عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

هشدار پزشکان در مورد حمام داغ

هشدار پزشکان در مورد حمام داغ
به گزارش فارس، دوش گرفتن در روزهای زمستان در مقایسه با روزهای گرم تابستان میزان توقف ناگهانی قلب و همچنین ایست قلبی را به میزان ۱۰ برابر افزایش می‌دهد.

محققان دانشکده پزشکی و پرستاری «پری فکچورال» در «کیوتو» با تجزیه و تحلیل آمار به دست آمده از نزدیک به ۱۱هزار بیمار قلبی بین سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۷ به این نتایج دست پیدا کردند.

بر اساس این یافته‌ها که در مجله «احیای قلب» منتشر شده است، ۲۲ درصد از قربانیان وقتی که دچار ایست قلبی شدند در حالت خواب، ۹ درصد در حمام، ۳ درصد در محل کار و نیم درصد نیز در حال ورزش بوده‌اند؛ از وضعیت بقیه این افراد و فعالیت‌هایشان نیز اطلاعاتی در دسترس نیست.

به گزارش بخش سلامت خبرگزاری «رویترز»، با توجه به تعداد افرادی که هر ساله دچار ایست قلبی می‌شوند، در می‌یابیم که استحمام با احتمال ایست قلبی ۵۴ نفر در هر ۱۰ میلیون نفر در صدر فهرست عوامل ایست قلبی و پس از آن ورزش با احتمال ۱۰ نفر در هر ۱۰ میلیون نفر در رتبه بعدی این فهرست قرار دارد.

به گفته دانشمندان، یافته‌های آنها ممکن است در کشور ژاپن فوق العاده مهم باشد زیرا در این کشور، بسیاری از افراد از حمام بسیار گرم استفاده می‌کنند اما خانه‌های سنتی ژاپنی خوب عایقکاری نمی‌شوند، و سیستم حرارت مرکزی کاملاً غیرمعمول است.

این گزارش می‌افزاید: روش‌های پیشگیری از ایست قلبی شامل گرم کردن حمام و رختکن آن یا خودداری از گرفتن حمام داغ برای افراد در معرض خطر ایست قلبی بسیار مهم است.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب

X عکس,فال,اس ام اس,پزشکی
Xبستن تبليغ
عکس,فال,اس ام اس,پزشکی