اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

پلمپ شدن ساختمان سهام عدالت تهران

مجموعه : مجله خبری روز
پلمپ شدن ساختمان سهام عدالت تهران
ثبت‌نام از كارگران ساختمانی و فصلی مشمول سهام عدالت در شرایطی به پایان بازه زمانی تعیین شده نزدیك می‌شود كه متأسفانه دستگاه‌ ساماندهی این افراد "شركت تعاونی سهام عدالت شهر تهران " پلمپ شده است.

فارس:رئیس هیئت مدیره اتحادیه تعاونی سهام عدالت استان تهران با اشاره به اینكه تنها هفت روز برای پایان مهلت قانونی ثبت‌نام از مشمولان سهام عدالت دارای برگه‌های سهام عدالت باقی است، گفت: ساختمان سهام عدالت شهر تهران پلمپ شده و قادر به پاسخگویی به اعضاء نیست.

محمدرضا جودكی در پاسخ به دلیل پلمپ شدن ساختمان سهام عدالت شهر تهران، اظهار داشت: پیرو مصوبه كمیته كارگروه استانداری تهران قرار بر این بود این ساختمان كه در تملك وزارت جهاد كشاورزی است، برای سهام عدالت استان تهران خریداری شود.

وی ضمن تأكید بر اینكه در مزایده واگذاری این ساختمان، سهام عدالت شهر تهران برنده شده بود، ادامه داد: مقرر شده بود نیمی از هزینه‌های خرید این ساختمان توسط استانداری تأمین و پرداخت شود و نیمی دیگر توسط هم توسط سهام عدالت شهر تهران پرداخت شود متأسفانه امروز روز هفتمی است كه در این شركت پلمپ شده و نمی‌توانیم جوابگوی نیازهای اعضاء باشیم.

وی افزود: خیلی سعی كردیم از اعلام این خبر خودداری كنیم اما احساس می‌شود در بدنه دولت كسانی هستند كه سعی در ایجاد خلل در روند اجرایی توزیع سهام عدالت دارند.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه سهام عدالت استان تهران گفت: از آنجا كه اموال و دارایی‌های سازمان جهاد كشاورزی و اداره كل استان تهران، اموال دولتی محسوب می‌شود بالطبع واگذاری این ساختمان به سهام عدالت شهر تهران به رغم چانه‌زنی‌ها و رایزنی‌های صورت گرفته نباید این قدر دشوار باشد.

وی با اشاره به اینكه حدود یك میلیون و 600 هزار نفر در عضویت شركت سهام عدالت تهران هستند، تصریح كرد: امروز هفتمین روزی است كه این شركت از پاسخگویی به اعضاء خود معذور است در حالی كه روزانه حداقل دو هزار نفر به این شركت برای پیگیری وضعیت خود مراجعه می‌كنند.

وی خاطرنشان كرد: مطابق مصوبه دولت می‌بایست از سرانه بودجه سال 88 برای شركت تعاونی‌های سهام عدالت ساختمانی خریداری و به نام این شركت‌ها به ثبت می‌رسید اما متأسفانه بعد از دو سال هنوز این اتفاق نیفتاده است، البته هیئت‌ دولت موافق این امر است اما هر چه امور به بدنه دولت واگذار می‌شود شاهد كارشكنی‌ها و تضادهای سیاستی و رویكردی هستیم.

جودكی ضمن تأكید بر اینكه در بدنه دولت گروهی با كارشكنی سعی در كند كردن تحقق اهداف دولت دارند، اظهار داشت: ثبت‌نام از كارگران ساختمانی و فصلی مشمول سهام عدالت در شرایطی به پایان بازه زمانی تعیین شده نزدیك می‌شود كه متأسفانه دستگاه‌ ساماندهی این افراد "شركت تعاونی سهام عدالت شهر تهران " پلمپ شده است.

وی با اشاره به اینكه وزارتخانه‌های اقتصاد و دارایی و تعاون و استاندار تهران باید در حل این مشكل ورود داشته باشند، خاطرنشان كرد: پیرو نامه ارسالی توسط رئیس سازمان اقتصاد و دارایی استان تهران، تنها هفت روز دیگر برای ثبت‌ مشمولان سهام عدالت كه برگه‌های سهام عدالت را در اختیار دارند باقی است، در شركت سهام عدالت شهر تهران پلمپ شده و عملاً زمانی برای ثبت‌نام از این مشمولان باقی نمانده است.