اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

تاثیرات آمونیاک، اکسیدان و گرما بر روی ساختمان مو

آمونیاک "Ammonia": آمونیاک در رنگ موهای دائمی استفاده میشود وقتی آمونیاک و تسریع کننده رنگ در کنار هم قرار می گیرند فعالیت آمونیاک شروع می شود آمونیاک نیز مانند تمام قلیاها میل به جداکردن کوتیکل را دارد و به رنگ موی دائمی اجازه می دهد تا در کورتکس نفوذ کند. آمونیاک بر روی پیوند های سولفور مو تاثیر می گذارد. اگر آمونیاک بیش ازحد تند باشد،مو بیش ازحد پیوندهای سولفور را از دست می دهد و در نتیجه مو سفت شده و قطر و وزنش را از دست می دهد. 

گرما : حرارت بالا و مدت زمان زیاد صرف شده بر روی مو هنگام رنگ کردن آن ساختمان مو را متزلزل خواهد کرد و در ضمن خاصیت ارتجاعی نیز از بین خواهد رفت. آسیب به کورتیکل مو آنرا شکننده تر خواهد کرد. بخار داخل ساقه مو را شکل داده و در نتیجه مو را شکسته و به آن آسیب می رساند. به همین دلیل است که ما باید میزان گرمایی را که به مو می دهیم محدود کنیم .

اکسیدان ها (تسریع کننده های شیمیایی): اکسیدان های درجه بالا میزان بیشتری سولفور از موهای شما خواهد برد. به همین دلیل باید در استفاده از اکسیدان های با درجات بالا محدودیت قائل شد و باید در بیشتر موارد رنگ کردن مو از درجه 30 کمتر استفاده شود.

وقتی که با موی طبیعی  (مویی که تا به حال رنگ نشده) را روشن تر می کنیم اکسیداسیون ملانین کاهش در رنگدانه های طبیعی و رنگ طبیعی موها را ایجاد می کند. دکلره کردن بر روی موی رنگدانه های طبیعی تاثیر زیادی می گذارد. دکلره کردن مخصوصا بر روی رنگدانه های مو بطور تصاعدی عمل می کند. سلولهای رنگدانه به رنگدانه های پراکنده تغییر شکل داده که در نتیجه آن دکلره شدن مو نمود پیدا می کند.

 

 

پایگاه فرهنگی تفریحی ایران ناز