند.

 

01:28 نخستین نظرسنجی از رای دهندگان نشان می‌دهد بیشتر رای دهندگان خشنود نیستند. 71 درصد افراد در این نظرسنجی اعلام کردند نگران هستند. 85 درصد از آنها اعلام کردند تنها خواهان اتمام سریعتر انتخابات هستند و 39 درصد نیز احساس افسردگی می‌کردند. با این وجود، 25 درصد از افراد خشنود بوده‌‌اند و 53 درصد نیز از (روند) انتخابات عصبانی هستند. (گاردین)

 

01:24 سخنگوی جرج بوش، خبر رأی دادن وی و همسرش به نفع کلینتون را تکذیب کرد. وی گفت راش لیمبا – مجری معروف شبکه های رادیویی – مرتکب اشتباه شده و باید از شنوندگانش عذرخواهی کند.

 

01:22 لیندسی گراهام، سناتور سرشناس حزب جمهوری‌خواه، به جای ترامپ به «اون مک‌مولین» نامزد مستقل انتخابات رأی داد. گراهام با ارسال چند توییت این خبر را اعلام و از مک‌مولین — افسر سابق سیا — تقدیر کرد.

 

01:19 رویترز گزارش داد ترامپ در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه مواردی از تخلف در برگزاری انتخابات در حوزه‌های مختلف اخذ رای به او گزارش شده است، بار دیگر این احتمال را مطرح کرد که ممکن است نتیجه انتخابات را نپذیرد.

 

01:09 کلینتون گفت: امیدوارم بتوانم پس از انتخابات، با ترامپ ارتباط دوستانه‌ای داشته باشم. به نوشته پولیتیکو، کلینتون معتقد است بسیاری از اظهارات و اقدامات ترامپ در جریان انتخابات، حتی کسانی را که با او آشنایی دیرینه دارند، شگفت زده کرده است. کلینتون این اظهارات را در جریان برگزاری انتخابات مطرح کرد.

 

00:56 دونالد ترامپ در حساب توییتر خود نوشت: “من با همراهی خانواده و دوستانم از برج ترامپ در منهتن انتخابات را دنبال می‌کنیم. خیلی هیجان زده هستیم.”

 

00:53 دونالد ترامپ در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز اعلام کرد امیدوار است در موقعیتی قرار نگیرد که مجبور شود نتیجه انتخابات را به چالش بکشد. ولی به گفته او برخی شهر‌ها می‌توانند بسیار فاسد باشند. منظور او از «فساد» تقلبی است که ممکن است به نفع کلینتون انجام شود.

 

00:50 مقامات رسمی اعلام کردند یک مرد ناشناس در شرق شهر لانسینگ در ایالت میشیگان با بیرون کشیدن دو زن محجبه از میان صفوف رای دهی و بررسی کارت شناسایی آنها کوشید از رای دادن آنها ممانعت کند. (گاردین)

 

00:48 برنی سندرز، رقیب درون حزبی هیلاری کلینتون، رای خود را به نفع کلینتون به صندوق انداخت. او پس از رای دادن گفت: “امروز روز ویژه‌ای است. من امیدوارم امروز ترامپ را شکست دهیم و او را مفتضحانه شکست می‌دهیم. (گاردین)

 

00:45 «واشینگتن فری بیکن» به نقل از «راش لیمبا» مجری سرشناس برنامه‌های رادیویی از حزب جمهوری‌خواه گزارش داد جورج بوش، رئیس جمهور اسبق آمریکا و همسرش لورا بوش هردو به هیلاری کلینتون رأی داده‌اند. به گفته لیمبا، شاید تصمیم بوش‌ها جنبه‌ای شخصی داشته باشد؛ آن هم با توجه به اظهارات ترامپ درباره جب بوش — یکی دیگر از اعضای خانواده بوش که در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه از ترامپ شکست خورد.

