عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز
عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز
دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی
بلیط هواپیما
دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی
بلیط هواپیما

باور می کنید!! خوردن کباب گربه و مار در چین با لذت

باور می کنید!! خوردن کباب گربه و مار در چین با لذت
برای کسانی که برای دیدن جاذبه‌های توریستی کشور چین، مثل «دیوار بزرگ» و «شهر ممنوعه» و یا «کاخ تابستانی»، راهی این کشور می‌شوند، دیدن خیابان «وانفوجینگ» که به کافه‌های و فروشگاه‌های برندش معروف است، خالی از لطف نیست. هرچند مسئله‌ای که توریست‌ها را به این خیابان می‌کشاند، هیچ کدام از این‌ها نیست، بلکه حضور دستفروشانی است که کباب می‌فروشند.
کباب، به خصوص برای توریست‌های ایرانی، با بوی ریحان و خاطرات خوش همراه است، در حالی که در «ولنفوجنیگ» چنین نیست و منظور چینی‌ها از کباب، انواع موجودات جنبنده روی زمین است که به سیخ کشیده شده و منتظرند تا مشتری درخواست کند و روی زغال قرار بگیرند و کباب شوند!

بوی ناآشنا و غریبی که فضا را پر کرده خبر از این دارد که به قلمروی کباب فروش‌ها نزدیک شده‌اید و هرچه نزدیک‌تر می‌شوید، این بوی عجیب، نامطبوع‌تر هم می‌شود. همه چیز در بساط این دستفروش‌ها پیدا می شود. از سوسک، هشت‌پا، عقرب و هزار‌پا گرفته تا انواع معمو‌ل‌تر، مثل سیرابی، جگر، بلال و انواع میوه‌ها که روی آتش، کباب می‌شوند!

این دستفروشان، آنقدر توریست دیده‌اند که با یک نگاه متوجه ملیت آنها می‌شوند و سعی می‌کنند هرچند به‌طور دست‌وپا شکسته، اما به لهجه خاص خودشان، شما را برای خرید ترغیب کنند. بنابراین، اگر از کنار این دستفروشان عبور می‌کنید، فریب کلمه «حلال» را نخورید! آنها این کلمه را خیلی راحت ادا می‌کنند!!

جالب اینجاست که این فروشنده‌ها بنا به ملیت فرد، کباب خاصی را ه تعارف می‌کنند تا وسوسه خرید در شما بیدار شود.

خیلی‌ها فقط برای تماشا می‌آیند و جرات تست کردن ندارند، اما دیدن چهره آن‌هایی که شجاع‌ترند و کباب را تست می‌کنند، بسیار دیدنی است با کمی تحقیق می‌فهمید تا چند سال پیش کباب گربه و سگ، پرطرفدار‌ترین بخش این خیابان بود که این روز‌ها به دلیل مخالفت گروه‌های حمایت از حیوانات، فروش آن غیر‌قانونی است و اگر کسی هم برای فروش داشته باشد معمولاً به صورت مخفیانه این کار را می‌کند.
 
البته اگر کسی واقعاً طالب باشد، پیدا کردنش هم کار زیادی سختی نیست. پسر جوانی که ظاهری آسیایی دارد، از مالزی آمده و با ترس و لرز، مار کباب شده‌ای را به دندان می‌کشد از طعمش که می‌پرسی، با همان قیافه‌ ترسیده‌اش می‌گوید: «خوب است»، اما نامزدش حاضر به امتحان کردن گوشت مار نیست!

ایرانی‌ها معمولاً محتاط‌ترند و تنها به امتحان بلال و بال جوجه کباب اکتفا می‌کنند! مجید که با خانواده‌اش آمده، از بوی نامطبوع مغازه‌ها می‌نالد و می‌گوید: خودشان می‌گویند بوی «هشت‌پا» است، اما نمی‌دانم این چیز‌های بد بو را چطور می‌خورند!!

باوجود این بوی نامطبوع، فروشنده‌ها سعی می‌کنند تا از نظر بهداشتی، تمام نکات را رعایت کنند، این را از لباس‌‌های یک شکل و پیشبند‌های قشنگشان می‌فهمید که عجیب مواظب‌اند تا لک نشود! با همه اینها اگر قصد امتحان کردن این کباب‌ها را ندارید، باز هم دیدن این خیابان خالی از لطف نیست.