اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

چگونه دندانهایی زیبا داشته باشیم ؟

چگونه دندانهایی زیبا داشته باشیم ؟
دندان های خیلی پسرا و حتی دخترا جرم گرفته است و هنگامی كه می خندند یا لبخند می زنند نمای زشتی پیدا می كنند. این جرم گرفتگی اغلب ناشی از بهداشت نامناسب زبان می باشد هرچند ممكن است دلایل دیگری نیز داشته باشد.
دندان های سفید همیشه زیبا به نظر می رسند و حتی ممكن است اعتماد به نفس شخص را بسیار بالا ببرند. پس باید برای داشتن دندان های سفید تلاش كنیم.
ممكن است جرم گرفتگی قهوه ای كثیف بر روی دندان های سفید مروارید وار ناشی از یكی از عوامل رایج زیر باشد:

مصرف بیش از دو فنجان قهوه در روز می تواند باعث جرم گرفتگی سریع دندان های سفید بشود. این جرم گرفتگی در دندان های جلو بارزتر است و به سختی می توان از آن ها رهایی یافت.

سیگار دلیل رایج دیگری برای دندان های قهوه ای می باشد. به دور و برتان نگاه كنید. بسیاری از افرادی كه برای مدت طولانی سیگاری هستند دندان های جرم گرفته و زردی دارند.

بیماری های لثه، عفونت و بهداشت نامناسب زبان نیز می تواند باعث زرد شدن دندان ها بشوند.

موارد زیر برای معالجه اساسی دندان ها پیشنهاد می شود. اگر این درمان ها كارساز نبود و یا مشكل شما مزمن می باشد حتماً باید با یك دندانپزشك متخصص مشورت كنید:

– میزان نوشیدن قهوه و كشیدن سیگار را كاهش دهید. این موضوع برای بدنتان نیز مناسب می باشد.

– سعی كنید روزی یك مرتبه سبزیجات خام بجوید. سبزیجات خام یك وعده غذایی سالم می باشد و به تمیز شدن دندان هایتان كمك می كند.
– توت فرنگی اثر سفید كنندگی طبیعی دارد و حاوی میزان زیادی ویتامین C می باشد. پس هر روز مصرف كنید. این یك روش خوش طعم برای رفع مشكل زردی دندان می باشد. البته اطمینان حاصل كنید كه نسبت به آنها آلرژی ندارید.
– هر روز با نخ دندان، دندانهایتان را تمیز كنید. جرم ها به آسانی در بین دندان ها شكل می گیرند و استفاده از نخ دندان روش مناسبی می باشد.
– دندان هایتان را هر روز، هر 12 ساعت یكبار مسواك بزنید. اطمینان حاصل كنید كه مسواك هایتان كهنه نشده است. مسواكتان را به طور منظم عوض كنید برای اینكه مسواك های كهنه نمی توانند باكتری ها را به خوبی از روی دندان پاك كنند.

یك درمان گیاهی طبیعی
– روزی دو بار مقداری پودر پوست بادام سوخته را بر روی دندان های جلویتان بمالید. و پس از چهارده روز نتایج آن را مشاهده می كنید. بدون شك از تأثیر شگرف آن بسیار متعجب خواهید شد.

– قبل از مسواك زدن مقداری نمك خام را برای چند دقیقه بر روی دندان هایتان بمالید. دانه های نمك زردی دندان هایتان را كاهش داده و از بین خواهد برد و دندان هایتان را سفید خواهد كرد.
– اگر این روش ها چاره ساز نبود پیش یك دندانپزشك متخصص بروید. ممكن است شما روش های مختلفی را برای تمیز كردن دندان هایتان در خانه امتحان كرده باشید ولی نتیجه دلخواه را نگرفته باشید. مشاوره با یك دندانپزشك بسیار كارساز خواهد بود.