اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

خطرناک ترین مدها برای شیک پوشان

خطرناک ترین مدها برای شیک پوشان
ایران ناز، مدهای بسیار مضری وجود دارند که هر کدوم به نوبه خود ضرر زیادی به اندام و بدن شما وارد میکنند و این درحالی است که بسیاری از منتقدان براین باورند كه طراحان مد و لباس و زیبائی به سلامت افراد كمتر توجه میكنند، پس بیشترین آسیب ها هم متوجه افرادی می شه که در پیروی از مدها، دچار افراط شده اند.

کفش‌ های پاشنه بلند
حداكثر بلندی پاشنه كفش بانوان باید 3 سانتی متر باشد و باید طوری طراحی شود كه پنجه پا به راحتی به داخل آن قرار گیرد، گرچه بانوان دوست دارند همیشه با پوشیدن کفش‌ پاشنه بلند، قد بلندتر به‌نظر برسند ولی این پوشیدن مداوم آغاز مشکلات طولانی برای آنها است. پوشیدن مداوم این کفش ها باعث انقباض تاندون آشیل می‌شود. آسیب تاندون آشیل می‌تواند باعث مشکلات شدید راه رفتن شود. از سوی دیگر عدم تعادل هنگام راه رفتن با این کفش‌ها شانس سقوط و زمین خوردن و آسیب لگن را در بانوان افزایش می‌دهد. همچنین کفش پاشنه بلند فشار زیادی را بر کمر بانوان وارد می‌کند که باعث کمردردهای شدید در طولانی مدت خواهد شد.

کیف دستی‌ های بزرگ و سنگین
گرچه مد است که کفش‌های پاشنه بلند ورنی را با کیف دستی بزرگ ست کنید ولی کیف دستی‌های بزرگ و سنگین هم برای بانوان مشکل آفرین هستند. پزشکان می‌گویند حمل کیف دستی‌های بزرگ و سنگین باعث کمردرد می‌شود. بهتر است اگر چنین کیف دستی دارید، هر چند ساعت آن را از این شانه‌‌تان روی آن یکی بیندازید تا فشار روی یکی نباشد. حمل طولانی این وسایل باعث درد عضلانی می‌شود چون وقتی شما کیف سنگینی را روی یک شانه خودتان بیندازید، عضلات طرف دیگر بدن شما برای مستقیم نگه داشتن بدن‌تان کشیده می‌شوند. بهترین روش حمل کیف دستی انداختن آن به صورت کج است، به طوری که بند آن روی یک شانه و خودش در طرف دیگرتان باشد.

دمپایی‌ های لاانگشتی
دمپایی لاانگشتی نگین‌دار و بندی شاید شیک باشد ولی به دلیل عدم حمایت کفش از ساق پا می‌تواند خطرآفرین باشد. این دمپایی‌ها معمولا قوس کافی در کف‌شان ندارند که می‌تواند باعث خارپاشنه پا شود که درمان آن جراحی است. از سوی دیگر این دمپایی‌ها هیچ محافظتی از پا در برابر اشیای تیز موجود در محیط ندارند.

چكمه های غیر استاندارد
بسیاری از چكمه های پاییزی و زمستانی در ظاهر بسیار زیبا و حقیقتاً غیر استاندارد هستند ، زیرا كف آنها صاف و فاقد هرگونه انحنای هماهگ با قوس كف پاست . سائیدگی مفصل زانو درد پنجه پاور شدن ناخن به داخل گوشت از عوارض آنهاست هنگام خریدن این چکمه‌های خزدار حتما دقت کنید که خز این کفش‌ها به زانوی شما فشار نیاورد و از طرف دیگر حتما در کف ضخیم این کفش‌ها انحنای کف پای شما رعایت شده باشد.

كفش‌ های نوك باریك
به هر دلیل این روزها در میان خانم‌ها ونیز آقایان، پوشیدن كفش‌هایی كه نوك باریك دارند، مد شده است. كفش‌هایی كه در كوچه و خیابان پای خیلی‌ها می‌بینید اولین چیزی كه به خاطر می‌آ‌ورد این است كه پای بیچاره این همه فشار را چگونه تحمل می‌كند؟

فرو رفتن ناخن به داخل گوشت، یکی از عوارض پوشیدن کفش‌های تنگ و نوک باریک و ضایعه شایعی است که بیشتر برای شست پا پیش می‌آید. در این بیماری به دلیل فشار فیزیکی، معمولا بافت حاشیه ناخن شست پا به سمت ناخن فشرده می‌شود و در نهایت ناخن به داخل بافت کناری فرو می‌رود. این عارضه معمولا دردناک است و کم‌کم عفونت هم به آن اضافه می‌شود. برای پیشگیری از این عارضه باید ناخن‌ها را به طرز درستی کوتاه کرد و کفش تنگ و نوک باریک نپوشید.

فرو رفتن ناخن به گوشت تنها عارضه دردناک کفش‌های نوک باریک نیست و بسیاری از کسانی که به پوشیدن این کفش‌های خطرناک عادت دارند، دچار عارضه‌ای می‌شوند که به مراتب پر دردسرتر از قبلی است. این عارضه که در واقع انحراف دایمی انگشت شست پا به سمت انگشت دوم است «هالوس والگوس» نام دارد. گفته می‌شود، اصلا شیوع این بیماری با ظهور کفش در جوامع بشری آغاز شده است.

نتایج مطالعات دانشمندان عربستان سعودی حاکی است، هیچ ‌هالوس والگوسی در میان زنان وجود ندارد که بر اثر پوشیدن کفش نوک باریک ایجاد نشده باشد. به عبارتی صددرصد زنان دچار این بیماری در این کشور کفش‌های نوک باریک می‌پوشند. البته شاید بگویید مگر چند نفر از کسانی که کفش نوک باریک می‌پوشند، دچار‌ هالوس والگوس می‌شوند که این همه در باره آن سر و صدا به پا شده است؟

در پاسخ به این سوال دکتر عبدالوهاب، استاد دانشگاه ملک سعود ریاض، می‌گوید: حدود ۸۱ درصد کسانی که مدت‌ طولانی کفش‌نوک باریک می‌پوشند، درنهایت دچار ‌هالوس والگوس می‌شوند.

غیر از دو عارضه فوق، کفش‌های نوک باریک عوارض متعدد دیگری نیز به همراه دارند که از آن میان می‌توان به پینه، میخچه و کج شدن و خمیدگی انگشتان اشاره کرد. در‌نهایت می‌توان به جرات گفت پوشیدن کفش‌های نوک باریک، صرف‌نظر از مد بودنشان اصلا به صلاح پاهای شما نیست.