وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

می‌خواستم ببینم دستگیر می‌شوم؟می‌خواستم ببینم دستگیر می‌شوم؟

سارق آبمیوه‌ای كه متهم است در جریان سرقت‌های زنجیره‌ای خود باعث مرگ 2 نفر از طعمه‌هایش شده است، صبح دیروز پای میز محاكمه قرار گرفت.
این زن وقتی خود را در برابر اتهام 2 فقره قتل دید، مدعی شد: «به این خاطر دست به سرقت می‌زدم تا ببینم آیا دستگیر می‌شوم یانه؟»

آغاز سرقت‌های مرگبار

از نخستین ماه‌های پاییز 84 كارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت، در جریان سرقت‌های مشابهی قرار گرفتند كه در جریان آنها زن جوانی با خوراندن آبمیوه‌های مسموم، دست به سرقت از زنان مسن زده بود.

با آغاز بررسی‌های پلیسی، ماموران به تحقیق از افرادی پرداختند كه طعمه این زن شده بودند و در جریان این تحقیقات دریافتند زن سارق بیشتر طعمه‌های خود را در مناطق امامزاده حسن در جنوب تهران یا بازار شكار كرده است.

این بررسی‌ها نشان می‌داد متهم پس از آنكه خود را به‌عنوان پزشك یا مأمور بهداشت معرفی می‌كند به سراغ زنان تنها می‌رود و به بهانه اینكه حال آنها خوب نیست و دچار ضعف شده‌اند به آنها آبمیوه‌های مسموم می‌خوراند و سپس طلاهای آنها را به سرقت می‌برد، این در حالی بود كه بررسی‌های اولیه نشان می‌داد 2 نفر از قربانیان بعد از خوردن آبمیوه‌های مسموم جان باخته‌اند.

در حالی كه آمار مالباختگان سرقت‌های زنجیره‌ای به سرعت در حال افزایش بود، كارآگاهان به چهره‌نگاری رایانه‌ای زن سارق دست زدند و تصویر چهره‌نگاری شده او را در اختیار تمامی گشت‌های پلیس و متولیان امامزاده‌ها قرار دادند و به كمین پزشك قلابی نشستند.

عصر 30 مهر 85، زمانی كه این زن برای اجرای نقشه‌هایش به امامزاده حسن رفته بود، ماموران موفق شدند او را شناسایی و دستگیر كنند.

سارق جوان گرچه در بازجویی‌های اولیه منكر هر گونه سرقتی شد اما وقتی به دستور بازپرس پرونده، تصویر او در روزنامه‌ها چاپ شد و 30 شاكی به اداره پلیس رفتند، راهی جز بیان حقیقت برایش باقی نماند و لب به اعتراف گشود.

53 شاكی زنده و 2 قربانی

در حالی كه در جریان رسیدگی به این پرونده در دادسرا، 53 نفر از مالباختگان با حضور در شعبه بازپرسی، زن سارق را به‌عنوان سارق اموالشان شناسایی كرده بودند و بررسی‌ها نشان می‌داد 2 نفر از مالباختگان به‌دلیل استفاده از نوشیدنی مسموم جان خود را از دست داده‌اند، این پرونده با صدور كیفرخواست به اتهام سرقت و قتل غیرعمد برای رسیدگی به شعبه 1143 دادگاه بعثت ارسال شد و صبح دیروز زن جوان برای دفاع از خود مقابل قاضی حسین پور قرار گرفت.

ابتدای جلسه دادگاه، اولیای دم 2 قربانی با حضور در جایگاه برای متهم تقاضای اشد مجازات كردند. سپس هریك از شاكیان به تشریح شكایت خود و ماجرایی كه بر آنها گذشته بود پرداختند.

یكی از شاكیان كه زن 60ساله‌ای بود در اظهاراتش مدعی شد: به زیارتگاهی در خیابان خیام رفته بودم و بعد از خواندن نماز در حال استراحت بودم كه این زن كنارم نشست. بعد از مدتی یك پاكت آبمیوه از داخل كیفش در آورد و شروع به خوردن كرد.

این زن در همان موقع یك پاكت آبمیوه هم به من داد من ابتدا از خوردن آن امتناع كردم اما او گفت كه لب‌هایم خشك شده و بهتر است آبمیوه بخورم. همین كه شروع به خوردن آبمیوه كردم متوجه تلخی آن شدم و به زن جوان گفتم كه آبمیوه‌اش به‌شدت تلخ است.

او هم پاكت آبمیوه را از من گرفت و خواست یك پاكت دیگر به من بدهد كه دیگر چیزی نفهمیدم و وقتی چشم‌هایم را باز كردم خودم را روی تخت بیمارستان دیدم. من 25 روز بیهوش بودم و وقتی به هوش آمدم متوجه شدم زن سارق بعد از خوراندن آبمیوه مسموم، نزدیك به یك میلیون تومان پول و طلاهایم را سرقت كرده است.

بعد از این ماجرا بود كه با مراجعه به دادسرا از او شكایت كردم و مدتی بعد وقتی عكس این زن را در روزنامه دیدم او را شناختم و متوجه شدم وی دستگیر شده است. بعد از اظهارات این زن و سایر شاكیان پرونده، متهم در جایگاه قرار گرفت تا از خودش دفاع كند.

ادعای عجیب در دادگاه

زن جوان وقتی خود را در برابر اتهام 2 فقره قتل غیرعمد و 55 فقره سرقت دید در دفاع از خود گفت: اتهام 2 فقره قتل را قبول ندارم و نمی‌دانم این دو زن چگونه كشته شده‌اند.

از بین سرقت‌ها هم فقط 3 فقره از آنها را قبول دارم و بقیه را من انجام نداده‌ام!. وی درخصوص انگیزه اصلی‌اش از ارتكاب سرقت‌ها مدعی شد: چندوقت قبل از اینكه سرقت‌هایم را شروع كنم، در یكی از روزنامه‌ها خواندم یك زن با این شگرد سرقت می‌كرده و پلیس توانسته وی را 24 ساعت بعد از سرقت دستگیر كند.

برای همین تصمیم گرفتم دست به این كار بزنم تا ببینم پلیس در چه مدتی مرا دستگیر خواهد كرد. این زن كه دارای چندین سابقه در زمینه سرقت است در ادامه ادعاهای خود عنوان كرد: من تمامی طلاها و پول‌های سرقتی را به افراد مستمند می‌دادم و ریالی از آن را برای خودم خرج نكرده بودم.

من مشكل مالی ندارم و تنها انگیزه‌ام كنجكاوی‌ام بود!. بعد از حرف‌های زن سارق، قاضی حسین‌پور – رئیس شعبه 1143 دادگاه بعثت – ختم جلسه محاكمه را اعلام كرد و قرار است حكم این پرونده به‌زودی صادر شود.