 

00:40 سی بی اس گزارش داد کمپین ترامپ طی درخواستی از دادگاه عالی آمریکا خواستار قرنطینه آرا در نوادا شده است و وکلای ترامپ فراتر از آن خواستار افشای نام ناظران انتخاباتی هستند.

 

چهارشنبه (19 آبان)

 

23:40 ترامپ مدعی تقلب و برعکس خوانده شدن نتیجه آرا شد.

 

نامزد جمهوری‌خواهان که پیش از این هم از نظام رأی‌گیری کشورش انتقاد کرده بود، در روز انتخابات، رسماً از تقلب صحبت کرد و گفت: برخی ماشین‌های رأی‌گیری، رأی را تغییر می‌دهند و آن را به نفع دموکرات‌ها می‌خوانند.

 

22:24 پایگاه خبری هیل گزارش‌ داده دستگاه‌های رأی‌گیری در بخش‌هایی از ایالت‌های اوهایو، نیویورک، تگزاس و سایر ایالت‌ها با اشکال مواجه شده است.

 

بنا به این گزارش، کارشناسان می‌گویند انتظار نمی‌رود دستگاه‌های خراب بر توان ثبت یا شمارش آرا تأثیر بگذارند. در اکثر مواقع، هنگام خرابی این دستگاه‌ها رأی‌دهندگان روی برگه‌هایی که به صورت دستی شمارش می‌شود رأی خود را می‌نویسند.

 

پایگاه ان‌بی‌سی همچنین گزارش داده دستگاه‌های رأی‌گیری در برخی از شهرهای ایالت کانکتیکت قطع شده‌اند.

 

22:20 ستاد ترامپ از مسئولان برگزاری انتخابات زودهنگام در کلارک کانتی در ایالت نوادا شکایت کرد. ترامپ گفت رأی‌گیری جمعه شب در این حوزه دو ساعت بیش از زمان قانونی ادامه یافته است.

 

21:34 گزارش بیش از پنج هزار مورد اختلال از سوی رأی ‌دهندگان آمریکایی تاکنون گروه‌های حقوق ‌بشری آمریکایی از دریافت گزارش بیش از پنج هزار مورد اختلال در روند رای گیری انتخابات ریاست ‌جمهوری تاکنون، خبر دادند.

 

21:06 گزارش های اولیه از ایالت کلرادو آمریکا حاکی از آن است که هیلاری کلینتون، نامزد حزب دمکرات، 46.3 درصد از مجموع آراء را به خود اختصاص داده است.

 

این نخستین بار است که قبل از پایان انتخابات، اطلاعات مربوط به آن منتشر می شود.

 

در ایالت کلرادو یک میلیون و پانصد و سی هزار رأی دهنده از طریق ایمیل رأی داده اند که نشان می دهد کلینتون 2.7 درصد از رقیب خود، دونالد ترامپ، جلوتر است.

 

پیش بینی می شود 2 میلیون و هشتصد هزار آمریکایی در این ایالت رأی بدهند.

 

20:28 دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در ایالت پنسیلوانیا از رقیب خود، هیلاری کلینتون، پیشی گرفت.

 

پیشی گرفتن دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از هیلاری کلینتون در ایالت پنسیلوانیا درحالیست که اهالی این ایالت عموماً طرفدار حزب دموکرات هستند.

 

20:19 شبکۀ abc آمریکا سخنان ترامپ را دربارۀ پیروزی یا شکست احتمالی خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پخش کرد.

 

ترامپ در این باره گفت: «اگر پیروز شوم تنها یک ساعت جشن می گیرم. بعد از آن، به سرعت، برای شروع کارم اقدام می کنم. اما اگر شکست بخورم، یکی از بزرگ ترین زیان های مالی و اتلاف وقت ها برایم رقم خواهد خورد».

