اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

ابر قهرمان های زن وارد می شوند

ابر قهرمان های زن وارد می شوند

معرفی ابر قهرمان های زن که وارد سریال های جذاب وارد می شوند

 

 

سریال مامور کارتر (Agent Carter) ، یکی از شخصیت‌های فرعی «کاپیتان آمریکا»، پگی کارتر را به یک قهرمان اکشن ارتقا می‌دهد.

 
به نقل از دیلی دات، این سریال به تمامی کسانی که طرفدار اقتباس‌های کمیک بوکی، درام‌های جاسوسی دهه‌ی 1940 و قهرمان‌های زن هستند، پیشنهاد می‌شود. اگر این خصوصیات هم شما را به تماشای این سریال راضی نمی‌کند، شاید 5 دلیلی که در ادامه می‌خوانید بتواند شما را ترغیب کند:
 

1. چیز دیگری شبیه به این سریال در حال حاضر پیدا نمی‌کنید

این حرف اغراق نیست. مامور کارتر، ملغمه‌ای از یک اقتباس کمیک بوکی، یک درام تاریخی، یک داستان جاسوسی و یک سریال ماجراجویی-اکشن با نقش اول زن است. کجا می‌توانید چنین ترکیبی را با هم در یک سریال پیدا کنید؟

 

2. این سریال در مجموعه داستان‌های مارول نقش کلیدی دارد

اتفاقات «مامور کارتر» در دهه 1940 می‌گذرد و به همین دلیل مجبور نیست ماجراهایش را در مجموعه اتفاقات فیلم‌های سینمایی مارول جا بکند. این مجموعه به اندازه‌ی کافی برای معرفی شخصیت‌های جدید و خلق جزییات دنیای مخصوص خودش آزادی دارد و همه‌ی اینها یعنی می‌توان داستان‌هایی جذاب از گذشته‌ی شخصیت‌ها تعریف کرد. «پگی کارتر» اولین بار در فیلم «کاپیتان آمریکا: اولین انتقام‌جو» دیده شد اما سریال «مامور کارتر» از طریق پدر تونی استارک، یعنی هوارد استارک و خدمتکارش جارویس به فیلم‌های مرد آهنی نیز پیوند خورده است.

 

3. هیلی اتول (Hayley Atwell)

این سریال تنها به یک دلیل وجود دارد و آن مقبولیت هیلی اتول در میان طرفداران، بعد از نمایش فیلم «کاپیتان آمریکا» است. پگی کارتر شخصیت آنچنان برجسته‌ای در کمیک‌بوکها نیست -مثلا به شهرت پپر پاتس (دستیار و عشق واقعی تونی استارک)- اما همتایش در فیلم، به خاطر داشتن مهارت‌های جاسوسی جذاب و رمانس تراژیک تبدیل به یکی از شخصیت‌های مورد علاقه‌ی طرفداران شده است. اتول چندین و چند بار نظر صریح خودش را در مورد موقعیت پگی کارتر به عنوان قهرمان فمنیستی در گفتگوها به زبان آورده و حضورش در توییتر هم واقعا جذاب و بانمک است. اگر هنوز او را فالو نکرده‌اید، حتما این کار را بکنید. حتما دلیلی دارد که قبل از پخش اولین قسمت سریال، بیش از 100 هزار فالوور پیدا کرده است.

 

4. مارول از چیزی کم نمی‌گذارد

به جای گذر از روی مسائل حساس و استفاده از خطوط داستانی اکشن-ماجراجویی ساده، مامور کارتر با یک سری مشکلات واقع‌گرایانه دست و پنجه نرم میکند. مسائلی مانند تبعیض جنسیتی در محیط کار دهه‌ی 1940 و اثرات ثانوی جنگ جهانی دوم. این پیش‌زمینه داستانی پگی را در قلمرویی آشنا قرار می‌دهد: نقش اولی با گذشته‌ای تراژیک که دست کم گرفته شده و مجبور است یک زندگی دوگانه داشته باشد.

 

مارول از لحاظ بازیگران و عوامل نیز هرگز کم نگذاشته است. کارگردانان و نویسندگان هر دو فیلم «کاپیتان آمریکا» در کنار دستیار کارگردان «انتقام‌جویان» و «مرد آهنی»، روی چندین اپیزود مختلف کار کرده‌اند.

 

5. زمان با ارزشی برای ابرقهرمان‌های زن است

از قبل هم می‌دانیم که اقتباس‌ها از کمیک‌بوک‌هایی با نقش اول زن کم هستند و فاصله‌ی تولیدشان از یکدیگر خیلی زیاد است. آخرین سریال اقتباسی بر می‌گردد به سال 2002، سریال Birds of Prey که عمر کوتاهی داشت و بعد از آن هم اقتباس بعدی در سال 2005 با فیلم الکترا رخ داد.

 

مامور کارتر اولین محصول مارول با نقش اول زن است. اگر آمار دیدن این سریال بالا باشد، نشان‌دهنده‌ی علاقه‌ی مردم به دیدن سریال‌هایی با محوریت زن‌های قوی و قهرمان است. همین موضوع هم باعث خواهد شد که تولید چنین محصولاتی راحت‌تر از قبل صورت بگیرد. پس بهتر است، همین حالا دیدن این سریال که فصل اولش 8 قسمت بود را شروع کنید. مطمئنا پشیمان نخواهید شد.