عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

چگونه باید از گلها مراقبت کنیم؟

مجموعه : سبک زندگی
چگونه باید از گلها مراقبت کنیم؟

مراقبت از گلها روش خاصی دارد که باید آن را رعایت کنید.اگر گلدان شما ترک کوچکی دارد ترک را با کمی موم نرم شمع بگیرید. هنگام خرید گلدان توجه کنید که گل ها در گلدان کریستال زیبا تر به نظر می آیند. اگر ساقه گل های شما خمیده هستند ساقه ها را برای ۱۰ ‏ ثانیه در آب سرد غوطه ور کنید،

 

جریان هوا در ساقه متوقف می شود. در یک سیب زمینی خام سوراخ هایی ایجاد کرده و هر گل رز را ‏در یکی از این سوراخ ها بگذار ید. عمر گل های ‏شما طولانی می شود. ‏برای خشک کردن گل ها آنها را به حالت واژگون آویزان کنید. گل های رز خشک را روی یک کتری آب جوش نگه دار ید تا دوباره تازه شود.

 

چگونه باید از گلها مراقبت کنیم؟

 

از مایکروویو نیز برای خشک کردن گل ها می توانید استفاده کنید. یک پیمانه شکر را در آب حل نموده و گل ها را در این شربت فرو کنید و بگذارید خشک شود، گل های شما ‏بلورین نشان داده می شوند. گل هایی که برای گذاشتن روی میز ناهارخوری انتخاب می کنید باید ساقه ای کوتاه داشته باشند

 

تا جلوی دید را نگیرند. ‏برگ گلدان ها را با شیر پاک کنید تا براق و زیبا شوند. هنگام جابه جایی کاکتوس مواظب باشید دست هایتان آسیب نبیند برای این منظور می توانید از یک تکه موکت استفاده کنید. وقتی از گل فروشی گیاهی آپارتمانی می خرید آن را در یک کارتن قرار داده و به خانه ببرید تا هوای سرد باعث پژمردگی آن نگردد.

 

چگونه باید از گلها مراقبت کنیم؟

 

گل ها را شب هنگام بچینید تا عمر بیشتری داشته باشند… به مقدار نیاز از آب استفاده کنید، آب زیاد باعث پوسیدگی ریشه گیاهان می شود. در زمستان به کاکتوس طلایی آب ندهید. گل ها به موسیقی آرام علاقه دارند، برایشان یک موسیقی ملایم بگذ ارید تا بهتر رشد کنند. ‏ساقه گل را تا گره رشد بعدی قطع کنید.

 

به جای قیچی باغبانی می توانید از دست استفاده کنید. افزایش یک قطره لیموناد به آب گلدان عمر گل را افزایش می دهد. اگراتاق شما گرم است هر روز صبح مقداری یخ درآب گلدان بگذارید در این صورت گل هایی شاداب خواهید داشت.. وقتی گلدان را بین شیشه و پرده قرار می دهید.