اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

شخصیت شناسی افراد از روی مدل و رنگ مو

شخصیت شناسی افراد از روی مدل و رنگ مو

گویا شناختن آدم ها كار بسیار سختی هم نیست. از نوع كفشی كه می پوشند بگیرید تا شیوه راه رفتن و ایستادن شان، همگی می توانند ویژگی های شخصیتی شان را آشكار كنند!

 

موهای سیاه: اشخاصی که موهای سیاه دارند، دارای شخصیتی قوی و استوار و پر جذبه هستند، دوست دارند عصبانیت خود را ظاهر کنند، بسیار ساده و زود عصبانی میشوند و در مقابل امور سخت، صبر و استقامت زیادی از خود نشان میدهند، بسیار صبورند و در بسیاری از امور هم خواستار نو گرایی و تجدد میباشند در تنها چیزی که ممکن است در تغییرش تردید نشان دهند، همان تغییر رنگ موهایشان میباشد. چنین افرادی دارای شخصیت آرام و رمانتیک میباشند.

موهای قهوه ای تیره:
اشخاصی که دارای موهای قهوه ای تیره هستند ذاتا انسانهای غریبی به شمار میروند که گاهی گوشه گیر و گاهی اجتماعی هستند، نسبت به کودکان علاقه زیادی نشان میدهند و حتی با آنها بازی هم میکنند، از راهای بسیار ساده به دنبال کسب شهرت هستند و بعضی اوقات خجالتی هستند. گاهی هم بی باک هستند. میتوان گفت انسانهایی متجدد میباشند و بسیاری از اوقات هم به تغییر دادن رنگ موی خود علاقه نشان میدهند. زیرا احساس خستگی و تکراری بودن نسبت به هرچیز که در اطرافشان است میکنند.

موهای شاه بلوطی:
(خرمایی مایل به قرمز)این افراد انسانهایی بسیار غریب و عاطفی بشمار میروند و گاهی هم بد ذات میشوند، بدبین و بدچشم نسبت به هر چیزی و در تصمیمات خود عجول و شتابزده و همه شاهدند که آنها اشخاصی هستند مغرور به علم خود و مردان ثروتمند و زیبا آنها را براحتی جذب میکنند و با علم به اینکه زیبایی فانی و از بین رفتنی است، آنها عاشق زیبایی هستند.

موی بور: اشخاصی که دارای موهای بور هستند شخصیتشان به زیبایی شان وابسته است، انسانهایی هستند با اعتماد به نفس بالا و غالباً از آنچه میبینند دستپاچه و هول میشوند، انسانهایی بسیار اجتماعی هستند که دوست دارند با هر شخص غریبه ای آشنا شوند و مردم را خیلی دوست دارند، بعضی از آنها به زیبایی شان مینازند و به خاطر رنگ موهایشان مغرور میشوند، زیرا این رنگ مو بسیار مورد توجه برخی زنان و مردان است.

كچل های مرتب

مردهایی كه بیش از حد به موهایشان می رسند و در كنار موهای آراسته شان، كفش و لباسی آراسته هم دارند، می خواهند موقعیت و پایگاه اجتماعی شان را به رخ دیگران بكشند یا به خاطر شغل شان فخر بفروشند. بررسی ها نشان می دهد، مردهایی كه كم مو یا نیمه طاس هستند اما معدود تارهای باقیمانده روی سر خود را با دقت و وسواس شانه می زنند، آدم های خودخواهی هستند كه به نگاه دیگران در مورد خودشان اهمیت زیادی می دهند. البته آنها این نظر را در مورد كسانی می دهند كه به شكل افراطی به موهایشان می رسند. نه كسانی كه تنها می خواهند آراسته و تمیز باشند.

موی كوتاه

محققان می گویند صاحبان موهای كوتاه، آدم های محافظه كاری هستند كه می توانند خودشان را با محیط اطرافشان تطبیق دهند. البته آنها معتقدند موهای بیش از حد كوتاه می تواند تمایل افراد به ورزش كردن یا كارهای نظامی را نشان دهد یا از بیماری فرد خبر دهد. چرا كه در این سه گروه، افراد ترجیح می دهند موهایی كوتاه داشته باشند. پس اگر فردی با موهای كوتاه را دیدید، اول در شیوه زندگی و شرایطش به دنبال دلیل انتخاب این مدل بگردید و بعد برچسب محافظه كار بدن را روی او بچسبانید.

