اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

تسکین درد بدون دارو!!

تسکین درد بدون دارو!!
آیا از تاثیری که داروها روی کبد می گذارد آگاهید؟پس قبل از مصرف دارو، به برچسب آن توجه کنید.
 
احساس درد گاه گنگ و گاه شدید است و گاهی نیز در یک قسمت از بدن یا تمام بدن احساس می شود. برخی از انواع درد هفته ها، ماه ها یا سال ها باقی می ماند که به آن درد مزمن گفته می شود.خوشبختانه راه های درمانی زیادی وجود دارد که می توان علت دردها را برطرف کرد. در این مطلب به چند نکته برای از بین بردن درد اشاره شده است که خواندن آن را به شما پیشنهاد می کنیم.

کدئین مصرف نکنید
آیا هنوز هم برای تسکین درد آرتریت، کدئین مصرف می کنید؟ کدئین باید از طریق کبد به مورفین که مسکن قوی است، تبدیل شود اما از بین هر ۱۰ نفر، در یک نفر این اتفاق نمی افتد. مصرف برخی داروها مانند داروهای ضدافسردگی اثرگذاری کدئین را کاهش می دهد. بنابراین قبل و پس از مصرف داروهای حاوی کدئین با یک پزشک برای جایگزین مناسب مشورت کنید.همچنین مسکن های متفاوت را همزمان مصرف نکنید

آیا برای تسکین درد آرتریت پروفن، برای رفع سردرد استامینوفن و برای سرماخوردگی قرص سرماخوردگی که شاید حاوی استامینوفن باشد مصرف می کنید؟

دوز مصرفی خود را پایین بیاورید
مصرف بی رویه قرص ها خطر بروز فشار خون بالا را افزایش می دهد. بهتر است هر قرصی را که طی روز مصرف می کنید در دفترچه ای بنویسید تا در مصرف این قرص ها افراط نکنید.

درد آرتریت را با فلفل متوقف کنید
کپساسین موجود در فلفل که به شکل پماد تولید می شود، در کاهش درد موثر است. اگر چه باید روزی چند بار از این پماد استفاده کنید، اما برای تسکین درد موثر است.

روغن ماهی مصرف کنید
سالانه میلیون ها داروی ضداستروئیدی و ضد التهاب تجویز می شود این داروها اگر چه درد و التهاب را کاهش می دهند اما بدون عارضه نیستند. روغن ماهی نه تنها درد شما را تسکین می دهد، بلکه خواص دیگری نیز دارد.

کمپرس گرم
استفاده از کمپرس گرم نسبت به استامینوفن یا پروفن برای تسکین درد عضله موثرتر است.

بدون مصرف دارو، سردرد را رفع کنید
یکی از روش های پیشنهادی این است که، در حالی که ایستاده اید خم شوید و پیشانی خود را در قسمت پشت مبل قرار دهید و به مدت ۳۰ ثانیه آرام باشید. سپس روی مبل بنشینید انگشتان دست را باز کنید و داخل موها بکشید و مشت کنید. موها را آرام بکشید و به مدت ۳ ثانیه نگه دارید و رها کنید. این کار را به آرامی ادامه دهید تا از درد رهایی پیدا کنید.