اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

احمدی‌نژاد: امروز هر سه دولت گذشته مقابل من ایستاده‌اند

مجموعه : مجله خبری روز
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس،‌ محمود احمدی‌نژاد كاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مناظره تلویزیونی با میرحسین موسوی دیگر كاندیدای انتخابات با بیان اینكه عرصه انتخابات یك عرصه سرنوشت‌ساز است، گفت: در انتخابات مردم با یك حركت گروهی یك پرش به سمت قله‌های پیشرفت برمی‌دارد و فضا باید پرشور و نشاط و سرشار از منطق و دوستی‌ها و برادری‌ها و هم‌آفزایی‌ها باشد.
احمدی‌نژاد گفت:‌ می‌خواهم در ابتدای كار از برخوردهای غیرمنصفانه و ظالمانه و دروغ‌پردازی‌های بزرگ و تخریب علیه دولت گله كنند چراكه این حادثه در طول حادثه بعد از انقلاب چه در طول دوران یك دولت و چه در دوران انتخابات اینقدر هجمه‌ها سنگین نبود.
وی گفت: اینكه دوستان تصمیم گرفتند وارد صحنه شوند به خاطر این است كه احساس كردم در عرصه سازندگی و قدرت و عزت ملت نقشی نداشتم و امروز خدمات گسترده‌ای دولت نهم بی‌نظیر است.
احمدی‌نژاد با اشاره به موضوع سیاست خارجی گفت: ‌متاسفانه پیروزی‌های بزرگ ملت را انكار كردند و خدمات دولت را در این زمینه منكر شدند و ای كاش به جای این تخریب‌ها و تبلیغات بی‌سابقه یك برنامه ارائه می‌شد.
وی خاطرنشان كرد:‌ در این مدت به ملت ایران توهین شده و من متاثر شدم كه چرا ملت را ناامید می‌كنید و خود را شیفته قدرت می‌كنید.
این كاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت:‌ 4 سال تمام دروغ‌ها و توهین‌های به خود را تحمل كردم و از آنها می‌گذرم ولی اجازه ندارم تا از توهین به مردم و انتخاب مردم و منافع ملت بگذرم چرا كه مردم این اجازه را به من نمی‌دهند و مردم نمی‌خواهند كه خادم آنها از این مسائل گذشت كند.
احمدی‌نژاد گفت:‌ در دیدار با مردم در شهرهای مختلف به طور گسترده از من خواسته شد تا از حق آنها دفاع كنم و من همانطور كه قبلا قول دادم می‌خواهم ریشه این فریب‌ها را بگویم.
وی خاطرنشان كرد: ‌امروز آقای موسوی در برابر من نیست بلكه سه دولت گذشته در برابر من هستند هم آقای موسوی، هم آقای هاشمی و هم آقای خاتمی كه در دوره قبل نیز از آقای هاشمی حمایت كردند.
احمدی‌نژاد افزود: ‌اینها همه با هم بودند و از روز اول به دولت هجوم آوردند و مردم می‌دانند و این حركت با محوریت آقای هاشمی، ‌موسوی و خاتمی علیه دولت حركت می‌كنند.
وی گفت: این فشارهای بی‌سابقه در طول 4 سال و خصوصا در ایام انتخابات به این برمی كردد كه در سه دوره گذشته یك ساختار اداری و حلقه‌های مدیریتی شكل كرفت كه از مسیر و ارزش‌های انقلاب فاصله داشت.
احمدی‌نژاد گفت: من نمی‌گویم كه در این مدت در دولت‌های گذشته خدماتی انجام نشده ولی آرام ارام جریانی شكل گرفت كه خود را مالك مردم می‌دانست و دستش را در بیت‌المال باز می‌دید. باید فضای انتخابات یك فضای آزادی همراه با عزت و آرامش باشد اما در 4 سال گذشته همواره تلاش كردند تا ملت را بشكنند ولی با عنایت خدا و حمایت مردم این موضوع صورت نگرفت.
احمدی‌نژاد خاطرنشان كرد: 4 سال پیش از داخل و خارج به رقیب انتخاباتی ما كمك شد و آقای هاشمی در پیغامی كه به یكی از پادشاهان كشورهای منطقه داد گفت؛ نگران نباشید این دولت ظرف 6 ماه ساقط خواهد شد.
