عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

عارضه پوست مرغی را چگونه درمان کنیم؟

عارضه پوست مرغی را چگونه درمان کنیم؟

همه ی شما عارضه پوست مرغی را نیز مشاهده کرده اید ما برای شما روش درمان عارضه پوست مرغی را در این بخش قرار داده ایم.پوست خشک و پوست دانه مرغی خشکی پوست یک امر بسیار شایع است.خشکی پوست در تمام سنین و بر اثر عوامل مختلف میتواند رخ دهد.

 

کراتوسیس پیلاریس که همان پوست دانه مرغی است ،یک وضعیت پوستی ارثی بوده که در ۴۰ درصد از جمعیت انسان ها احتمال بروز دارد.بعضی وقت ها کمک یک متخصص پوست برای تسکین دادن خشکی پوست و کراتوسیس پیلاریس بسیار ضروری می باشد.

 

کراتوسیس پیلاریس نوع پیشرفته ای از استعداد به خشکی پوست:برآمدگی های کوچک،گوشتی شکل و به رنگ قرمز را دانه مرغی شدن می نامند که به بافت پوست شکلی شبیه کاغذ شن مانند می دهد و شایع ترین قسمت آن در بالای بازوها و ران ها می باشد. شایع ترین پوست دانه مرغی چه در کودکان و چه در بزرگسالان غالبا همراه با خارش میباشد،

 

مخصوصا در هنگام زمستان یا در محیط های خشک و کم رطوبت. زمانی که رطوبت افزایش می یابد به خصوص در تابستان پوست کمتر خارش داشته و رنگ متمایل به قرمز خود را از دست می دهد. راهکارهای کاهش و درمان کراتوز پیلاریس یا پوست مرغی: ۱.لایه برداری: لایه برداری به طور منظم و مرتب،

 

عارضه پوست مرغی را چگونه درمان کنیم؟

 

ساده ترین راه برای کاهش دانه ها و لک های پوست مرغی می باشد. این کار باعث ازبین بردن سلول های مرده ی پوست و آزاد کردن موهای برگشتی به پوست می شود و با این کار می توانید نتیجه ی مورد انتظارتان را پس از چند هفته لایه برداری به طور منظم مشاهده کنید و به پوست صافی دست یابید.

 

لایه برداری، می تواند به صورت مکانیکی یا با استفاده از مواد شیمیایی به عنوان پیلینگ پوست انجام شود. اگرچه در لایه برداری مکانیکی هیچگونه مواد شیمیایی به کار نمی رود، اما چون به طور مداوم، مالش روی پوست انجام می شود، ممکن است باعث تحریک پوست و خشن تر شدن آن در طول زمان شود.

 

استفاده از لیف یا اسکراب اسفنجی: سعی کنید هربار که به حمام می روید، با استفاده از لیف حمام یا یک قطعه ی اسفنجی، روی پوست حاوی دانه های پوست مرغی خود را مالش دهید. توجه کنید که با یک بار استفاده از لیف حمام، برجستگی های پوست ازبین نمی رود،

 

بنابراین نباید هربار به طور شدید با لیف مالش دهید، زیرا ممکن است باعث تحریک و التهاب پوست شوید. همچنین بعد از هربار حمام، یک مرطوب کننده ی ملایم به پوست بدنتان بمالید. ۳.آرد جودوسر: آرد جودوسر، اسکراب پوست ملایمی است که باعث صاف شدن پوست و ازبین رفتن برجستگی های پوست مرغی می شود.

 

عارضه پوست مرغی را چگونه درمان کنیم؟

 

برای این کار، راهکار زیر را دنبال کنید: مواد لازم: ۲ قاشق غذاخوری آرد جودوسر ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری آب یا شیر روش کار: برای این کار، مواد را باهم مخلوط کنید، روی نواحی دارای پوست مرغی بمالید و برای چند دقیقه پوستتان را با آن مواد، دایره وار ماساژ دهید. سپس ۲۰ دقیقه بعد آن را بشویید و یک نرم کننده به پوستتان اعمال کنید.

 

تکرار این کار به طور مرتب و منظم، می تواند باعث نرم و ابریشمی شدن پوستتان شود. ۴.روغن زیتون: مخلوط روغن زیتون و نمک، می تواند لایه بردار مناسبی برای کاهش پوست مرغی باشد به طوری که نمک، پوست را لایه برداری می کند و روغن زیتون باعث مرطوب کردن پوست می شود. برای این کار، راهکار زیر را دنبال کنید مواد لازم:

 

۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون ۳ قاشق غذاخوری نمک روش کار: برای این کار، مواد را باهم مخلوط کنید، روی نواحی حاوی پوست مرغی بمالید و برای چند دقیقه پوستتان را با آن مواد ماساژ دهید. سپس ۲۰ دقیقه بعد آن را با آب و صابون بشویید. این کار را به طور منظم و مرتب تکرار کنید تا از شر دانه های پوست مرغی خلاص شوید. ۵.روغن نارگیل: روغن نارگیل، دارای خواص ضد التهابی است، به طور کامل جذب پوست می شود

 

و باعث کاهش پوست مرغی می شود. برای این کار، راهکار زیر را دنبال کنید: مواد لازم: ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل ۲ قاشق غذاخوری شکر ( یا شکر قهوه ای ) روش کار: برای این کار، ابتدا روغن نارگیل را برای مدتی در دمای اتاق یا به طور غیر مستقیم روی حرارت ملایمی قرار دهید تا به مایع تبدیل شود. سپس مواد را باهم مخلوط کنید، پوست روی نواحی حاوی مرغی بمالید و برای چند دقیقه پوستتان را با آن مواد ماساژ دهید. بعد از ۲۰ دقیقه آن را بشویید یا به حمام بروید.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب

X عکس,فال,اس ام اس,پزشکی
Xبستن تبليغ
عکس,فال,اس ام اس,پزشکی