اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

پیش بینی های موبایل برای آینده

پیش بینی های موبایل برای آینده
در سال ۲۰۱۴ میلادی برای نخستین بار میزان مشاهده تصاویر ویدیویی در دستگاه‌های موبایلی با رایانه‌های شخصی برابری می‌کند. مرکز تحقیقاتی Yankee Group پیش‌بینی کرده است که این فرآیند باعث می‌شود دستگاه‌های موبایلی پیشرفته‌تر، شبکه‌های بی‌سیم پرسرعت‌تر و طرح‌های موبایلی ارزان‌تر ارایه شوند.سال ۲۰۱۳ میلادی رو به‌پایان است و کارشناسان از هم‌اکنون احتمال می‌دهند که در سال پیش‌رو بازار جهانی دستگاه‌های موبایلی در بخش‌های مختلف پیشرفت‌های قابل‌ملاحظه‌ای داشته باشد.با تمام شدن سال ۲۰۱۳ میلادی و نزدیک شدن به آغاز سال ۲۰۱۴، کارشناسان فناوری ۱۰ پیش‌بینی بزرگ خود برای فناوری‌های موبایلی در سال جدید میلادی را به قرار زیر اعلام کرده‌اند کاملا گوش کنید:

۱- فروش گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی از تعداد رایانه‌های شخصی فروخته شده بیشتر می‌شود

این طور که مرکز تحقیقاتی IDC پیش‌بینی کرده است، دستگا‌ه‌های موبایلی همچنان محبوبیت بیشتر خود نسبت به رایانه‌های شخصی را حفظ می‌کنند و بر این اساس در سال ۲۰۱۴ میلادی به‌ازای هر ۲٫۵ گوشی هوشمند و رایانه لوحی فروخته شده یک دستگاه رایانه شخصی هم به فروش می‌رسد. در این سال از فروش جهانی رایانه‌های شخصی ۶ درصد کاسته می‌شود.

۲- سیستم‌های عامل iOS، اندروید و ویندوز فون گسترده‌تر می‌شوند

مرکز تحقیقاتی IDC پیش‌بینی کرده است که در سال جدید میلادی اپل با افزایش قابل ملاحظه فروش دستگاه‌های موبایلی خود مواجه می‌شود. در این سال فروشگاه اینترنتی Play Store گوگل رقابت سختی را با فروشگاه App Store اپل آغاز می‌کند. شرکت مایکروسافت هم گام‌های مهم در این عرصه برمی‌دارد و انگیزه تولیدکنندگان موبایل برای افزایش سرمایه‌گذاری روی ویندوز فون را بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد بیشتر می‌کند.

۳- مشاهده تصاویر ویدیویی موبایلی افزایش می‌یابد

در سال ۲۰۱۴ میلادی برای نخستین بار میزان مشاهده تصاویر ویدیویی در دستگاه‌های موبایلی با رایانه‌های شخصی برابری می‌کند. مرکز تحقیقاتی Yankee Group پیش‌بینی کرده است که این فرآیند باعث می‌شود دستگاه‌های موبایلی پیشرفته‌تر، شبکه‌های بی‌سیم پرسرعت‌تر و طرح‌های موبایلی ارزان‌تر ارایه شوند.

۴- سیستم‌های پرداخت موبایلی گسترش می‌یابد

در سال ۲۰۱۴ میلادی سیستم‌های پرداخت مخصوص گوشی‌های همراه(mPoS) گسترده می‌شود و امکان پرداخت از این طریق برای عموم کاربران فراهم می‌شود. مرکز Yankee Group پیش‌بینی کرده است که این فرآیند باعث می‌شود شرکت‌های بیشتری برای عرضه این خدمات اقدام کنند.

۵- خدمات بانکداری موبایلی به صورت گسترده در اختیار مردم قرار می‌گیرد

در سال جدید میلادی فناوری‌های پوشیدنی از جمله عینک هوشمند Google Glass به صورت گسترده در اختیار مردم قرار می‌گیرند و کاربران به کمک همین ابزارها، فعالیت‌های بانکی خود را انجام می‌دهند. مرکز ACI Worldwide پیش‌بینی کرده است که در سال ۲۰۱۴ میلادی روش‌های گسترده‌تری برای استفاده از خدمات بانکداری موبایلی به مردم ارایه می‌شود.