اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

اشتباهاتی که در استفاده از ریمل مرتکب می شوید

اشتباهاتی که در استفاده از ریمل مرتکب می شوید

شما احتمالا فکر می کنید همه چیز را درمورد ریمل می دانید ولی با این حال ممکن است باز هم یکی از این 5 اشتباه از شما سر بزند. این اشتباهات نه تنها در داشتن یک آرایش زیبا کمکی نخواهد کرد، بلکه می تواند حتی آن را زشت جلوه دهد. این اشتباهات همچنین ممکن است برای سلامت پوست و چشمانتان نیز مضر باشد. بنابراین این مطلب را با دقت بخوانید و از این اشتباهات جلوگیری کنید:

 

 1. اجتناب از چشم عنکبوتی

شما نباید مژه ها را با لایه های متعدد ریمل پر کنید! همیشه “زیاد” چیز خوبی نیست به خصوص اگر درباره ریمل باشد. تنها از یک یا دو لایه ریمل استفاده کنید تا دچار ظاهر ناخوشایند “چشم عنکبوتی” نشوید. به گزارش پرشین وی اگر قصد دارید آرایش چشم خود را برجسته تر کنید از یک مداد قهوه ای یا مشکی در خط داخلی چشم استفاده کنید. کمی مداد در پایه مژه ها می تواند چشم ها را مشخص تر کند و در عین حال مژه ها را پرپشت تر نشان خواهد داد.

 

 اجتناب از قرمزی و التهاب چشم

ریمل های قدیمی میکروبی شده و منجر به التهاب و قرمزی چشم می شود. اگر به خاطر نمی آورید کی آن را خریدید، در دورانداختن آن مکس نکنید!

 

اجتناب از پخش شدن ریمل

 مهم نیست چقدر در زدن ریمل ماهر و دقیق هستید، به هر حال پخش شدن آن گاهی اتفاق می افتد و پاک کردن آن کار خسته کننده ای است. به همین منظور اگر یک کارت ویزیت دارید آن را پیش از زدن ریمل به زیر مژه ها ببرید، به این ترتیب سیاهی های آن روی کاغذ می ماند نه روی صورتتان.

 

 بلند نشان دادن مژه ها

ریمل را از ریشه های مژه شروع به زدن کنید. اگرچه شاید به نظرتان این کار بدیهی به نظر می رسد ولی معمولا هنگامی که عجله دارید ریشه مژه ها را از خاطر می برید و آیا می توانید حدس بزنید چه چیزی پیش می آید؟ وقتی شما پایه مژه ها را فراموش می کنید، ریمل تنها باعث کوتاه نشان دادن مژه های شما خواهد شد.

 

 ماندگاری بیشتر ریمل

 آیا وقتی هزینه یک ریمل گرانقیمت را می پردازید ولی چند هفته بعد ریمل خشک می شود بسیار ناراحت می شوید؟ اگر این حرف برایتان آشنا به نظر می رسد پس نباید در هر بار استفاده دسته آن را با وجود هوا پمپ کنید در عوض آن را دوباره بپیچید و بچرخانید ولی اگر تویوپ آن از قبل خشک شده بهتر است این راه کار موثر را امتحان کنید. یک یا دو قطره چشم سرمی (saline solution for the eye) به آن اضافه کنید.