نیمه مصری (جلو بلند و پشت كوتاه)

این گونه افراد، آدم های ساده و بی شیله و پیله ای هستند كه به نظر دیگران اهمیتی نمی دهند و نمی گذارند كسی در كارشان دخالت كند. زنانی كه این مدل مو را انتخاب می كنند، در زندگی سبك و سیاق خود را در پیش می گیرند و نمی گذارند كه وابستگی به دیگران، زندگی شان را نابود كند. آنها می توانند در زندگی روی خطی كه در نظر گرفته اند حركت كنند و با قدرت و استقلال عمل می كنند.

موهای فرفری

كسانی كه دارای این گونه موها هستند،‌ افرادی خلاق و روشنفكری اند كه زیاد به قضاوت های دیگران اهمیتی نمی دهند و به سبك خودشان زندگی می كنند. این افراد برنامه های بلند پروازانه ای برای زندگی شان دارند و گمان می كنند موهایشان برگ برنده ای برای جلب توجه دیگران هستند. البته گاهی كسانی كه چنین شخصیتی دارند، به طور طبیعی موهای فر ندارند و به دلیل آنكه ظاهرشان را با شخصیت درونی شان هماهنگ كنند، موهای خود را فر می كنند.

موهای خاكستری

از نظر پژوهشگران نه تنها مدل های مختلف مو، بلكه رنگ مو هم می تواند شخصیت افراد را پیش بینی كند و به ما در برقراری رابطه با آنها كمك كند. تحقیقات دیگری هم می گوید زنانی كه به طور طبیعی، موهایشان به سمت خاكستری شدن می رود، خودشان را همانطور كه هستند قبول دارند. آنها از شخصیت و شیوه زندگی شان راضی اند و دوست دارند خود را به همان شكلی كه هستند به دیگران نشان دهند. این آدم ها روی تصمیمات و رفتارهایشان پرده نمی گذارند و از خودسانسوری بیزارند.

موهای صاف

موی صاف یعنی جدیت؛ آدم هایی كه چنین موهایی دارند، در زندگی شان یك خط ثابت را انتخاب كرده و از این شاخه به آن شاخه پریدن پرهیز می كنند و یك شاخه را با جدیت ادامه می دهند. آنها دوست دارند همانطور كه هستند به نظر برسند. چنین آدم هایی در كارشان هم متخصص هستند و از پس چالش های زندگی شان به خوبی بر می آیند. این آدم ها اگر مسئولیتی را قبول كنند، تمام تلاش شان را برای انجام دادنش می كنند و شما می توانید به متعد بودنشان اطمینان داشته باشید.

موهای بلند

زنانی كه چنین موهایی دارند، شخصیتی آرام دارند، مودبند و البته تا حدودی عجیب و غریب به نظر می رسند. اما در كنار همه این صفات، آنها آدم های مطیعی هستند كه می گذارند دیگران در موردشان تصمیم بگیرند. موی بلند برای زنان در اغلب فرهنگ ها نشانه زیبایی است. به همین دلیل محققان می گویند زنان بالای ۴۰ سالی كه موهایشان را بلند می كنند، دوست دارند جوانی از دسته رفته شان را به دست بیاورند و مثل قبل زیبا به نظر برسند. در واقع آنها می خواهند در مقابل پیری ایستادگی كنند.

مجعد

این گونه افراد دوست دارند همیشه دوست داشتنی به نظر برسند. آنها هم از نظر خودشان و هم از نظر دیگران،‌ افراد زیبا و بی خیالی هستند كه بودن در كنارشان سرگرم كننده و جذاب است. موهای مجعد مخصوص آدم های مدرن است كه دوست دارند بی همتا به نظر برسند. صاحبان این موها در یك زمان دوست دارند كنترل همه چیز را به دست بگیرند و در همان زمان از اینكه همه چیز را رها كنند و بی خیال آن شوند هم نمی ترسند. پس در ارتباط با آنها كمی محتاط تر عمل كنید تا قربانی تصمیمات ناگهانی شان نشوید.

موی چتری

این دسته از افراد دوست دارند توجه را به خود جلب كنند. مهم نیست موهای آنها بلند است یا كوتاه، اندازه موها هر چه كه باشد، چتری كردن جلوی مو می تواند توجه دیگران را به سمت آنها هدایت كند، زیرا افراد خواسته یا ناخواسته با نگاه كردن به آنها به چشم هایشان خیره می شوند و برقراری ارتباط چشمی، دریچه ای برای شروع یك ارتباط نزدیكتر است. این آدم ها به زیبایی طبیعی معتقدند و از آشنایی با آدم های تازه خوشحال می شوند. البته آنها این نظر را در مورد كسانی می دهند كه چتری های صاف دارند، نه كسانی كه به خاطر مدل موی كوتاه شان مجبورند موهای خود را در پیشانی بریزند.