راهکارهایی برای آرایش کردن سریع موها

راهکارهایی برای آرایش کردن سریع موها
همه  خانم‌ها حتی مادران یا کارمندان پر مشغله به چند روش سریع برای آراستن موی خود نیاز دارند. در این نوشته میتوانید ۱۰ روش را بیاموزید، تا هنگام خروج با عجله از خانه، همچنان زیبا بنظر بیایید.
۱- از محصولات دو در یک استفاده کنید.
از شامپو و نرم کننده های دو در یک استفاده کنید . این شامپوها حاوی چندین ماده ی اضافی هستند : سیلیکون ( عامل براق کننده و حالت دهنده ی مو ) و یک عامل معلق . عامل معلق، سیلیکون را در برابر جدایی از شامپو حفظ میکند . ایده این هست، زمانیکه شامپو با آب برخورد کرد، عامل معلق حل شده، و عنصر حالت دهنده بر روی مو باقی خواهد ماند .
۲ – از حوله ی میکروفیبری استفاده کنید.
حوله های میکروفیبری به نسبت حوله های معمولی، آب بیشتری را از موی خیس شما جذب میکنند . استفاده از این نوع حوله در صبح وقت زیادی را برای شما ذخیره و سشوار کشیدن مویتان را ساده‌ تر خواهد کرد .
۳ – یک سشوار خوب بخرید.
سشوارهای یونی، می‌توانند زمان خشک شدن مو را به نصف کاهش دهند . این سشوارها، یون هایی تولید کرده که مولکول ها را بصورت الکتریکی باردار میکنند . یون ها بار الکتریکی منفی دارند، در حالی که آب بار مثبت دارد، بنابراین رطوبت مویتان سریع‌تر از بین خواهد رفت.
۴ – شامپوی خشک یا پودر بچه در دسترس داشته باشید.
شامپوهای خشک را میتوانید بصورت پودر و یا به شکل اسپری تهیه کنید که برای تمیز و حجیم کردن مو عالی کار میکنند . حتی می‌توانید کمی پودر بچه روی ریشه‌های مویتان بریزید، سپس بخوبی مویتان را شانه بزنید .
۵ – همیشه سشوار نکشید.
زمانی که از خواب بلند می شوید، بسادگی موی خود را شانه کنید و برای صاف کردن موهایتان از یک اتوی مو استفاده نمایید . هر از چند گاهی هم میتوانید بوسیله یک اتوی فردهنده فرمی به موهایتان بدهید . پس از اتوی هر قسمت از مویتان، انگشتان خود را روی آن قسمت بکشید تا شکل خوبی بخود بگیرند .
۶ – اسپری ساحلی را امتحان کنید.
اسپری‌های ساحلی میتوانند روی موهای مرطوب و یا خشک استفاده شوند . اگر موهایتان را در شب شستید، کمی از آن روی مویتان اسپری کرده، سپس مویتان را توسط یک کش سر در بالای سرتان ببندید . وقتی از خواب بلند شوید، شما یک موی لخت و شور انگیز خواهید داشت! برخی اوقات هم میتوانید برای یک بافت ساده روی موی خشک اسپری کنید .

شما میتوانید اسپری ساحلی را با مخلوط کردن ۲۰۰ گرم آب مقطر، ۱ قاشق چایخوری نمک دریایی و نصف قاشق چایخوری هم نرم کننده خودتان بسازید . ( می توانید نرم کننده ای با عطر نارگیل یا انبه پیدا کنید تا بیشتر حال و هوای ساحل پیدا شود ) این‌ها را در یک بطری اسپری مخلوط نمایید تا یک اسپری ساحلی داشته باشید .

۷ – مسیر فرق مویتان را تغییر دهید.
یکی از ساده‌ترین راه‌های آراستن مو و تغییر ظاهر، عوض کردن مسیر فرق مویتان است . مسیر فرق موی سرتان را از وسط یا از یک سمت به سمت دیگر سرتان تغییر دهید، همین تغییر ساده ظاهرتان را به سرعت تغییر میدهد .
۸ – لوازمتان را کامل کنید.
مجموعه‌ای از روسری، تل، کلیپس و دیگر لوازمی که میتوانید با آن‌ها به سرعت و به سادگی موهای خود را آرایش کنید تهیه نمایید تا در دسترستان باشد .
۹ – موی خود را اکستنشن کنید.
یک دمب اسبی بلند و یا قطعات مشخصی به موی طبیعی خود اکستنشن کنید . برای نصب صحیح اکستنشن به کمی تمرین و مهارت نیاز است، اما پس از نصب آن بسرعت مویی بلند و مسحور کننده خواهید داشت .
۱۰ – دم اسبی خود را تغییر دهید.
دم اسبی بهترین راه برای این است تا بسرعت از منزل خارج شوید، اما این نباید خسته‌کننده شود . شما میتوانید دم اسبی خود را اتوی مو بکشید، گاهی صاف، و گاهی فردار . حتی میتونید یک کلیپس به شکل گل، یا یک تل نیز استفاده کنید .