اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

چرا زیر پوست شما آب نیست

چرا زیر پوست شما آب نیست
مجله زندگی ایده آل: حتما می‌دانید که علم تغذیه و معجزه‌های آن چه کمکی به زیبایی شما می‌کند. در قرن نوزدهم یک فیلسوف آلمانی به نام لوودویک فیرباخ نقاشی ای از چهره یک انسان کشید که تمام اجزای آن را مواد غذایی تشکیل می‌دادند و در زیر آن نوشت: «انسان آن چیزی است که می‌خورد». مصرف نامتعادل، زیاد و غیرطبیعی هر کدام از گروه‌های غذایی، می‌تواند حکم سم را برای بدن داشته باشد. مشکل، زمانی بروز می‌کند که مصرف غذاهای خاصی مثل فست‌فودها زیاد و مصرف گروهی دیگر کم می‌شود. اگر تا به حال ارادت ویژه‌ای به خوردن فست‌فود داشتید حتما قید زیبایی چهره‌تان را بزنید جدی می گویم.

چرا زیر پوست شما آب نیست

همان‌طور که مصرف غذاهای طبیعی، تازه و تهیه شده از میوه‌ها و سبزی‌ها اثر مثبتی بر سلامت پوست دارد مصرف فست‌فودها و غذاهای چرب و شیرین اثر منفی بر بهداشت و سلامت پوست و ظاهر شما می‌گذارد. در چند سال اخیر استفاده از فرآورده‌هایی چون سوسیس و کالباس و فست‌فودها به صورت چشمگیری بالا رفته، این در حالی است که این مواد در کنار طعم جذب‌کننده خود،

 
مشکلات زیادی را برای زیبایی شما ایجاد می‌کند. مصرف زیاد این نوع غذاها در مواردی کهیر ایجاد می‌کند اما در بیشتر موارد تشدیدکننده برخی بیماری‌های پوستی مثل خارش یا بیماری‌های حاد پوستی است. بیشترین عامل تحریک‌کنندگی این مواد فلفل، ادویه و مواد رنگی و افزودنی است که در آن به میزان زیاد وجود دارد؛ بنابراین به افرادی که سابقه بیماری‌های پوستی، خارش یا کهیر دارند، توصیه می‌شود مصرف این قبیل فرآورده‌ها را به حداقل برسانند و ترجیحا از مصرف آنها خودداری کنند. از طرف دیگر ترکیبات سمی موجود در غذاهای فست‌فودی، زیبایی و شفافیت پوست را هم از بین می‌برند.

بروز ترک‌های پوستی

شادابی و زیبایی صورت شما را پوست‌تان تعیین می‌کند اما مواظبت از سلامت آن تاثیر مستقیمی از تغذیه و روش‌های مراقبتی شما می‌گیرد. غذاهایی که پوست‌تان را چروک و کدر می‌کند، نباید بخورید. یا لااقل کمتر بخورید و اگر خواستید بخورید بیشتر از هفته‌ای یک بار نخورید و ساندویچ‌ها و فست‌فودهای با ترکیب سالم‌تر و اندازه کوچک‌تر را انتخاب کنید و در کنارشان سالاد و سبزیجات مخصوصا کلم و گوجه‌فرنگی را فراموش نکنید. چربی‌های موجود در فست‌فودها هم از بدترین نوع ممکن هستند؛

 
نه فقط ما را چاق و بدن‌مان را از فرم خارج می‌کنند بلکه مستقیما سلامتی پوست‌مان را تهدید می‌کنند. اتفاقی که خیلی هم خطرناک است. بنابراین با کاهش مصرف فست‌فودها تا حدی از بروز ترک‌های پوستی جلوگیری کنید. کسی که جوش می‌زند باید عادت خود را بشناسد مثلا اگر می‌بیند با خوردن شکلات یا فست فود جوش می‌زند، این پرهیز غذایی را رعایت کند. ترک‌ها و افتادگی پوست صورت‌تان هم نتیجه همان عادت بد غذایی شماست.