 

18:30 انتخابات در آریزونا در حالی آغاز شد که این ایالت به طور سنتی طرفدار جمهوریخواهان است. در شصت و چهار سال گذشته فقط یک بار این ایالت به نامزد دموکرات رای داده است و آن هم بیل کلینتون در سال هزار و نهصد و نود و شش بوده است. البته دموکراتها می گویند شانس قابل قبولی در این ایالت دارند تا یک بار دیگر رای این ایالت را برای هیلاری کلینتون بگیرند. پیش بینی آنها این است که رای لاتین تباران در این ایالت تعیین کننده است و بیشتر آنها نیز به هیلای کلینتون تمایل دارند. اگر جمعیت زیادی از لاتین تباران در رای گیری شرکت کنند، احتمال زیادی است که رای این ایالت به نفع هیلاری تمام شود.

 

18:02 در کلرادو آمریکا حوزه های رای گیری برای اخذ آرای مردم در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باز شد. ایالت کلرادو نه رای الکترال دارد. در این ایالت، مردم دو بار به باراک اوباما و دو بار هم به جورج بوش رای داده اند. بنابراین کلرادو میدان نبرد میان دموکراتها و جمهوریخواهان است. آخرین نظرسنجی ها در این ایالت نشان می دهد مردم در این ایالت، سی و نه درصد از هیلاری کلینتون و سی و نه درصد هم از ترامپ حمایت می کنند، چهارده درصد هم هنوز تصمیم خود را نگرفته اند. بنابراین نتیجه رای گیری در این ایالت ممکن است به نفع هر کدام از نامزدها باشد.

 

17:04 دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، در نیویورک رأی خود را به صندوق انداخت.

 

نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، پس از آغاز رسمی انتخابات اظهار کرد در بیشتر ایالت ها پیروزی از آن او خواهد بود. ترامپ اظهار کرد: «ما در بیشتر ایالت ها پیروز خواهیم شد.»

 

16:33 هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با حضور در یکی از مراکز رای گیری در شهر نیویورک به همراه همسرش بیل کلینتون، رای خود را به صندوق انداخت.

 

هیلاری کلینتون پس از دادن رای خود، به خبرنگاران گفت من می دانم انتخابات چه مسئولیت سنگینی برای من ایجاد کرده است. بسیاری از مردم به نتیجه این انتخابات چشم دوخته اند. این انتخابات معنا و مفهوم زیادی برای کشورمان دارد به همین علت اگر خوشبخت باشم و در انتخابات پیروز شوم، همه تلاش خودم را خواهم کرد.

 

14:58 “اسکای نیوز” گزارش داد “تیم کین”، نامزد معرفی شده از سوی هیلاری کلینتون برای پست معاون اولی، رأی خود را در ایالت “ویرجینیا” به صندوق انداخت.

 

14:30 ۵۸اُمین انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا دقایقی پیش رسماً آغاز شد. شعب رأی گیری در 9 ایالت در شرق آمریکا ساعت شش به وقت محلی (11 به وقت گرینویج) آغاز به کار کردند. رأی دهندگان می توانند در شعب رأی گیری در کنکتیکت، ایندیانا، کنتاکی، مین، نیو همپشایر، نیوجرسی، نیویورک، ورمونت و ویرجینیا، رأی دهند.

 

شعب رأی گیری دیگر ایالت ها قرار است دیرتر آغاز به کار کنند.

 

12:50 شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گزارش داد: بیست و چهار ساعت گذشته ، برای هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و دونالد ترامپ جمهوری خواه روز بسیار شلوغی بود. کلینتون چندین سخنرانی انتخاباتی در چند منطقه در آمریکا انجام داد. سرانجام هیلاری کلینتون ساعتی پیش به محل زندگی اش در نیویورک بازگشت.

 

11:02 واشنگتن تایمز، استقرار این تعداد نیرو در نیویورک، بیشترین تعداد نیروی پلیسی است که تاکنون وظیفه تامین امنیت انتخابات را در این شهر برعهده داشته اند.

