عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

تکنیک هایی برای مدیریت در مراسم عروسی تان

تکنیک هایی برای مدیریت در مراسم عروسی تان

در تدارک مراسم ازدواج نیز همانند زندگی با مسائل ناخوشایندی مواجه می شوید که باید درصدد انجام آنها بر آیید. بنابراین لازم است با تکنیک هایی آشنا شوید تا بتوانید به جای از کوره در رفتن،  خود را مدیریت کنید. همچون ناخدایی کشتی که با دریایی متلاطم روبرو می شود و به سلامت از آن گذر می کند. پس از تحقق این خواسته های ناخوشایند قطعا زمان زیادی برای جشن و شادی پیش روی شما خواهد بود. فکر می کنید چگونه باید این درخواست های ناخوشایند را انجام دهید؟ این درخواست ها چه درخواست هایی هستند؟ چاره کار چیست؟ اگر به دنبال یافتن پاسخ هستید متن زیر را با دقت بخوانید:

1 – چگونه از فامیل بخواهید برای عروسی به شهر عروس خانم سفر کنند؟
احتمالا برای دوستانتان مشکل خواهد بود تا از کار و زندگی خود بزنند و به همراه خانواده شان به شهری دور برای عروسی شما بیایند و از طرفی برای شما هم مهم است تا حداکثر فامیل و دوستانتان در عروسی باشند پس به سراغ دوستانتان بروید و سر صحبت را اینگونه آغاز کنید:” خیلی خوشحال می شویم که شما هم در عروسی ما باشید، راستی هوس مسافرت نکردی؟ میتونی یه مسافرت حسابی رو هم تجربه کنی در کنار عروسی ،ما هم با هتل صحبت میکنیم تا هزینه اقامت شما رو به هزینه عروسی اضاف کنند.”

2 – چگونه با شخصی که نباید در عروسی باشد صحبت کنیم؟
طبیعی است که دو خانواده با هم توافق کنند برای کاهش هزینه ها مراسم ازدواج، مراسمی ساده و کوچک باشد، خب حالا خود را برای چالش جدیدی مواجه کنید، چگونه می خواهید به فردی که در انتظار کارت دعوت عروسی شماست بگویید به مراسم دعوت نشده است؟ به جای دعا کردن خودتان دست به کار شوید و سر صحبت را اینگونه باز کنید:”خیلی دوست داشتم یه عروسی بزرگ بگیرم و شما هم باشید اما متاسفانه مشکلاتی که داشتیم باعث شد به فکر یه مراسم ساده و کوچیک باشیم امیدوارم منو درک کنی و این باعث نشه دوستیمون بهم بخوره چون ارزش دوستی ما خیلی بیشتر از اینهاست”.طبیعی است که همه ی دوستانتان شما را درک نکنند اما این کار سبب آرامش شما می شود چرا که از دوستانتان تقاضای کمک کرده اید وآنها می توانند با محرمانه نگه داشتن این راز دوستیشان را به شما اثبات کند.

3 – چگونه از پدر و مادر بخواهید مقداری از هزینه مراسم را تقبل کنند؟
هیچ کس دوست ندارد به خاطر نداشتن هزینه مراسم ازدواج، آرزوی این روز به یاد ماندنی را با خود به گور ببرد، پس صحبت در مورد مخارج با والدینتان مسئله ای مهم و ضروری است.
به صورت غیر مستقیم به آنها بفهمانید که چقدر مراسم خرج دارد و هزینه هر آیتم مراسم چقدر می شود،مثلا به آنها بگویید:” پدر/مادر ما می خواهیم یک مراسم آبرومند بگیریم ولی هزینه ها خیلی کمر شکنه ،اگر براتون مقدور هست در پرداخت هزینه ها کمی به من کمک کنید”.

4 – چگونه از والدین همسرتان بخواهید مهمانان کمتری دعوت کنند؟
سخت ترین کار در اجرای مقدمات مراسم عروسی راضی کردن همه است و تقریبا غیر ممکن هست که بتوانید بر سر تعداد دعوتی ها به تفاهم برسید. هر کسی تعریف خاص خود را از لیست مهمانان دارد و بدتر از آن شاید پدر و مادر همسرتان دوست داشته باشند تمام شهر در عروسی فرزندشان باشند ،اما برایشان توضیح دهید که همیشه تصور میکردید جشن عروسیتان مراسمی با شکوه و کوچک با حضور دوستان صمیمی تان است.در این مورد اینگونه سر صحبت را باز کنید:”خیلی خوبه که مهمونای زیادی در عروسی ما باشند ولی من آرزو داشتم مراسم ازدواجم خیلی صمیمی برگزار بشه و فکر نمیکنم اگه شلوغش کنیم زیاد جالب از آب در بیاد با این وجود من دوست ندارم کسی رو دلخور کنم اما اگر میشه کمی دعوتی ها رو کمتر کنید”.