آیا الكترولیز،موها را برای همیشه از بین می برد؟

آیا الكترولیز،موها را برای همیشه از بین می برد؟
نکات زیر را به دقت بخوانید:
1. خال‌های مودار را می‌توان الكترولیز كرد؟
بهتر است خال‌های مودار قبل از الكترولیز به‌وسیله پزشك متخصص بررسی شوند. پزشك متخصص پوست به راحتی می‌تواند بفهمد الكترولیز برای شما مناسب است یا نه.

2. می‌خواهم یك دستگاه الكترولیز خانگی بخرم. آیا این دستگاه خطر دارد؟

اساس كار دستگاه‌های الكترولیز خانگی با الكترولیزهای حرفه‌ای هیچ تفاوتی ندارد، اما یك فرد بی‌تجربه نسبت به فرد حرفه‌ای ممكن‌است به سختی بتواند فولیكول مو، موقعیت ریشه و مقدار جریان موردنیاز برای از بین بردن ریشه مو را تعیین كند. الكترولیز موهای صورت به وسیله خود فرد مشكل است.
 
بهتر است كه دستگاه‌‌های الكترولیز‌كننده خانگی برای از بین بردن موهای مناطقی چون بازوها و ساق پاها و مناطق قابل‌دید به كار روند.بی‌خطر و موثر بودن دستگاه‌های الكترولیز خانگی به شرایط مو و پوست استفاده‌كننده و مهارت وی بستگی دارد. اگر به نكته‌های موجود در راهنمای دستگاه توجه كنید و آدم پرحوصله‌ای باشید از بین بردن دائمی بعضی موها امكان‌پذیر است.

3. تبلیغات وسیعی برای الكترولیز از بین بردن موهای زائد می‌شود. آیا این روش واقعا كارآمد است؟
انجام الكترولیز به روش اصولی می‌تواند برای از بین بردن موها مفید باشد، اما ایده‌آل نیست چون چند عیب دارد؛ هر تار مو باید به تنهایی تخریب شود پس الكترولیز بسیار وقت‌گیر، پرهزینه و خسته‌كننده خواهدبود. اگر كسی موهای زائد فراوانی داشته باشد، دویا بیشتر از 3 سال باید هر هفته یا هر 2 هفته برای رسیدن به نتیجه قابل‌قبول و وقت مصرف كند.

 
برای موهای روی لب بالا و چانه هم چند ماه وقت لازم است بنابراین برای از بین بردن موهای مناطق وسیع مانند بازوها و ساق پاها الكترولیز توصیه نمی‌شود. بعضی از موها برای تخریب دائمی به چند جلسه الكترولیز نیاز دارند. الكترولیز در مناطق حساسی چون لب بالا ناراحت‌كننده است و در اثر تكرار عوارض دارد. استفاده از سوزن مخصوص برای یك نفر از ضروریات است زیرا در غیر این صورت خطر انتقال ایدز و هپاتیت بالا می‌رود.

4. می‌گویند الكترولیز دردناك است. مگر مكانیسم‌اش چیست؟
در الكترولیز یك سوزن ظریف در سوراخ فولیكول مو وارد و جریان الكتریكی‌ای از طریق سوزن به ریشه مو فرستاده می‌شود، ریشه را شل و تخریب می‌كند تا به آسانی كنده شود. امروزه با ورود لیزر و محاسن و موفقیت‌های آن، كمتر كسی به انجام الكترولیز تمایل دارد.

5. آیا ممكن است بعد از الكترولیز موها دوباره رشد كنند؟

بله، حتی وقتی الكترولیز به وسیله افراد با تجربه انجام شود، رشد مجدد 40 تا 60 درصد موها قابل پیش‌بینی است.