اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

مراقبت از کودکان در هنگام خانه تکانی

مجموعه : سبک زندگی
مراقبت از کودکان در هنگام خانه تکانی
دبیر انجمن پزشکان کودکان ایران با بیان اینکه وایتکس و جوهر نمک جزو خطرناک ترین مواد شوینده هستند به پدر و مادرها توصیه کرد تا جایی که ممکن است از وایتکس و جوهر نمک در هنگام خانه  تکانی استفاده نکنند.

دکتر محمدرضا بلورساز با بیان اینکه وایتکس ماده شوینده بسیار مضر و خطرناکی است که هایپوکلرید سدیم متصاعد شده از آن موجب تحریک راه های هوایی می شود، اظهار کرد: مصرف این مواد به ویژه در منازلی که کودکان مبتلا به آسم، آلرژی و تنگی نفس دارند به شدت خطر آفرین است. وی ادامه داد: روزانه کودکانی را به مراکز درمانی می آورند که به علت استنشاق و یا بلع مواد شوینده دچار مسمومیت شده اند و برخی علاوه بر مشکلات تنفسی دچار مشکلات گوارشی نیز شده اند و ناچارند تا مدت ها با عوارض ناشی از آن دست و پنجه نرم کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به بروز حوادث در حین خانه تکانی های پایان سال نیز اشاره و اظهار کرد: گاهی مواقع ممکن است در هنگام جابجایی وسایل، ضربه ای به بدن کودک اصابت کرده و وی را دچار آسیب کند، لازم است پدر و مادرها مراقب فرزندان خود باشند و امنیت وی را در هنگام انجام کارهایشان تامین کنند. وی افزود: همچنین مشاهده شده است که والدین کودک بیمار خود را به علت غرق شدن در نظافت منزل فراموش می کنند و داروهای وی را به موقع به وی نمی خورانند، در این صورت بروز مشکلاتی چون تشنج و تب نیز کودکان بیمار را در این روزها تهدید می کند.