وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

تغییر لهجه این خانم با ضربه دیدن سرش در تصادف!

تغییر لهجه این خانم با ضربه دیدن سرش در تصادف!
یک زن استرالیایی دچار یک سندروم نادر شده است: سندروم لهجه زبان خارجی. به دنبال یک سانحه رانندگی این زن زبان انگلیسی را با لهجه فرانسوی صحبت می کند و به همین دلیل زندگی روزمره اش مختل شده است.

به گزارش ایران ناز به نقل از نیوزنت، لین راو در یک حادثه رانندگی که هشت سال پیش رخ داد ضربه ای به سرش اصابت کرد و از آن زمان تاکنون زبان مادری اش انگلیسی را با لهجه فرانسوی صحبت می کند.

لین راو  در جزیره تاسمانی متولد شده و سراسر زندگی اش را در این جزیره متعلق به استرالیا سپری کرده است. او هشت سال پیش در یک سانحه رانندگبی به شدت مجروح شد. پس از بهبودی او انگلیسی را با لهجه غلیظ فرانسوی صحبت می کند در حالی که قبل از این حادثه با لهجه عادی استرالیایی سخن می گفت. 

وی در گفت و گویی با شبکه تلویزیونی استرالیا گفت: این مساله مرا به خشم می آورد زیرا من استرالیایی هستم نه فرانسوی! البته هیچ کینه ای از فرانسوی ها به دل ندارم. این مساله باعث افسردگی و اضطراب در من شده است. در زندگی روزمره ام احساس انزوا می کنم و فقط شب ها که تنها هستم آسودگی ام را باز می یابم.

برای بیماری لین راو که در سال 1907 برای نخستین بار کشف شد و آن را سندروم لهجه زبان خارجی نام گذاشته اند تاکنون هیچ راه درمانی پیدا نشده است. مترجم: بهرام افتخاری.