وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

به روانشناس کودک در تهران مراجعه کنید اگر این علایم را دارید

به روانشناس کودک در تهران مراجعه کنید اگر این علایم را دارید

به روانشناس کودک در تهران مراجعه کنید اگر این علایم را دارید

 

افراد در طول مدت رشد و تکامل خود ممکن است بحران‌های مختلفی را پشت سر بگذارند. بسیاری از روانشناسان بزرگ دنیا معتقد هستند که تمام رفتارهای ما در بزرگ‌سالی، ریشه در کودکی دارند.

 

این مسئله سبب می‌شود که خانواده‌ها به تمام رفتارهای کودک خود حساس بوده و آن‌ها را موردتوجه قرار دهند. روند رشد و شرایط زندگی همه‌ی کودکان یکسان نیست.

 

مشکلات و بحران‌های مختلفی وجود دارد که سبب می‌شود والدین تصمیم بگیرند که به روانشناس کودک در تهران مراجعه کنند.

 

مشاور کودک سعی می‌کند مشکلات رفتاری، عاطفی، اجتماعی و روان‌شناختی کودک را تشخیص و آن‌ها را حل کند؛ بنابراین در صورت مشاهده هرگونه مشکل هرگز از جایگاه و اهمیت روانشناس و مشاور کودک غافل نشوید.

 

برای کسب اطلاعات بیش‌تر در این زمینه لطفاً با ما همراه باشید.

 

به روانشناس کودک در تهران مراجعه کنید اگر این علایم را دارید

 

روانشناس کودک کیست؟

این افراد کسانی هستند که با داشتن علم و تخصص کافی سعی می‌کنند رفتارهای مختلف کودک را شناسایی کرده و مشکلات او را رفع کنند. روش درمان آن‌ها معمولاً غیر دارویی و با استفاده از مشاوره، تراپی بازی، تراپی شناختی و… است.

 

روانشناس حوزه کودک، تحلیل عمیق و درستی از رفتارهای کودک خواهد داشت. با توجه به مشکلی که کودک با آن درگیر است، روانشناس ممکن است از روانپزشک نیز کمک بگیرد. در این شرایط مراجعه به گروه روانشناسی و روانپزشکی ویان بهترین تصمیم ممکن است.

 

در چه صورتی باید به روانشناس و مشاور کودک مراجعه کرد؟

همان‌طور که پیش‌ازاین نیز گفته شد، کودکان ممکن است در زندگی خود با مشکلات کوچک و بزرگی دست‌وپنجه نرم کنند. گاه این مشکلات پس از مدت‌زمان کوتاهی رفع می‌شوند؛ اما گاه تأثیر یک اتفاق و یا بروز یک اختلال، همراه کودک باقی می‌ماند.

 

در این شرایط خانواده‌ها حتماً باید به روانشناس کودک در تهران و یا هر شهر دیگری مراجعه کنند. در ادامه مشکلات رایجی که سبب می‌شوند که مراجعه به روانشناس کودک ضروری باشد را بررسی خواهیم کرد.

 

در چه صورتی باید به روانشناس و مشاور کودک مراجعه کرد؟

 

 • کودکانی که درگیر سوگ عزیز می‌شوند: کودکانی که در سنین حساس یکی از اعضای خانواده خود را از دست می‌دهند، ممکن است با پیامدهای منفی مواجه شوند. نتایج این اتفاق می‌تواند رفتارهایی مضر و آسیب‌هایی جدی باشد؛ بنابراین توصیه می‌شود برای پیش‌گیری از پیامدهای منفی و یا برای رفع مشکلات عاطفی، حتماً به روانشناس حوزه کودک مراجعه شود.

 

 • بیش فعالی در کودکان: این مشکل در بسیاری از کودکان بروز می‌کند. درواقع بیش فعالی یک امر رایج است که پیامدهای منفی و عادت‌های رفتاری مضر برای کودک به دنبال خواهد داشت. توصیه می‌شود برای رفع این مشکل، حتماً به مشاورین حرفه‌ای همچون گروه روانشناسی و روانپزشکی ویان مراجعه کنید.

 

 • وجود اختلالات روانی در کودکان: برخی از کودکان با مشکلات روانی و اختلالات گوناگونی مواجه هستند. روانشناس کودک در تهران معمولاً سعی می‌کند از طریق بازی درمانی احساسات کودک را شناسایی کرده و مشکلات او را برطرف کند.

 

 • اعتمادبه‌نفس پایین در کودک: کودکان خجالتی در سنین بزرگ‌سالی با انواع مشکلات رفتاری، عاطفی و اجتماعی روبه‌رو خواهند شد. عدم اعتمادبه‌نفس کافی یکی از مشکلات جدی است که خانواده‌ها هرگز نباید ساده از کنار آن عبور کنند.

 

 • کودکان پرخاشگر: این کودکان ممکن است تحت عوامل و شرایط مختلف دست به پرخاش بزنند. پرخاشگری درصورتی‌که یک عادت بارز و همیشگی باشد، حتماً باید تحت درمان قرار بگیرد.

 

 • کودکان لجباز: این عادت رفتاری در بسیاری از کودکان رایج است. کودک با توجه به سن و شرایط زندگی خود ممکن است لجباز شود. معمولاً والدین از این خصلت بسیار ناراضی و ناراحت هستند و به دنبال یک راهکار مفید برای رفع آن می‌گردند. در این شرایط مراجعه به روانشناس کودک در تهران و به‌ویژه گروه روانشناسی و روانپزشکی ویان، یک امر واجب است.