وی با بیان اینكه دولت نهم همواره در خدمت به مردم بوده است، اظهار داشت:‌ این دولت در طول این عمر كوتاه افتخارات بزرگی بوجود آورد كه البته این كار ملت بود.
وی افزود: امروز ملت ایران با نشاط و سربلند و با ظرفیت‌های فراوان در عرصه‌های مختلف حضور دارند كه نمونه آن حضور در سیاست خارجی مناسب ایران است كه ملت ایران را عزیز كرده ولی عده‌ای می‌خواهند آن را نادیده بگیرند.
این كاندیدای دهمین دوره ریاست جمهوری به دروغ‌ها و تهمت‌های علیه دولت نهم اشاره كرد و در 4 ساله گذشته و خصوصا در سه ماه اخیر اشاره كرد و گفت:‌ من آقای موسوی را دوست دارم ولی این اتفاقی كه در این سه ماه اخیر افتاد برای من قابل توجیه نیست.
احمدی‌نژاد خطاب به موسوی بیان داشت: ‌برای اینكه متوجه وجود مشكلات از جمله اعتیاد و بیكار در جامعه شوید احتیاجی نبود تا یك بازیگر را بیاورید در فیلم انتخاباتی‌تان و این مسائل را مطرح كنید.
وی خاطرنشان كرد: آیا مشكلات كشور همه مربوط به 4 سال گذشته است، پس 26 سال قبل چه می‌شود. یعنی دوستان و متحدان شما یك مملكت گلستان را به من تحویل دادند و من آن را تبدیل به خرابه كردم و تازه معلوم شده كه مشكل وجود دارد.
احمدی‌نژاد با بیان اینكه ای كاش به جای این حرفها برنامه ارائه می‌دادید ، تصریح كرد: من در جایی به شوخی گفتم خوب شد من در انتخابات حضور دارم و الا این سه عزیز چه چیزی می‌خواهند به ملت بگویند.
این كاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینكه این انتخابات در عرصه رقابت بین 4 نفر نیست، ادامه داد: سه نفر علیه یك نفر صحبت می‌كنند و حتی مناظره دیشب مناظره نبود بلكه علیه یك نفر صحبت می‌كردند و این فاقد منطق است.
همچنین میرحسین موسوی دیگر كاندیدای دهمین دوره ریاست جمهوری در ادامه این مناظره با بیان اینكه من دوست داشتم كه دولت آقای احمدی نژاد موفق باشد تا من نیازی برای ورود به صحنه در خود نبینم، تاكید كرد: ‌چنین اعتقادی داشتم و ا گر چنین می‌شد وارد صحنه نمی‌شدم.
وی خاطرنشان كرد: آقای هاشمی و خاتمی اشخاص بزرگی هستند كه باید خودشان با آقای احمدی‌نژاد صحبت كرده و جوابشان را بدهند اما من مشكلاتی در جامعه دیدم و احساس خطر كردم و وارد عرصه شدم.
موسوی گفت: ‌من همیشه ایران را دوست دارم و این عشق به ایران در تك تك مردم ایران هم وجود دارد و هیچ ایرانی نیست كه به كشور عشق نداشته باشد ولی من دوست داشتم ایران قدرت اول منطقه در همه عرصه‌های نظامی، ‌علمی و فرهنگی باشد؛ چراكه ما برای این كار یعنی ساخت یك كشور الگو برای جهان انقلاب كردیم تا بتوانم در جهان اثر گذار بوده و پیام خود را برسانم.
این كاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: در برخورد با حل مسائل كشور كه ایران را به جایگاه برتر برسانم می‌توان دو جور عمل كرد یكی آنكه مدیریتی بر اساس ماجراجویی، بی‌ثباتی، قهرمانی، ‌نمایش، خرافه‌ گویی، خلاف‌كاری، ‌پنهان‌كاری، خود محوری، افراط و تفریط، سطحی‌نگری و قانون‌گریزی باشد و راه دوم این است كه بیاییم بر اساس متانت، ‌واقع‌بینی، ‌شفافی‌سازی، ‌خرد جمعی و اعتدال حركت كنیم.
وی با بیان اینكه اگر می‌خواهیم ایران را به قدرت اول منطقه تبدیل كنیم باید به راه حل دوم عمل كنیم، تصریح كرد: من برنامه‌های خودم را ارائه كرده‌ام و برخلاف آقای احمدی‌نژاد معتقدم این سه مناظره مكمل هم هستند اما آنچه مهم است انگیزه من برای ورود به انتخابات است.
