عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

معروف‌ترین رسوایی‌های اخلاقی پر سروصدا

معروف‌ترین رسوایی‌های اخلاقی پر سروصدا
چند روز پیش خبری منتشر شد که از آغاز داستان رسوایی جدیدی در میان سیاستمداران جهان حکایت می‌کرد. "دنیز بایکال" سیاستمدار ترک و رهبر حزب مخالف اردوغان با این رسوایی به لیست سیاه سیاستمداران مسئله‌دار اضافه شد.
انتشار فیلم معاشقه بایکال با یک زن متاهل نهادهای مذهبی را شوکه کرده است و آن‌قدر فشار بر این سیاستمدار ترک وارد شد تا که وی ناچار گشت از رهبری حزب دست بکشد و شاید هم در آینده مجبور شود کلا عطای سیاست را به لقایش بخشد.
در دهه اخیر با گسترش ارتباط و قدرت روز افزون رسانه‌ها سیاستمدران، هنرمندان، ورزشکاران و به نوعی تمام شخصیت‌های مشهور از افشای روابط خاص و خصوصی‌شان رنج برده‌اند.
در این میان رنجی که مردان سیاست باید تحمل کنند بیش از سوپر استارهای سینما و ورزش است، رنجی که پل ولفویتز، بیل کلینتون، سیلویو برلوسکونی، سارکوزی و… باید بار آن را بر دوش کشند بیش از رنجی است که کریم بن‌زما، جان‌تری، فرانک‌ریبری و تایگروودز و.. تحمل نمایند.

سیاستمداران همیشه تحت نظر‌اند، اگر منشی و مشاور غیر همجنس داشته باشند چه بدتر، عموم رسوایی‌های اخلاقی اخیر سیاستمدراران مرد به رابطه با همکارانشان باز می‌گردد.

ماجرای رسوایی بیل کلینتون یکی از مشهورترین رسوایی در رابطه با همکار بود. اما به تازگی رسوایی‌های اخلاقی شکل دیگری نیز پیدا کرده است یا پای زنان غیر همکار نیز به ماجرا باز می‌شود و یا این که پای همجنس به داستان باز می‌شود.
پس از قضیه عجیب بیل کلینتون و مونیکا لوینسکی کارمند کاخ سفید که تا مدت‌ها جامعه امریکا را تحت شعاع قرار داد. ماجراهای فراوان دیگری در میان سیاستمداران مختلف رو شد که هریک در نوع خود جالب توجه است.

پل ولفویتز و شاها رضا
سه سال پیش بود که پل ولفویتز سیاستمدار محافظه کار آمریکایی و مشاور بوش پس از این که به ریاست بانک جهانی رسید ناگهان غافلگیر و با اتهام رسوایی اخلاقی روبه‌رو شد.

پل ولفوویتز بطور غیرقانونی حقوق معشوقه خود را در بانک جهانی سالانه شصت هزار دلار افزایش داده بود که مورد انتقاد نمایندگان کشورهای انگلیس، فرانسه و آلمان قرار گرفت.
خانم شاها رضا دوست ولفوویتز دوبار ترفیع گرفت و حقوق سالیانه او به میزانی افزایش یافت که دربانک جهانی بی سابقه بود، یعنی 193 هزار در سال که گفته می‌شد حتی کاندولیزا رایس هم به این میزان حقوق نمی‌گرفت.
ماجرای پل ولفویتز و شاها رضا تا مدت‌ها نقل محافل سیاسی آمریکا و اروپا بود. تا این که پس از گذشت مدتی ولفویتز از بانک جهانی کنار گذاشته شد تا نتیجه این رسوایی را ببیند.

ولادیمیر و کابائفا
در گیرودار انتشار خبر رسوایی ولفویتز نوبت به ولادیمیر پوتین رسید تا در مورد او هم شائبه‌هایی مطرح شود. پوتین به ایتالیا رفت تا با برلوسکونی نخست‌وزیر ایتالیا که او هم در عرصه رسوایی ید طولایی دارد دیدار کند.

