وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

ماسک عالی برای از بین بردن چربی پوست

ماسک عالی برای از بین بردن چربی پوست

دستور تهیه یک ماسک عالی با خاصیت از بین بردن چربی های پوست

 

 پوست های چرب به دلیل چربی خود نسبت به مواد دارویی، آرایشی و انواع پاک کننده ها بسیار حساس هستند؛ به طوری که امکان دارد در اثر مصرف پاک کننده ها و یا محلول های حاوی الکل به خارش، پوسته ریزی، قرمزی و خشکی دچار شوند.

 

ایران ناز در واقع، افرادی با پوست چرب باید مراقبت های لازم را از پوست خود بکنند تا از ایجاد هرگونه آسیبی به آن پیشگیری نمایند. به عنوان مثال، اینگونه افراد باید در مصرف قند و چربی مراقب باشند و از مصرف بیش از اندازه خرما، پسته، فندق، شکلات، موز و گردو اجتناب نمایند. افرادی با پوست چرب برای کنترل چربی پوست خود باید خواب کافی، تغذیه مناسب و مصرف سبزیجات و میوه های تازه داشته باشند و از استرس دوری کنند.

 

علاوه بر موارد مذکور، انواع ماسک های مفید نیز در بهبود و درمان چربی پوست وجود دارند که در این مقاله به معرفی و بیان چند ماسک عالی گیاهی برای از بین بردن و درمان چربی اضافی پوست خواهیم پرداخت.

 

۱- ۱ عدد گوجه فرنگی را بخوبی له کنید و به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی پوستتان بگذارید. سپس پوست خود را با آب گرم بشویید.

 

۲- ۱ عدد سیب را رنده کنید و آن را با ۵ قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و به مدت ۱۰ دقیقه روی پوستتان بگذارید.

 

۳- آب ۱ عدد هویج را بگیرید و با مقداری ماست مخلوط نمایید و پوستتان را با آن پوشش دهید. بعد از گذشت ۲۰ دقیقه پوست خود را با تکه ای پنبه آغشته به گلاب پاک نمایید.

 

۴- برای متعادل سازی چربی پوستتان، کمی کدو حلوایی رسیده را کاملا له کنید و به عنوان ماسک بر روی پوست خود استفاده نمایید.

 

۵- لیموترش نیز یکی از بهترین میوه های کنترل چربی پوست است. آب ۲ عدد لیموترش را گرفته و به همراه ۱ قاشق عسل بر روی پوست خود استفاده نمایید. پس از ۲۰ دقیقه به کمک پنبه و گلاب پوست خود را پاک نمایید.

 

۶- خیار نیز یکی از بهترین ماسک های پوست به شمار میرود. برای درمان چربی پوستتان ، ۱ عدد خیار را بپزید و کاملا آن را له کرده و به عنوان ماسک به کار برید.

 

۷- ۲ قاشق غذاخوری آب پرتقال را با ۱ قاشق غذاخوری آب لیموترش را با هم ترکیب کنید و به مدت ۱۵ دقیقه بر روی پوستتان قرار دهید.

 

۸- زرده و سفیده یک تخم مرغ را از هم جدا کنید و سفیده آن را بخوبی بهم بزنید تا کف کند. سپس نصف لیوان آب لیموترش به آن بیافزایید و کاملا بهم بزنید و به مدت ۱۵ دقیقه تمام پوستتان را با آن کاملا پوشش دهید.

 

۹- آلوی قرمز برای درمان و کنترل چربی پوست بسیار مفید می باشد. چند عدد آلوی قرمز را کاملا له کنید و به آن چند قطره روغن بادام شیرین بیافزایید و به مدت ۲۰ دقیقه پوستتان را با آن بپوشانید. سپس با گلاب پوستتان را تمیز کنید.