 

کارلوس گومز، رییس پلیس نیویورک روز دوشنبه در کنفرانس خبری با اشاره به استقرار این تعداد نیرو در خیابان های شهر گفت، این برای اولین بار ظرف 70 سال گذشته است که گردهمایی طرفداران هر دو نامزد در نیویورک برگزار می شود.

 

طرفداران هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در مرکز همایش‌های جاکوب کی جاویتز گردهم می آیند در حالی که گردهمایی طرفداران دونالد ترامپ در هتل هیلتون برگزار می شود.

 

9:45 یو اس ای تودی در خبری فوری گزارش داد: در رای‌گیری شبانه در سه شهر کوچک نیوهمپشایر ترامپ با نسبت 32 به 25 بر کلینتون پیروز شده است. براساس نتایج انتخابات در سه شهر نیوهمپشایر، ترامپ 32 به 25 کلینتون را شکست داد.

 

در حالی که جهان نظاره‌گر انتخابات روز سه شنبه در آمریکاست، نتایج رای گیری در برخی ایالت ها همه را بهت زده کرد.

 

در سه منطقه روستایی در نیوهمپشایر که جمعیت آنها کمتر از صد نفر است،‌رای‌گیری به پایان رسیده و نتایج آن اعلام شد.

 

در هارت، کلینتون 17 به 14 بر ترامپ پیروز شد جانسون هم سه رای به دست آورد و برنی سندرز و جان کیسیک هر کدام یک رای به دست آوردند.

 

09:37 بعد از اتمام رای‌گیری انتخابات ریاست جمهوری در یک روستای کوچک در آمریکا، «میت رامنی» نامزد سابق انتخابات آمریکا هم یک رای کسب کرد.

 

شبکه تلویزیونی بی بی سی اعلام کرد بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در روستای کوچک دیکس ویل ناچ در نیوهمشایر و شمارش آرا مشخص شد که هیلاری کلینتون چهار رای موافق، دونالد ترامپ دو رای، گری جانسون دیگر نامزد انتخابات آمریکا وابسته به حزب لیبرال یک رای و میت رامنی نامزد انتخابات سابق آمریکا هم در این روستا یک رای کسب کرد.

 

مجری شبکه بی بی سی گفت یکی از مسائل عجیب درباره سیاست آمریکا این است که رای دهندگان مجاز هستند نام هر کسی را که می خواهند بر روی برگه های انتخابات بنویسند.

 

در میسفیلد، ترامپ 16 به 4 کلینتون را شکست داد و برنی سندرز هم یک رای به دست آورد. به این ترتیب در شهرهای نیوهمشایر ترامپ 32 به 25 توانست رقیب دموکرات خود را شکست دهد.

 

8:55 انتخابات آمریکا امروز در منطقه دیکس ویل در ایالت نیوهمپشایر کلید خورد. در این روستای کوچک، 12 نفر واجد شرایط رای دادند بودند که شش نفر پای صندوق‌های رای حاضر شدند که میزان حضور پنجاه درصدی را در اولین ایستگاه قطار انتخاباتی آمریکا رقم زدند. از این شش نفر، چهار نفر به هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات و دو نفر به دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری خواه رای دادند.

 

با این اوصاف، در این روستای کوچک، آرای کلینتون دو برابر ترامپ ثبت شد.

*****

اشتاین مایر: آمریکا پس از انتخابات دچار دو دستگی می‌شود

 

وزیر امور خارجه آلمان گفت که معتقد است آمریکا پس از مبارزه انتخاباتی میان هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ دچار دو دستگی خواهد شد.

 

ریابکوف: به ناظران آمریکایی اجازه نظارت بر انتخابات آتی روسیه داده نمی‌شود

 

روسیه در اقدامی متقابل، به‌طور رسمی به آمریکا اعلام کرد به دیپلمات‌های این کشور اجازه نظارت بر انتخابات آتی روسیه را نمی‌دهد.

 

اعلام حمایت صدراعظم آلمان از کلینتون

 

آنگلا مرکل روز سه‌شنبه حمایتش را از هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا اعلام کرد.