در کنفرانس خبری بر لوسکونی و پوتین یکی از خبرنگاران سوال غیر منتظره‌ای از وی پرسید که پرده رابطه او با آلنا کابائفا ژیمناست مشهور این کشور را برداشت.
خبرنگار از پوتین پرسید که آیا شما با کابائفا ازدواج می‌کنید؟ پوتین در پاسخ به این پرسش برآشفت و با لحنی تند و انتقادآمیز جواب خبرنگاری كه این پرسش را مطرح كرده بود، داد كه اشك او را درآورد.
این رسوایی توسط روزنامه "موسكوسكی كورسپندنت" به نقل از یکی از اعضای دوما منتشر شد. اما این مسئله هیچ تبعاتی برای پوتین به همراه نداشت، بلکه تاوان رسوایی را روزنامه مذکور پرداخت کرد و تعطیل شد!!

جان و رایلی
رسوایی اخلاقی سیاستمداران آمریکایی در دهه اخیر به امری عادی بدل شده است آن‌ها خیلی راحت مسئله می‌پذیرند حتی اعترافات خود را نیز منتشر می‌کنند.

جان ادواردز یکی از این چهره‌های سیاسی بود. وی در انتخابات گذشته ریاست جمهوری امریکا در حزب دموکرات رقیب باراک اوباما بود.
«رایلی هانتر» 44 ساله در سال 2006 توسط ستاد انتخاباتی ادواردز برای تولید آگهی‌های تبلیغاتی نامزد دموکرات استخدام شده بود. همین عامل باعث شد که وی با ادواردز رابطه نامشروع برقرار کند که این رابطه پس از مدتی پایان یافت.
گفتنی است الیزابت ادواردز همسر سناتور دموکرات که از بیماری سرطان رنج می‌برد پس از افشای این رسوایی اخلاقی اعلام کرد در کنار همسرش خواهد ماند.
اما ادواردز نیز طی بیانیه ای به این مسئله اذعان کرد و نوشت: «در سال 2006 اشتباه فاحشی در قضاوت خود کرده و به خانواده و اعتقاداتم وفادار نبوده‌ام. من به اشتباه خود را اعتراف کرده و به همسرم اطلاع دادم که با زن دیگری رابطه داشتم و از او تقاضای بخشش دارم».

برلوسکونی و زن‌هایش
سیلویو برلسکونی به هیچ عنوان نمی‌تواند مایه مباهات ایتالیایی‌ها باشد، شاید آمریکایی‌ها بتوانند به اوباما، فرانسوی‌ها به سارکوزی، انگلیسی‌ها به براون، آلمانی‌ها به مرکل فخر بورزند. اما به نظر نمی‌رسد ایتالیایی‌ها بتوانند برلوسکونی را به عنوان فخر کشورشان معرفی نمایند.

اخیرا مسئله طلاق برلوسكونی از همسرش در نشریات ایتالیایی جنجال ساز گردیده است. همسر برلوسكونی بارها وی را به سبب استفاده از زنان بدنام در عرصه سیاست مورد نكوهش قرار داده است.
البته این اولین بار نیست که پیکان اتهامات به سمت برلوسکونی روانه می‌شود و با توجه به شخصیتی که او دارد قطعا آخرین بار هم نخواهد بود.
پس از انتشار اظهارات جنجالی هسر برلوسکونی، وی اعلام كرد كه زندگی مشترك او و همسرش، ورونیكا لاریو خاتمه یافته است. رسانه‌های ایتالیا به شكل گسترده‌ای، خبر درخواست طلاق ورونیكا لاریو را پوشش دادند.
بنابر نوشته‌ی مطبوعات ایتالیا، ورونیکا لاریو، همسر ۵۲ ساله‌ی برلوسکونی در ایمیلی که برای خبرگزاری ایتالیایی "آنسا" فرستاده بود، اعتراض خود را نسبت به علاقه‌ی همسرش به زنان جوان و زیبا اعلام کرده بود. محرک این اعتراض، لیست نامزدهای معرفی شده از سوی برلوسکونی برای انتخابات پارلمانی اتحادیه‌‌ی اروپا بودند.
همسر برلوسکونی در ایمیل خود نوشته بود: «من و فرزندانم از این زد و بندهایی که تنها در خدمت سرگرم کردن فرمانروا هستند، حمایت نمی‌کنیم. ما تحمل می‌کنیم.»

در کنار جنجال بر سر لیست انتخاباتی برلوسکونی مسئله رابطه برلوسکونی با یک دختر 18 ساله نیز حاشیه‌های فراوانی به وجود اورد.
حضور برلوسکونی در جشن تولد 18 سالگی "نومی‌لتیزیا " که با هدیه دادن یک گردبند الماس و 6000 یوروی طلا همراه بود، بسیار خبرساز شد.

