اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

آزادی زن آمریکایی با پیگیری احمدی‌نژاد

مجموعه : مجله خبری روز
آزادی زن آمریکایی با پیگیری احمدی‌نژاد
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد سارا امیلی شورد، یکی از سه تبعه آمریکایی که چندی پیش به اتهام ورود غیرقانونی به خاک ایران بازداشت شد، به مناسبت فرارسیدن عید سعید فطر، عفو و آزاد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر رامین مهمانپرست، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: با توجه به پی‌گیری‌های شخص محترم ریاست جمهوری و با توجه به اصل رافت اسلامی و نگاه ویژه نظام جمهوری اسلامی ایران به شان زنان، در آستانه فرارسیدن عید سعید فطر تصمیم به آزادی ایشان گرفته شد.
مهمانپرست افزود: البته جزئیات مربوط به نحوه و زمان آزادی ایشان در دست بررسی است که این مسأله نیز متعاقباً به اطلاع خواهد رسید.
 
سه تبعه امریکایی با نام‌های سارا امیلی شورد 31 ساله، شین مایکل بوئر و جاشوا فلیکس فاتال 27 ساله مرداد 1388 (ژوئیه 2009) در مناطق کوهستانی استان کردستان به اتهام ورود غیرقانونی به خاک ایران دستگیر شدند.

عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان کل تهران مدتی بعد، از یافتن اسناد و مدارکی آشکار درباره ارتباط دستگیر‌شدگان با سازمان اطلاعات مرکزی امریکا (سیا) خبر داد و این 3 تن را به جاسوسی متهم کرد.
 
حیدر مصلحی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران نیز چندی پیش اعلام کرد، تحقیقات درباره پرونده این سه متهم امریکایی رو به اتمام است و نتایج این تحقیقات به محض اتمام، به اطلاع عموم خواهد رسید.
 
گفتنی است ، مراسم آزادی این فرد صبح فردا با حضور معاون رئیس جمهور در تالار حافظیه مجموعه فرهنگی سعد آباد تهران برگزار می شود.