عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

قتل و خونریزی به خاطر سرقت 2 هزار تومانی

مجموعه : مجله خبری روز
قتل و خونریزی به خاطر سرقت 2 هزار تومانی
شامگاه 16 آبان سال گذشته، مأموران پلیس بخش بوستان شهرستان شهریار از طریق مركز فوریت‌های پلیس، از كشف جسد مرد جوانی در منزلش باخبر شدند.

مأموران با حضور در محل حادثه با جسد این مرد به نام علی رو به رو شدند، در حالی كه با ضربات متعدد چاقو به بدن و همچنین ضربه جسمی سنگین به سرش به قتل رسیده بود.

تحقیقات اولیه پلیس نشان داد مقتول از یك روز قبل از حادثه، مهمانی داشته و بعد از قتل، ناپدید شده است. همچنین مشخص شد كه برخی مدارك و كارت عابربانك وی نیز به سرقت رفته و از آن پول برداشت شده است.

مدتی بعد از حادثه و انجام تحقیقات، متهم به قتل به نام آرش شناسایی و در اولین جلسه بازجویی به ارتكاب قتل با انگیزه سرقت اعتراف كرد. قرار مجرمیت متهم از سوی دادسرای جنایی صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه 113 دادگاه كیفری ارسال شد.

صبح امروز، جلسه محاكمه به ریاست قاضی همتیار برگزار شد. سیدرضایی، نماینده دادستان با اشاره به مدارك موجود در پرونده بزه انتسابی به متهم را محرز دانست و خواستار مجازات متهم شد. اولیای‌دم نیز خواسته خود را قصاص متهم عنوان كردند.

در ادامه جلسه، متهم در جایگاه قرار گرفت و با بیان اینكه تمام اتهامات را قبول دارد، گفت: زمانی كه در شهرستان بودم، تمام سرمایه‌ام را به خاطر مصرف موادمخدر از دست دادم.

وی ادامه داد: مدتی بعد، با علی تماس گرفتم و او به من گفت به تهران بیا، كمكت می‌كنم. روز اولی كه به تهران آمدم، با او شیشه مصرف كردم. بعد از آن باهم درگیر شدیم كه او را كشتم.

متهم در حالی به بهانه فراموشی از بیان جزئیات حادثه خودداری می‌كرد كه طبق مدارك موجود در پرونده، متهم به خاطر یك اختلاف مالی بر سر معامله گوسفند، كه متهم مجبور به پرداخت ضرر به مقتول شده، او را به قتل رسانده بود.

وی همچنین اظهارات قاضی همتیار در قرائت اعترافات قبلی خود مبنی بر اینكه ابتدا با دمبل (وسیله بدنسازی) ضربه‌ای به سر علی زده و وقتی نتوانسته از دست علی فرار كند، او را با چاقو به قتل رسانده است، تأیید كرد.

آرش درباره سرقت وسایل علی گفت: بعد از قتل، مقداری مدارك از علی سرقت كردم كه آنها را داخل صندوق صدقات انداختم، از عابربانك او هم حدود 220 هزار تومان پول برداشتم. 2 گوشی تلفن منزل او را هم برداشتم و در خیابان مولوی به قیمت 2 هزار و 500 تومان فروختم. علی قبل از قتل از من خواست او را نكشم و 50 هزار تومان پولی كه در خانه داشت را با خود ببرم اما به او گفتم 50 هزار تومان خیلی كم است.

بعد از اظهارات متهم در بیان آخرین دفاع، قاضی همتیار ختم جلسه را اعلام و صدور حكم را به بعد از مشورت با مستشاران دادگاه موكول كرد.