اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

موبرها و خطر عفونت دستگاه تناسلی

موبرها و خطر عفونت دستگاه تناسلی
نه، می‌توانید به راحتی از موبرها برای از بین بردن موهای ناحیه تناسلی استفاده کنید. سعی کنید انواع بدون عطر آنها را به کار برید. موبرها هیچ ربطی به ایجاد مشکل‌های عفونی ندارند ولی معمولا متخصصان توصیه می‌کنند از موبرها فقط برای روی ناحیه تناسلی استفاده کنید که موهای زائد دارد نه نزدیک دهانه واژن.

فواید استفاده از موبر


– استفاده آسان- دردناک نبودن و موثر بودن- به‌صرفه بودن از نظر اقتصادی- قابل‌ استفاده بودن برای تمام اعضای بدن (البته اگر حساسیت نداشته باشید)- کاهش سرعت رشد موها در مقایسه با تراشیدن آنها- برخی تحقیقات نشان داده استفاده مداوم از موبرها، باعث نازکی موها می‌شود.- در مدت زمان کوتاهی می‌توانید موهای زائدتان را از بین ببرید.

معایب موبرها


– ممکن است هنگام استفاده، اطرافتان کثیف شود.- هنگامی که بخشی از پوستتان زخمی یا خراشیده است، امکان استفاده از کرم‌های موبر وجود ندارد.- کرم‌های موبر را نمی‌توانید روزانه استفاده کنید چون باعث تیرگی یا در برخی موارد سوختگی پوست می‌شود.- افراد با پوست‌های حساس و نازک نمی‌توانند از کرم‌های موبر استفاده کنند.- بیشتر این کرم‌ها حتی نوع معطرشان به دلیل ترکیب‌های شیمیایی بوی بدی دارند.- از موبرها نمی‌توان در ناحیه‌های حساس مثل دور چشم‌ها یا حتی صورت افرادی که پوست نازکی دارند، استفاده کرد.

نکته‌های مهم را بدانید


– قبل از استفاده از موبرها، بروشور شیوه استفاده از آن را مطالعه کنید.- از استفاده از موبرها در ناحیه‌های حساس بدن خودداری کنید.- حتما بعد از استفاده از کرم موبر، با آب گرم دوش بگیرید و محل موردنظر را خشک کنید.- حتما در زمان مقرر کرم را از روی پوستتان پاک کنید.-  فقط در  قسمت‌های خشک و تمیز بدن از موبر استفاده کنید.