نیکولا و کارلا
نیکلا سارکوزی رییس جمهور کنونی فرانسه نیز از اتهامات اخلاقی مبرا نیست. برای نخستین بار با دختر یک دارو ساز بنام" ماری دومینیک کولیوی" ازدواج کرد که پس از مدتی و بعد از تولد فرزندش از او جدا شد چرا که می‌خواست با معشوقه جدیدش "سیسیلیا آلبنیز" که یک زن شوهر دار بود ازدواج کند؛ روابط این دو به جایی رسید که سیسیلیا از همسرش جدا و با سارکوزی ازدواج کرد.

پس از 11 سال زندگی مشترک، " سیسیلیا " وقتی شنید "سارکوزی" روابط نا مناسبی با برخی زنان برقرار کرده است، به خاطر تلافی ، با یک مرد مشهور آمریکایی مراوداتی برقرار نمود که به شدت موجب ناراحتی سارکوزی شد، به طوری که تکلیف سیسیلیا را یکسره کرد.
وی بعد از جدایی از سیسیلیا عاشق "کارلا برونی" مدل سابق و خواننده 39 ساله‌ای که در ایتالیا با وی آشنا شده بود، شد و در حال حاضر بیشتر وقت خود را با او می گذراند.
اما چندی است که اخباری درباره رابطه نامشروع سارکوزی و همسرش با یک زن و مرد دیگر منتشر شده است. گفته می‌شود برونی، روابط عاشقانه‌ای با بنیامین بیولی موسیقی‌دان و برنده اخیر یك جایزه موسیقی در فرانسه برقرار كرده است.
در این بین برخی رسانه‌ها فرانسوی نیز از رابطه نامشروع سارکوزی با یک زن دیگر خبر دادند، آن‌ها نوشتند: «رئیس‌جمهور هم با چانتال جوانو به آرامش می‌رسد».

اوباما هم؟!
در بازار مکاره اتهامات اخلاقی رییس جمهور کنونی آمریکا نیز بی نصیب نماند، چندی پیش روزنامه آمریکایی "نشنال اینکوایرر" تاکید کرد که اوباما در سال 2004 با ویرا بیکر دستیار خود که در تبلیغات انتخاباتی وی برای ورود به مجلس سنا میلیونها دلار کمک مالی جمع آوری کرده بود ارتباط نامشروع داشته است.

البته این اولین بار نیست که موضوع رابطه اوباما با دستیار خود مطرح می شود زیرا پیش از این نیز در سال 2008 روزنامه انگلیسی "دیلی میل" این موضوع را افشا کرده بود.
به نوشته نشنال اینکوایرر در حالی که بیکر این شایعات را تکذیب کرده است مخالفان اوباما اعلام کرده‌اند که بیش از یک میلیون دلار به کسی که اطلاعات مفیدی در این زمینه ارائه دهد پرداخت خواهند کرد.

رسوایی با فیلم
آخرین رسوایی اخلاقی سیاستمدارن که در چند روز اخیر مطرح شده است، مربوط به رهبر حزب مخالف دولت ترکیه می‌شود. اما این رسوایی با وقاحت هر چه تماتر رو شد.
براساس اخبار منتشر شده "دنیز بایکال " رهبر71 ساله حزب لاییک و چپگرای " جمهوریخواه خلق " که از سال 1992 رهبری این حزب را در دست دارد، در یک نوار ویدئویی همراه با یک زن متاهل نماینده مجلس از حزب متبوعش دیده شده است!

انتشار این ویدئو در یوتیوب سبب شد تا بایکال با انتقاد از رواج پدیده مچ گیری و دخالت در حریم خصوصی دیگران بدون اطلاع آنان از سمت خود کناره بگیرد.
انتظار می‌رود این استعفا ضربه‌ای بزرگ به مهم‌ترین حزب اپوزیسیون ترکیه وارد آورد و دولت رجب طیب اردوغان نخست وزیر اسلامگرای ترکیه را در برابر مخالان لاییک خود تثبیت کند.
بایکال روز گذشته در سخنان خود که همزمان با اعلام استعفای او همراه بود خود را قربانی یک توطئه از سوی رقبای سیاسی‌اش خواند و افزود که استعفای او نه به معنای خالی کردن عرصه برای رقیب بلکه تداوم مبارزه در فازی جدید خواهد بود.