اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

بهترین محلول برای پاک کردن نمایشگر لپ تاپ

بهترین محلول برای پاک کردن نمایشگر لپ تاپ

برای پاکسازی صفحه نمایش از اثر انگشت و سایر لک‌ها محلول‌های متفاوتی پیشنهاد می‌شود اما توجه داشته باشید که مواد پاک‌کننده از ترکیبات الکلی و آمونیاکی استفاده می‌کنند. این محلول‌ها می‌توانند با آسیب به غشای بیرونی نمایشگر باعث کاهش کیفیت تصویر شوند زیرا با حل شدن پوشش پلاستیکی صفحه نمایش، تصویر بعد از مدتی مات می‌شود و جلا و شفافیت آن از بین خواهد رفت.

 مهمترین لک‌های روی نمایشگر لپ‌تاپ، موبایل و مانیتور به دلیل اثر انگشت و چربی‌های موجود در سطح بدن است. این چربی‌ها نیاز به یک منبع اسیدی برای پاکسازی دارند به همین دلیل نمی‌توان از آب خالی برای تمیز کردن لپ تاپ استفاده کرد. اگر نمایشگر زیاد کثیف نشده است رطوبت آب بهترین تمیز کننده است و هیچ ماده دیگری جای آن را نمی‌گیرد. پس می‌توانید از یک دستمال مرطوب و بدون هیچ شوینده‌ای دستگاه را پاک کنید. اگر در تمیز کردن لپ‌تاپ تنبل هستید و این کار را به صورت روزانه و هفتگی انجام نمی‌دهید نیاز به محلولی دارید که روی چربی موثر باشد.

ترکیب آب و الکل؟ به هیچ عنوان!

در گذشته گفته می‌شد برای پاک سازی صفحه نمایش مانیتورها می‌توان از ترکیب ۱۰ درصد الکل در آب مقطر استفاده کرد. این ترکیب به دلیل جنس پوشش مانیتورهای CRT قدیمی که از شیشه بود ضرری برای دستگاه نداشت اما در محصولات جدید از طلق‌های پلاستیکی استفاده می‌شود و این محلول نه تنها دیگر توصیه نمی‌شود بلکه می‌تواند صفحه نمایش را دچار آسیب‌های جدی کند.

شیشه‌شورها برای شیشه هستند

محلول‌هایی که برای تمیز کردن شیشه و آینه تولید شده اند در مقابل سیلیس شیشه و سایر ترکیبات مشابه خنثی هستند و آسیبی به آن نمی‌رسانند اما رویه لپ تاپ و مانیتور از جنس پلاستیک است و نمی‌توان آنها را پیشنهاد کرد. عده‌ای برای کاهش آسیب به نمایشگر این محلول‌ها را با آب رقیق می‌کنند ولی این عمل نیز می‌تواند در دراز مدت کیفیت تصویر و ضخامت لایه محافظ نمایشگر را کاهش دهد.

ترکیب آب و سرکه

همچنان توصیه می‌کنیم برای پاک‌کردن لپ تاپ از آب خالی استفاده کنید. اگر نمایشگر چرب شده است و آب به تنهایی جوابگو نیست سرکه سفید یکی از بهترین گزینه‌ها است. سرکه خاصیت اسیدی دارد و می‌تواند در برابر لک‌های چربی موثر باشد اما مقدار اسید طبیعی موجود در این ماده همچنان برای استفاده مستقیم زیاد است و بهتر است محلول را توسط آب رقیق کنید. برای این کار می‌توانید از نسبت ۳۰ درصد سرکه و ۷۰ درصد آب استفاده کنید اگر این نسبت تا ۵۰ درصد هم افزایش پیدا کند باز هم مشکلی پیش نخواهد آمد اما با توجه به ترکیبات متفاوت سرکه در بازار بهتر است که جانب احتیاط را رعایت کنید.

چگونه نمایشگر تمیز کنیم

برای ترکیب آب و سرکه بهتر است از آب مقطر یا جوشیده استفاده شود در این حالت مقدار املاح موجود در آب کمتر است. جهت ترکیب آب و سرکه کافی است دو استکان آب را با یک استکان سرکه حل کنید سپس این محلول را توسط افشانه به دستمال بپاشید. دستمال باید کمی رطوبت پیدا کند و نباید خیس شود. سپس آن را به صورت چرخشی روی نمایشگر بکشید و از حرکت عمودی یا افقی خودداری کنید.

دستمال

دستمال نخی بدون پرز برای تمیز کردن لپ تاپ مناسب است. معمولا پارچه‌های نخی برای لباس‌های راحتی استفاده می‌شوند و می‌توانید از لباس‌های قدیمی کمک بگیرید. اگر به دنبال یک گزینه کاملا مناسب هستید، دستمال عینک بهترین گزینه است. قطر الیاف در این دستمال‌ها بسیار نازک است و باعث خراشیدگی سطحی نمی‌شوند. موادی مثل روزنامه، کاغذ، دستمال کاغذی، پارچه‌های کتان و غیره براین کار مناسب نیستند و باعث سایش نمایشگر می‌شوند. این خراش‌ها ممکن است بسیار ریز باشند و حتی با چشم دیده نشوند اما در بلند مدت خواهید دید که جلای براق تصویر کاملا مات شده است و حتی در تصاویری که نور کم دارند نیز این سایش‌ها خود را نشان می‌دهند.