موسوی افزود: من در مورد آینده كشور با این مدیریت احساس خطر كردم و چون آقای احمدی‌نژاد بحث را با سیاست خارجی آغاز كردند من نیز از همین جا شروع می‌كنم.
این كاندیدای دهمین دوره ریاست جمهوری گفت: ‌یكی از این اعتقادات عدم تناسب شعارها با عمل است كه شعارها اسطوره‌پردازی،‌ خیال‌پردازی در رابطه با جهان است و اینكه ما در حال مدیریت جهان هستیم اما این پشتوانه عملی ندارد.
وی به موضوع آزادسازی ملوانان متجاوز انگلیسی اشاره كرد و گفت: انگلیسی‌ها به حریم ما تجاوز كردند و نیروهای ما آنها را گرفتند كه باید مورد حمایت و تایید قرار می‌گرفت.
موسوی افزود: بلافاصله خواهان اعدام آنها شدیم و یك بحران آغاز شد و تصمیم گرفتیم كت و شلوار تن آنها كنیم و رئیس جمهور مملكت كه متعلق به همه مردم است در مراسمی كه حتی برای سران كشورها نیز برگزار نمی‌شود به خاطر نهیبی كه از انگلستان داشتیم با آنها خداحافظی كرد و این عزت و اقتدار حفظ نشد.
وی گفت: ‌این موضوع از نظر امنیت ذهنی و عزت ملی بر مردم ما تاثیر دارد و حتی سیاست خارجی را دچار فراز و نشیب‌هایی می‌كند.
این كاندیدای دهمین دوره ریاست جمهوری با اشاره به سفر احمدی‌نژاد به عراق گفت: آقای رئیس‌جمهور بدون آنكه دلیلی برای گفته‌اش بیاورد اظهار داشت‌ كه‌ در این سفر می‌خواهند مرا بربایند؛ آمریكایی‌ها كه در آنجا هستند حتی بنزین هواپیمای شما را آنها دادند و بعد در منطقه الخضراء كه تحت نفوذ آنها است رفتید و در آنجا ملاقات كردید و حتی با سربازان عكس گرفتید و این مساله در ایتالیا هم مطرح شد.
موسوی افزود: چرا باید تصورات خود را این قدر گسترش دهیم كه سیاست خارجی و منافع ملی را به خطر بیندازند .
وی به سفر رئیس‌جمهور به عربستان اشاره كرد و ادامه داد: ‌من شنیدم كه چندین بار حاكمان آن كشور پیام دادید و خواستید شما را به آنجا دعوت كنید و این مضوع را با یك نقل قول از ملك عبدالله شنیدم كه این طور بوده است و باید ببینیم كه آیا وضعیت زوار و رابطه با عربستان پس از سفر شما بهتر شد یا نه.
این كاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: سپس از زبان رئیس آن كشور علیه وزیر خارجه صحبت كردید و با این موضوع حاكمیت آن كشور را با خود مشكل دار كردند.
موسوی گفت: بارها از زبان شما شنیدم كه می‌گویید آمریكا در حال فروپاشی است پس چرا 4 مرتبه به آمریكا رفتید و دوبار نامه نوشتید و از رئیس جمهور سوئیس خواستید كه از اوباما بخواهد تا قبل از انتخبات با شما مذاكره كند و آیا این به نفع ما است. من می‌گویم این كارها عزت و آبروی كشور و توسعه داخلی را مشكل‌دار و تنش‌زا كرده است.
وی با اشاره به طرح مساله هولوكاست توسط احمدی‌نژاد خاطرنشان كرد: این موضع باعث شده كه خسارت‌ها زیادی ببینیم و شورای امنیت مصوب كرد كه طرح این موضوع جرم است و به خاطر همین بود كه اروپایی‌ها كه پس از حوادث غزه با اسرائیل مشكل پیدا كرده بودند، دوباره پشت سر ما جمع شدند و من اخیرا اگر فیلم حضور شما در سویس را نمی‌دیدم باور نمی‌كردم به رئیس جمهور كشورمان توهین شود اما شما آن را حماسه نامید.
وی افزود: ‌این چه حماسه‌ای است كه به خاطر آن مجدا مصوبه‌ای دیگری در باره هولوكاست ‌كردند و این به نفع آنها شد و به تبیین منافع ما كمك نكرد.