وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

پوست‌های خشك و حساس

پوست‌های خشك و حساس
اسكراب نشاسته

وی‍ژه پوست‌های خشك و حساس

اگر به دنبال تهیه یك اسكراب خانگی مناسب برای پوست خشك و حساس خود هستید به شما پیشنهاد می‌كنیم یك بار اسكراب نشاسته را بررسی كنید. برای تهیه این اسكراب كافی است یك قاشق مرباخوری نشاسته را با یك تا 2 قاشق غذاخوری ماست تركیب كنید و از آن برای لایه‌برداری سلول‌های مرده پوست دست و صورت‌تان استفاده كنید. از این اسكراب طبیعی می‌توانید دو بار در هفته استفاده كنید. به خاطر داشته باشید كه در هر بار استفاده از اسكراب اجازه دهید این ماسک  به مدت 30 دقیقه روی پوست‌تان باقی بماند تا علاوه بر آبرسانی به سلول‌ها و بافت‌های آسیب‌دیده پوست، برای
از بین بردن سلول‌های مرده نیز موثر باشد.

نرم‌كننده پوست و ضدقارچ

اگر می‌خواهید علاوه بر لایه‌برداری از پوست بدن‌ خود آن موضع را از باكتری‌ها عاری كنید به شما پیشنهاد می‌كنیم از اسكراب خانگی ماست و گردو استفاده كنید. برای تهیه این اسكراب كافی است 2 قاشق غذاخوری گردوی چرخ شده را با 2 قاشق ماست تركیب كنید و آن را روی پوست موضع مورد نظر بمالید. این اسكراب به شما كمك می‌كند تا در كمتر از 15 دقیقه علاوه بر لایه‌برداری از پوست‌تان و آبرسانی مناسب به سطح پوست به از بین بردن باكتری‌ها و قارچ‌های احتمالی كه در آن  موضع وجود دارد، كمك كنید.

اسكراب بادام عالی است

برای لایه‌برداری هفتگی

اگر می‌خواهید یك اسكراب مناسب  و هفتگی در آشپزخانه‌تان آماده كنید كه از آن بتوانید به طور هفتگی استفاده كنید، می‌توانید اسكراب بادام بسازید. برای تهیه این اسكراب كافی است 10 تا 15 عدد بادام را چرخ کرده و آن را با یك قاشق نمك و یك قاشق عسل مخلوط كنید. از این اسكراب می‌توانید هم برای لایه‌برداری از پوست صورت و هم برای لایه‌برداری از پوست دست‌ها استفاده كنید. حتی می‌توانید از اسكراب بادام برای لایه‌برداری و از بین بردن سلول‌های مرده بافت پوست در ناحیه گردن استفاده كنید. دقت داشته باشید كه این اسكراب را بهتر است به صورت دورانی روی پوست‌تان مالش دهید و پس از پایان كار آن را با آب نیمه ولرم بشویید.

اسكراب توت‌فرنگی

برای داشتن پوستی رؤیایی و درخشان

علاوه بر اسكراب‌هایی كه از تركیب چند نوع ماده طبیعی به دست می‌آید می‌توانید از اسكراب‌های میوه‌ای نیز برای لایه‌برداری و از بین بردن سلول‌ها و بافت‌های مرده پوست‌تان كمك بگیرید. برای این كار تنها نیاز دارید میوه مورد نظر را به كمك یك گوشتكوب چوبی بكوبید یا آن را در میكسر به خوبی مخلوط كنید و برای 5 تا 10 دقیقه متناسب با نوع پوست‌تان از این اسكراب استفاده كنید. از آنجا كه هنگام استفاده از این نوع اسكراب از اسیدهای موجود در میوه برای پاكسازی سلول‌های مرده استفاده می‌كنید باید مراقب باشید كه بعد از گذاشتن این اسكراب روی پوست‌ پس از 5دقیقه اگر احساس سوزش داشتید این اسكراب را از روی پوست‌تان بشویید تا به سلول‌های زنده پوست آسیب نرسد.