اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

ارتباط آرایش و زیبایی با افزایش سن خانمها

ارتباط آرایش و زیبایی با افزایش سن خانمها

متاسفانه در فرهنگ جامعه ی ما چنین باب شده است که آرایش وزیبایی بیشتر به دوران نوجوانی ،جوانی وتقریبا میِانسالی اختصاص داده می‌ِشود ودرست در زمانی که می‌ِ توانیم زیبایی،این موهبت الهی که خداوند به ما عطا کرده را به طور طبیعی داشته و تنها با رعایت نکات ساده ای در طول زمان با حفظ وتفویت آن سعی در دوام دراز مدت آن داشته باشیم با احساس افزودن به این زیبایی طبیعی ویا عادت کردن به چهره ی همیشگیمان باعث می‌ِشویم که گاهی بهترین دوران زندگیمان را به تغییر در انواع آرایشها وپیرایشها بگذرانیم و وقت وفکر ارزشمندی که در این دوران می‌ِتوان از آن بهره های بیشتری برد را صرف این موضوع کنیم.


درست در نقطه مقابل آن ،زمانی که با اهمیت دادن به اندازه به آرایش وپیرایش خود می‌ِتوانیم انرژی درونی خود را تقویت کرده وبه نشاط وشادمانی روحی وروانی برسیم دست از آن برداشته واین موضوع را کم اهمیت می‌ِدانیم وبا بکار بردن جملاتی چون ، از من گذشته و یا برای سن من مناسب نیست از فعال نمودن انرژیهای مثبت مقتضای سن خود امتناع می‌ِکنیم .برای آن دسته از خانمهایی که در دوران میانسالی ویا بعد ازآن هستند راهکاهایی پیشنهاد می‌ِکنیم که می‌ِتواند در تقویت شادابی ونشاط پوست بسیار ثمر بخش بوده وآنها را به سمت وسوی اهمیت به خویشتن و مراقبت های مخصوص این سنین سوق دهد.


۱-چون در این سنین قدرت آبرسانی به پوست کم شده وگاهی پوست شادابی خود را ندارد بهتر است تنها یک ساعت از کل ساعات هفتگی خود را به رسیدگی به پوستتان بپردازید وبه هر شکلی که راحت ترید این کار را انجام دهید به این ترتیب که یا با استفاده از دستگاه بخور ویا امکانات دیگر منزل ویا با رفتن به استخر واستفاده ی ازسونا ی بخار به مدت یک ربع الی نیم ساعت در دو روز هفته پوستتان را بخور داده و بلافاصله پس از بخور با آب بسیار خنک بشویید ودقت کنید که در هنگام بخور دادن به صورتتان دست نزنید وماساژ ندهید.

۲-شبها هنگام خواب از کمی روغن زیتون ویا روغن بادام برای دور چشمها استفاده کنید و به آرامی وبا حرکت دورانی بر خلاف چروکهای دور چشم اطراف چشم را ماساژ دهید.

۳-از روغن نارگیل برای مرطوب کردن خشکی دستها در طول شبانه روز استفاده کنید.


۴-اگر گاهی اوقات صبح ها بعد از بیدار شدن از خواب احساس می‌ِکنید که به هر دلیلی مثل دیر خوابیدن ویا بد خوابی وهر دلیل دیگری به جز دلایل پزشکی چشمهایتان پف کرده، از پوست خیاری که خیلی نازک نباشداستفاده کرده وآن را اطراف چشمها وپشت چشمها گذاشته وچند ثانیه نگه دارید ودوباره برداشته وبگذارید.از آب ومایعات در طول روز زیاد استفاده کنید.

۵-از پوست انواع میوه های فصلی که در طول روز میِل می‌ِ کنید به پوست صورت وپشت دستها مالیده وبه آرامی ماساژ دهید.

۶-در هنگام تماشای تلویزیون با پشت دستها از پایین به بالابا جابه جایی آرام دودست گردن وپس از آن اززیر چانه تا روی گونه ها را ماساژ دهید تا از افتادگی گونه ها وپیدایش غبغب جلوگیری کنید.

۷-اگر پوستی بسیار سفید دارید شبها قبل از خواب با یک مداد سیاه چشم خطی ملایم داخل چشمها بکشید،این خط چشم کم کم لابه لای مژه های چشم رفته ودر طول روز وپس از شستشوی صورت به صورت خطی ملایم ومحو وبسیار طبیعی چشمان شما را از بی حالی درخواهد آورد.

۸-با افزایش سن تمایل خانمها به استفاده از رنگهای قهوه ای وخاکستری و مشکی وبه طور کلی رنگهای تیره افزایش می‌ِ یابد در صورتی که درست باید برعکس آن عمل شود واز رنگهای شاد وشادی بخش وملایم که نه تنها به این گروه سنی آرامش خاصی می‌ِ بخشد ، در تقویت روحیه آنها نیز بسیار موثر است مثل رنگهای سفید ، صورتیهای مختلف ،بنفش ،آبی،زرشکی،سبز وتمامی رنگهای روشن استفاده شود. حال اگر نمی توانید در نوع پوشش خود از این رنگها استفاده کنید حداقل با آن پوششها از آرایشهای ملایم روشن ومات استفاده کنید به طوری که با پوشیدن لباسهای خاکستری از رژلب ورژگونه ی صورتی بسیار ملایم ومات کمرنگ ودر مورد لباس قهوه ای از رژلب ورژ گونه ی آجری رنگ ویا نارنجی کمرنگ وبا پوششهای مشکی یا سفید ازتمامی رنگهای آرایشی ملایم استفاده کنید.

۹-اگر سفیدی موها از حالت جو گندمی کمتر است می‌ِ‌توانید با یک مش پر کرم کاهی آن را با رنگ ریشه هماهنگ کرده ودیگر از رنگ مو برای کل موها استفاده نکنید اما پس از خسته شدن از مش می‌ِتوانید با استفاده از یک رنگ متوسط قهوه ای آن را به هایلایت تبدیل کنید.

۱۰-اگر آنقدر موهای پری دارید که به حالت پف ودور ایستاده در اطراف سر دیده می‌ِشوند و چهره ی شما را گرفته وکوچک نشان می‌ِدهد می‌ِتوانید با کم حجم کردن توسط آرایشگرتان این مشکل را حل کنید.