اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

عطر درمانی روشی برای ماساژ بدن و زیبایی

عطر درمانی روشی برای ماساژ بدن و زیبایی
*عطر درمانی روشی برای ماساژ بدن، به ویژه چهره و دست ها و پاها،‌با روغن های معطر گیاهی است.*

تاریخچه شكل گیری این روش چیست؟

بیشتر مردم آگاهند كه گیاهان عناصر شیمیایی گوناگون دارند كه می توان آنها را استخراج و استفاده های مفید متعدد كرد. در این روش،‌ عطر گیاه از روغن های بودار ساخته شده كه در ساعات متفاوت شبانه روز به مقادیر گوناگون در اندام های متفاوت گیاه وجود دارند.

این روغن های طبیعی را نوعی نمودار شخصیت گیاه تصور می كنند. گیاه شناسان تصور می كنند كه جریان گردش و تمركز آنها در اندام های متفاوت گیاه بستگی به وضعیت خورشید و فصل سال و به ویژه بستگی به وضع كره ماه نسبت به زمین دارد. كیفیات و آثار شیمیایی و درمانی یك عطر خاص گیاهی همچنین بستگی به اندامی از گیاه دارد كه از آن استخراج شده است.

این روش چگونه عمل می كند؟

پوست بدن انسان خیلی پیش از آنكه تا كنون تصور كرده ایم توان جذب دارد. تحقیقات هم اكنون ثابته كرده اند كه برخی داروها را اگر به مدت كافی با نوارهای خاص نگه دارنده روی پوست بدن قرار دهند آنها به آسانی جذب پوست شده و آثار درونی می گذارند.

مواد بودار ذراتی پخش می كنند كه آنها را مولكول های باردار یا مولكول های ناشر بو می نامند. دماغ انسان این مولكول های ناپیدا را می گیرد و سپس اطلاعاتی ویژه از آنها به چند بخش خاص مغز می فرستند و مغز آن اطلاعات را به عنوان بوهای آشنا یا بیگانه یا دلپسند یا خوب یا بد و غیره طبقه بندی و تفسیر می كند.

روش اجرا چگونه است؟

شماری درمانگران آن ها را مانند داروهای دیگر تجویز می كنند؛ برخی دیگر آنها را در شكل بخار تنفسی تجویز می كنند. و دیگران آن ها را برای مالش روی پوست بیمار ماساژ می دهند. درمانگرانی هستند كه مخلوطی از هر سه گونه كاربردهای روغن های معطر را به كار می گیرند.

این روش چه كاربردی دارد؟

این روغن ها در نزدیك به یكصد بیماری و وضعیت نامطلوب جسمی و روانی –عصبی به كار گرفته و نتایج درمانی خوب كسب كرده اند ولی اینجا تنها برخی از آنها را نام می بریم؛ انواع زخم ها و سوختگی ها و ورم ها، داغ های روی پوسا، انواع جوش های چهره، كشیدگی های مولد زایمان كه قابل پیشگیری با روغن مناسب نیز هستند، انواع دردهای عضلانی و مفصلی،‌انواع بیماری های ریوی چون آسم و برونشیت، سرماخوردگی، ناراحتی های روده بزرگ، ناراحتی ها و بیماری معده، یبوست، سرفه، غده ها یا كیست های درونی و بیرونی، افسردگی روانی،‌ غش، اسهال، تب، اگزمای پوستی، بواسیر، گازهای زیاد گوارشی،‌سردرد، سوءهاضمه، روماتیسم، شوك های جسمی و روانی، سینوزیتیس، پوست خشك یا چرب یا خیلی حساس یا خیلی تحریك شده، گلوی ناراحت، درد دندان، درد پشت، ضعف جنسی، و غیره. افزون بر آنها كه نام بردیم و نبردیم، روغن های معطر گیاهی را می توان برای تحریك و تقویت اشخاص ضعیف و سست یا آرام كردن اشخاص ناراحت، و وسواسی و نگران استفاده كرد.

چه انتقاداتی به این روش وارد است؟
روش عطر درمانی ممكن است به علت هزینه نسبتا گران آن هیچ گاه استفاده خیلی گسترده نیابد. تولید روغن های معطر گیاهی و نگهدای آنها كه باید در شرایطی خاص باشد تا خواص آنها ناپدید نشوند هزینه نسبتا گران دارد و البته هشت تا ده جلسه درمان نیز ارزان نیست. بنابراین چون روش عطر درمانی زمانی نسبتا دراز میگیرد تا نتایج درمانی مطلوب دهد و از داروهای نسبتا گران بها استفاده میكند، امكان اینكه یكی از روش های خیلی گسترده پزشكی شود اندك است.