اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

بوی بد دهان را با خوردن كرفس رفع کنید

بوی بد دهان را با خوردن كرفس رفع کنید

یك متخصص تغذیه گفت: كرفس ضدالتهاب مفاصل است و یك وعده غذای آن، بوی بد دهان را از بین می‌برد. مسعود كیمیاگر افزود: كرفس سرشار از ویتامین A و C است و می‌تواند تامین‌كننده بخشی از نیازهای بدن به این دو ویتامین باشد. كرفس بسیار كم‌كالری است و حجم آن در معده زیاد می‌شود. یك لیوان آب كرفس، 20 كالری و یك لیوان آب پرتقال 150‌كالری دارد.

 

وی گفت: در بین مردم رایج شده است كه كرفس یا آب آن، انسان را لاغر می‌كند ولی اشتباه است. در كرفس تركیبی وجود ندارد كه لاغركننده باشد. این متخصص تغذیه اضافه كرد: كرفس سبزی زیبا، خوش‌عطر و پرخاصیتی است و در تغذیه مردم می‌تواند جا داشته باشد. یك وعده غذای كرفس‌دار بوی بد دهان را از بین می‌برد. احتمالا موادی كه در معده تولید می‌شوند، با مواد معطر كرفس تركیب شده و از بوی بد دهان جلوگیری می‌كند.

 

كرفس 2 تا 3 درصد اسانس یا عطر دارد. كیمیاگر گفت: كرفس تقویت‌كننده معده، تقویت‌كننده اعصاب، ضدالتهاب مفاصل، ضدباكتری، ضدافسردگی، ضدنفخ، هضم‌كننده، كاهش‌دهنده فشار خون، كاهش‌دهنده چربی خون و ادرارآور است.

 

وی افزود: كرفس گیاهی است علفی به ارتفاع 20 تا 60 سانتی‌متر كه ساقه‌ای منشعب دارد. برگ‌های آن شفابخش، ضخیم، گل‌های آن كوچك و به رنگ سفید یا سفید مایل به سبز است. قسمت مورد استفاده این سبزی، قسمت‌های مختلف آن بویژه ریشه و برگ آن است.