اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

ورود آنفولانزای خوكی به كشورهای عربی

مجموعه : گوناگون
به گزارش خبرگزاری مهر ، روزنامه الوسط چاپ بحرین در شماره امروز خود (دوشنبه چهارم خرداد) نوشت در پی تاكید ورود سربازان آمریكائی حامل ویروس آنفلوانزای خوكی به امارات و كویت، در فرودگاه بحرین ورودی ویژه ای برای سربازان ناوگان پنجم آمریكا قرار داده شده است و ناوگان پنجم آمریكا با وزارت بهداشت بحرین جهت معاینات و پیشگیری از ورود این ویروس به بحرین همكاری می كنند.

در ادامه خبر آمده است: سخنگوی مقر فرماندهی ناوگان پنجم آمریكا در بحرین طی تماس تلفنی با روزنامه اعلام كرده است كه بین مقر فرماندهی ناوگان پنجم و وزارت بهداشت بحرین در خصوص معاینات و پیگیری ورود سربازان آمریكائی به بحرین همكاری بعمل می آید. وی همچنین افزوده است مورد ابتلا به ویروس آنفلوانزای خوكی كه در كویت كشف شده ارتباطی به بحرین ندارد.

از طرف دیگر، عادل علی عبدالله سخنگوی وزارت بهداشت بحرین اعلام داشته است كه در فرودگاه بحرین یك مدخل ورودی ویژه سربازان آمریكائی قراردارد و این افراد با مسافران عادی مخلوط نمی شوند و فرماندهی نظامی آمریكا در بحرین مراقبت و انجام معاینات لازم از سربازان خود را برعهده دارد ودر صورت وجود حالتهای مشكوك براساس پروتكل رایج به ما ابلاغ می شود.

وی همچنین افزوده است وزارت بهداشت بحرین دوتن از كارشناسان فنی آزمایشگاههای بهداشتی وزارت را جهت فراگیری آموزش های لازم معاینات آزمایشگاهی و شناسائی ویروس آنفلوانزای خوكی به مقر سازمان بهداشت جهانی در خاورمیانه اعزام نموده است.

وی تاكید كرد تجهیزات مورد نیاز انجام آزمایشات مربوط به ویروس عامل آنفلوانزای خوكی در پایان هفته گذشته وارد بحرین شده و تحویل آزمایشگاههای وزارت بهداشت عمومی شده است.

در ادامه همین خبر آمده است وزارت بهداشت بحرین روز گذشته (یكشنبه) اعلام كرد یك حالت مشكوك به ابتلا به ویروس آنفلوانزای خوكی توسط یك جوان بحرینی را كشف وشناسائی نموده است ولی متعاقبا مشخص شده است كه نامبرده آنفلوانزای عادی داشته است.

در عین حال وزارت بهداشت بحرین با انتشار بیانیه مطبوعاتی اعلام كرد: « یك جوان بحرینی 21 ساله كه دو روز قبل از آمریكا به بحرین بازگشته بود، هنگام بازگشت عوارض آنفلوانزا در وی دیده می شد و با انتقال به یك بیمارستان خصوصی در منطقه شهرك حمد تحت مراقبتهای ویژه قرار گرفته و تا مشخص شدن نتایج آزمایشات ونمونه برداری كه سه ساعت بطول انجامید در اتاقی قرنطینه شده و پس از اعلام نتیجه منفی نامبرده آزاد شده است. »

این سومین مورد مشكوك به آنفلوانزای خوكی در بحرین می باشد. قبلا یك فرد آمریكائی و یك كودك انگلیسی مشكوك به ابتلای به این ویروس خطرناك مشاهده شده بودند كه در هر دو مورد، افراد به آنفلوانزای عادی مبتلا شده بودند.

لازم به یاد آوری است روز گذشته حنیف حسن وزیر بهداشت امارات اعلام كرد اولین مورد ابتلا به آنفلوانزای خوكی در امارات توسط یك مسافر كه از كانادا باز گشته بود، به ثبت رسیده است.

از سوی دیگریك فرد مسئول در وزارت بهداشت كویت دیروز(یكشنبه) تاكید كرده است كه 18 تن از سربازان نظامی آمریكا كه حامل ویروس آنفلوانزای خوكی بوده اند این كشور را ترك كرده اند.