 

روزنامه «ال پائیس» اسپانیا به جمع حامیان کلینتون پیوست

 

روزنامه «ال پائیس» اسپانیا هم امروز به جمع گروهی از روزنامه‌های اروپایی طرفدار کلینتون پیوست.

 

اشپیگل: دموکراسی در آمریکا به پایان رسیده است

 

یک نشریه آلمانی ضمن انتقاد از سیاست‌های دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان آمریکا در سالهای گذشته، ورود فردی مانند ترامپ به عرصه رقابت‌های انتخاباتی این کشور را محصول آسیب به لیبرال‌دموکراسی دانست.

 

نیویورک تایمز: انتخابات آمریکا، امشب دو مسیر احتمالی را در پیش خواهد گرفت

 

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکایی مسیری بسیار طولانی را پیموده است؛ اما بزودی نتیجه این رقابت‌ مشخص می‌شود.

 

گزارش پُلیتیکو از آخرین وقایع انتخابات آمریکا:

 

ترامپ در انتظار معجزه است

 

پُلیتیکو در مطلبی نوشت: نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا از شانس چندانی برای پیروزی در این رقابت‌ها برخوردار نیست.

 

پسر ترامپ: افتخار بزرگی است که به پدرم رأی می‌دهم

 

پسر “دونالد ترامپ” ادعا کرد که پدرش کارهای بزرگی را برای آمریکا انجام خواهد داد.

 

رأی ساکنان کدام ایالت آمریکا در نتایج نهایی انتخابات سرنوشت‌ساز است؟

 

شبکه سی‌ان‌ان در گزارشی ایالت تعیین‌کننده پیروز نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را معرفی کرد.

 

در صورت نزدیک بودن آرای نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، چه اتفاقی می‌افتد؟

 

بدلیل ماهیت عجیب انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، کسب بیشترین آرای عمومی به‌معنای پیروزی در این رقابت‌ها نیست.

 

مشارکت کم‌سابقه رأی‌دهندگان اسپانیایی تبار و حضور کم‌رنگ آفریقایی تبارها در انتخابات آمریکا

 

حدود چهل و پنج میلیون نفر از شهروندان آمریکا در مرحله رأی‌گیری پیش از موعد در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت کرده‌اند

 

چه زمانی از نتایج اولیه و نهایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آگاه می‌شویم؟

 

اعلام نتایج رأی‌گیری انتخابات آمریکا در ایالت‌های مختلف از الگوی زمانی جالبی پیروی می‌کند.

 

دونالد ترامپ؛ از ازدواج با مانکن‌ها تا سودای ریاست جمهوری

 

دونالد ترامپ جنجالی‌ترین نامزدی است که تاکنون در رقابت‌های انتخاباتی آمریکا حضور داشته است.

 

دموکراتها: اقدامات اخیر اف بی آی، فرصت پیروزی ما را در انتخابات کنگره کم کرد

 

نامه رئیس اف بی آی به کنگره آمریکا در خصوص ایمیل های کلینتون، از امید دموکراتها برای پیروزی در انتخابات مجلس کاست.

 

امید کلینتون به افزایش محبوبیت اوباما برای ترغیب رای دهندگان

 

نامزد دموکرات‌ها امیدوار است افزایش محبوبیت رییس جمهور دموکرات آمریکا به نفع او تمام شود.

 

عرضه ساندویچ‌های گوشتی ترامپ و تند کلینتون در رستورانی در روسیه!

 

یک فروشگاه زنجیره‌ای تولید‌کننده فست فود در مسکو، ساندویچ‌های ویژه‌ای را به نام هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ به فهرست غذاهایش اضافه کرد.

 

مطالب مرتبط:

 

بوسه ی یک میمون بر صورت ترامپ جنجالی شد +عکس

 

آزار جنسی ملکه زیبایی فنلاند بدست ترامپ +عکس

 

مشخص شدن بیماری هیلاری کلینتون (عکس)