وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

روش هایی جهت سرعت بخشیدن به سیستم ویندوز

روش هایی جهت سرعت بخشیدن به سیستم ویندوز
جهت خالی کردن درایو :\c وسرعت بخشیدن به سیستم خود مطلب زیر را دنبال کنید:
 
1- خالی کردن درایوی که ویندوز روی آن نصب شده است:

درایو ویندوز (معمولا درایو C ) مخصوص برنامه ها و فایل های سیستمی است. رسیدگی به درایو  ویندوز و تمیز نگه داشتن آن موجب افزایش کارایی سیستم و بالا بردن سرعت انجام پردازش ها می شود. بهتر است از انباشته کردن فایل های شخصی و دیگر فایل هایی که حالت ضروری نداشته باشند (در این درایو) خودداری شود و تنها برنامه های مورد نیاز را بر روی آن نصب شود.

2- حذف کردن برنامه های اضافه:

ممکن است شما به برنامه ای نیاز داشته باشید و آنرا نصب کنید. بعد از مدتی ممکن است دیگر نیازی به این برنامه نداشته باشید پس بهتر است آن را حذف کنید تا هارد دسکتان بیهوده پر نشود.

3- حذف کردن فایل های اضافی:

الف) حذف فایل های اضافی (temp):
ویندوز و برنامه های نصب شده، برای انجام کارها و پروسه ها، معمولا فایل های موقتی ایجاد می کنند که مقداری از فضای هارد دیسک را اشغال می کنند. این فایل ها به طور پیش فرض در آدرس های زیر ذخیره میشوند :
C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Temp اگر نتوانستید این پوشه را پیدا کنید، کافیست بر روی Start ویندوز کلیک کرده و در کادر جستجو عبارت %temp% را وارد کنید.
حالا همه فایل های درون این پوشه را حذف کنید. (ممکن است با اینکار برخی از برنامه ها متوقف شده یا به ویندوزتان صدمه وارد شود، پس قبل از اینکار از برنامه های غیر ضروری خارج شوید.)

ب) تمیز کردن سطل آشغال:
هر برنامه یا فایل حذف شده با روش های معمولی (کلیک راست و delete یا کلید delete روی صفحه کلید) حذف شده باشند، در واقع فقط از مسیر خود حذف شده و به مسیر دیگری (سطل آشغال ویندوز) انتقال می یابند و به طور کامل از روی هارد دیسک حذف نمی شوند.
برای حذف فایل هایی که به سطل آشغال (Recycle Bin) فرستاده شده اند، کافیست در دسکتاپ دنبال آیکن سطل زباله بگردید، و بر روی آن کلیک راست کنید و گزینه "Empty Recycle Bin" را بزنید. حال همه فایل هایی که قبلا با روش های معمولی حذف کرده اید، به طور کامل از روی هارد دیسک حذف خواهند شد!

4- یکپارچه سازی هارد:

 فایل های موجود در هارددیسک در گذر زمان به هم می خورند،مثلا هنگام نصب یا حذف یک فایل. فضای خالی باقی مانده تا زمانی که یک فایل دیگر به همان اندازه فایل حذف شده در هارد قرار نگیرد، به صورت "خالی" و "به هم ریخته" باقی خواهد ماند. با عمل دیفراگمنت (Defragment) می توان هارد دیسک را یکپارچه ساخت و فضاهای خالی را از نو استفاده کرد، همچنین عمل دیفراگمنت(یکپارچه سازی) باعث هماهنگ کردن آدرس فایل های موجود در هارددیسک نیز می شود که با این کار سرعت انجام اعمال در ویندوز به طور قابل توجهی افزایش می یابد.نرم افزار های زیادی برای دیفراگمنت کردن درایو ها وجود دارد، اما نرم افزار پیشفرض موجود در ویندوز بسیار ساده است و تازه کار ها هم میتوانند به راحتی درایو های خود را دیفراگمنت کنند.

5- غیر فعال کردن حالت Thumbnai پوشه ها:

وقتی که در پوشه ای فایل تصویری یا فایل ویدئو ای وجود داشته باشد ویندوز آن پوشه را به حالت پیشنمایشی از تصاویر و ویدئو های موجود تبدیل خواهد کرد که باعث افزایش نیاز Explorer.exe (پروسه اکتشاف فایل ها و پوشه ها) به مموری و حافظه موقتی خواهد شد.

  6- غیر فعال صداهای سیستم:

 در هنگام Login کردن ویندوز و یا در هنگام یادآوری ها و خطاهای سیستم و… صداهایی به عنوان هشدار پخش می شوند که همین امر باعث استفاده بیهوده از CPU و RAM میشود.
برای غیر فعال کردن این صداها در کنترل پنل بر روی Sound کلیک کنید. در پنجره باز شده به تب Sounds رفته و در قسمت Sound Scheme گزینه No Sounds را انتخاب کنید.

7–  Hibernate کردن ویندوز:

معمولا خاموش و روشن کردن کامپیوتر برای کاربران یک دردسر همیشگی است که سیستم وقت زیادی برای انجام عمل Shutdown و Start لازم دارد.
Hibernate گزینه ای است که تمامی اعمال و پروسه های اجرا شده را در RAM ذخیره کرده و به سرعت کامپیوتر را خاموش می کند و به همین ترتیب با سرعت زیاد کامپیوتر را روشن می کند و شروع به اجرا ( ادامه دادن ) پروسه های قبلی می کند.

8- به روز کردن برنامه های ویندوز:

بروز نگه داری ویندوز و استفاده از آپدیت های تهیه شده از طرف مایکروسافت مزایای مختلفی خواهد داشت. به طور مثال، اپدیت هایی که برای پچ (Patch) کردن باگ (Bug) ها و حفره های امنیتی در اختیار کاربران قرار می گیرد، شانس هکر ها و سوءاستفاده کنندگان را کمتر خواهد کرد. مایکروسافت با ارائه آپدیت، برنامه های ویندوزی و سیستمی را بروز کرده و آنهارا از لحاظ استفاده از RAM و کارکرد و موارد بسیار دیگر، بهینه سازی می شوند. همین موارد برای بروزرسانی دیگر نرم افزار ها هم صدق میکند.