اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

آرایشی که برازنده رنگ چشم شماست

آرایشی که برازنده رنگ چشم شماست

برای چشم‌های قهوه‌ای

انتخاب آرایشی که برازنده رنگ چشم‌هایتان باشد، باعث کوچک‌شدن دایره وسیع انواع ممکن آرایش‌ها می‌شود و چهره شما خاص، زیبا و بی‌نظیر جلوه می‌کند.

کسانی که رنگ چشمان‌شان قهوه‌ای است (رنگ غالب چشم ایرانی‌ها همین رنگ است) انتخاب سایه و رنگ پایه برای چهره‌شان، چندان سخت نیست؛ فقط کافی است مطلب زیر را بخوانید تا در جریان این امر قرار بگیرید. برای سایه چشم باید رنگی را انتخاب کنید که زیبایی چشم شما به تمامی جلوه‌گر شود؛ رنگ‌هایی مثل قهوه‌ای، صورتی، آبی و طلایی و انواع کمرنگ و پر‌رنگ همه اینها ازجمله رنگ‌هایی هستند که با قهوه‌ای چشمان‌تان تقابل ایجاد می‌کنند. ته‌رنگ سرد باعث ایجاد کنتراست با گرمی ته‌رنگ چشم‌ها می‌شود و درخشش آنها را دو‌چندان می‌کند. برای آنکه آرایش‌تان طبیعی‌تر به نظر برسد، سایه چشم‌ها را یک درجه روشن‌تر از رنگ طبیعی چشمتان انتخاب کنید. البته اگر می‌خواهید نگاهی گرم و زنده داشته باشید، سایه‌ای با یک درجه تیره‌تر از رنگ چشم‌ها، کارساز خواهد بود

برای خط چشم ، رنگی را بردارید که با سایه چشم‌ها بیشترین هماهنگی را داشته باشد. تون‌های آبی یا گوجه‌ای، بهترین گزینه‌ها برای سایه‌های آبی و بنفش است. یک خط چشم مشکی (که به شکل سنت درآمده!) باعث می‌شود چشم‌ها حالتی دراماتیک به خود بگیرند و چشمان قهوه‌ای شما بیشتر بدرخشند.

استفاده از ریمل سیاه نیز به باز‌شدن و درخشش چشم‌هایتان کمک خواهد کرد. با توجه به اینکه ریمل برای بلندتر و ضخیم‌ترشدن مژه‌ها ساخته شده است، به عنوان یکی از ملزومات آرایش هر رنگ چشمی، مورد استفاده قرار می‌گیرد اما برای چشم‌های قهوه‌ای، ریمل‌های مشکی باعث افزایش گرمی و شکوه سایه و رنگ چشم‌هایتان می‌شود. بهتر است باقی آرایش‌تان در حد جزئی باشد تا فقط چشم‌هایتان جلب توجه کنند. اگر برای لب و گونه‌هایتان از رنگ‌های خنثی استفاده کنید، چشم‌های شما کانون توجه خواهند بود و زیبایی و آراستگی چهره‌تان حفظ می‌شود.

 

نکته یک: برخی از ست‌های آرایشی، مخصوص چشم‌های قهوه‌ای طراحی شده‌اند و رنگ‌های پیشنهادی‌ای در آنها موجود است که انتخاب را برای شما راحت‌تر می‌کند و سرعت انجام کار را هم بالا می‌برد.

نکته۲: سایه‌ها و خط‌چشم‌های براق و اکلیلی، درخشندگی چشم‌ها را بیشتر می‌کنند و چشم‌ها را درشت‌تر نشان می‌دهند؛ ضمن اینکه چهره‌ای شیک و زیبا برایتان فراهم می‌سازند.

مشاوره زیبایی

خانم م. الف از تهران: خانم ۵۵ ساله‌ای هستم که تقریبا بیشتر موهایم سفید شده و مجبورم به طور مرتب آنها را رنگ کنم. می‌خواستم بدانم فاصله بین دفعات رنگ کردن مو باید چقدر باشد تا خطر زیادی همراه نداشته باشد.

باید بدانید موها را نباید بیش از هر ۳ یا تدریجا ۴ هفته یک‌بار توسط رنگ موهای دائمی، رنگ یا دکلره کرد.

با توجه به اینکه رشد مو در ماه بین ۸/۰ تا ۱/۲ سانتی‌متر است، این فاصله زمانی برای حفظ رنگ موی تازه رشد کرده کافی خواهد بود.

استفاده بیش از حد از رنگ‌ موهای اکسیدانی دائمی و به‌خصوص دکلره‌کردن، موجب آسیب دیدن و شکننده شدن مو شده و در نهایت باعث از بین رفتن بافت مو می‌شود.

بهتر است موها را به فاصله زمانی کم یا با رنگ‌های خیلی متفاوت از رنگ اصلی رنگ نکنید.

ما که موهایتان تقریبا به طور کامل سفید شده، می‌توانید هر ۳ هفته یک‌بار از رنگ مو استفاده کنید.

کسانی هم که موهایشان هنوز سفید نشده، بهتر است اگر می‌خواهند یک تغییر رنگ واضح در موهایشان ایجاد کنند و مثلا رنگ موهایشان را از قهوه‌ای تیره به بلوند تغییر دهند،‌ این کار را به یک فرد حرفه‌ای بسپارند تا احتمال صدمه دیدن موهایشان کمتر شود.