 

 • کودکانی که مورد آزار جنسی قرارگرفته‌اند: متأسفانه آزار جنسی و تجاوز، تجربه‌ای بسیار تلخ و دردناک است که ممکن است برای برخی از کودکان رخ دهد. در این شرایط حتماً کودک را به یک گروه مشاوره خبره و حرفه‌ای بسپارید تا نتایج منفی این اتفاق به حداقل ممکن برسند.

 

 • کودکانی که خود ارضایی می‌کنند: این عادت رفتاری تحت تأثیر کمبود محبت، عدم توجه والدین و یا قرار گرفتن کودک در شرایط نامناسب به وجود می‌آید. بهترین راه برای رفع این مشکل و برخورد منطقی با آن، مراجعه به روانشناس و مشاور کودک است.

 

 • عدم ارتباط درست با والدین: بسیاری از کودکان در زندگی خود قادر به ارتباط درست با والدین نیستند. آن‌ها نمی‌توانند از نیازها و مشکلات خود با والدین صحبت کنند. این مسئله مشکلات مختلفی را در بزرگ‌سالی به دنبال خواهد داشت. روانشناس کودک در تهران با بررسی رفتار کودک و خانواده، این مشکل را رفع خواهد کرد.

 

 • کودکانی که دست به دزدی می‌زنند: برخی از کودکان در ارتباط با والدین و یا دوستان خود اقدام به دزدی می‌کنند. برخورد درست و به‌موقع با این رفتار، اهمیت بسیار زیادی دارد. عدم واکنش درست و کمک گرفتن از یک مشاور حرفه‌ای سبب می‌شود این معضل به یک مشکل بزرگ و غیرقابل‌حل تبدیل شود.

 

به روانشناس کودک در تهران مراجعه کنید اگر این علایم را دارید

 

 • کودکانی که دچار تیک عصبی هستند: در برخی از موارد مشاهده می‌شود که کودک دچار اختلال تیک عصبی می‌شود. این مشکل معمولاً از سنین شش سالگی نمایان می‌شود و با گذشت زمان شدیدتر می‌شود. اقدام به‌موقع برای رفع این مشکل اهمیت زیادی دارد.

 

 • کودکان لجباز و خودسر: پدر و مادرهای زیادی در مراجعه به روانشناس از خودسری کودک خود شکایت می‌کنند. آن‌ها معتقد هستند که کودک به هیچ‌یک از حرف‌های آن‌ها گوش نداده و عمل نمی‌کند. در این شرایط روانشناس کودک در تهران ابتدا سعی می‌کند ریشه مشکل را دریافته و بعد برای حل آن اقدام کند.

 

 • افرادی که در کودکی ازدواج می‌کنند: گاه در یک خانواده شرایطی وجود دارد که سبب می‌شود فرزند خود را در سنین کودکی به ازدواج وادارند. این شرایط می‌تواند ناشی از فقر مالی، باورهای غلط، تعصبات قبیله‌ای و… باشد. در این شرایط کودکان حتماً به مراجعه به روانشناس نیاز دارند.

 

 • کودکانی که درگیر فوبیا هستند: فوبیا یک ترس شدید، عمیق و ریشه دار است که اگر در سنین کودکی رفع نشود، قطعاً در بزرگ‌سالی مشکلاتی را برای افراد به وجود می‌آورد. رفع این ترس عمیق تنها با مراجعه به یک فرد متخصص و یا یک گروه حرفه‌ای ممکن است.

 

 • کودکانی که درگیر بی‌خوابی هستند: دلایل مختلفی همچون چاقی، سندروم پای بی‌قرار و… ممکن است سبب بی‌خوابی در کودکان شود.

 

 • کودکان طلاق: طلاق یک اتفاق دردناک برای کودکان است و آسیب‌هایی جدی به دنبال خواهد داشت. مراجعه به روانشناس کودک در تهران پیش از طلاق و یا بعدازآن یک تصمیم مهم است.

 

 • کودکان اوتیسم: درصدی از کودکان جامعه درگیر بیماری اوتیسم هستند. والدین این کودکان با تشخیص درست و به‌موقع باید حتماً کودک خود را تحت‌نظر روانشناس و روانپزشک قرار دهند.
 • و…

 

شرایطی که مراجعه به روانشناس کودک را ضروری می‌کند

 

شرایطی که مراجعه به روانشناس کودک را ضروری می‌کند

کودکان در روند رشد خود با مشکلات و معضلات گوناگونی روبه‌رو خواهند شد. درصورتی‌که این مشکلات اختلالی در رفتار آن‌ها ایجاد کند، حتماً باید به روانشناس حوزه کودک مراجعه کنند. ازجمله مشکلاتی که این مراجعه را ضروری می‌کند عبارت‌اند از: لجبازی، ترس، عدم اعتمادبه‌نفس، کودکان طلاق، کودکان اوتیسم و… .

 

ازجمله بهترین مراکز برای درمان این مشکلات رفتاری می‌توانیم به گروه ویان اشاره کنیم. روانشناس کودک در تهران با تحلیل رفتارهای کودک و تشخیص ریشه مشکلات سعی می‌کند از روش‌های مختلفی همچون بازی تراپی، مشاوره و…، مشکلات و معضلات را برطرف کند.