اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

پزشکان مهران مدیری را تحریم می کنند!!

پزشکان مهران مدیری را تحریم می کنند!!

پزشکان مهران مدیری را تحریم می کنند!!

 

«در حاشیه»، آنقدر به شوخی با جامعه پزشکی ادامه داد که تحریم شد. هنوز پنج قست هم از پخش سریال مدیری نمی گذشت که بعضی از پزشکان در بیانیه های مختلف نه تنها کارگردان آن را مورد توهین قرار دادند بلکه پزشکان دیگر را تشویق به ندیدن سریال و تجمع در مقابل سازمان نظام پزشکی کردند.

 

حتی بعضی از پزشکان معترض در گفتگویی می گویند به قدری از مهران مدیری و سریالش منزجر شده اند که قصد دارند درباره کار و زندگی شخصی او افشاگری کنند بلکه در این باره هم سریالی ساخته شود!

 

این سریال قبل از رفتن روی آنتن با اما و اگرهای زیادی از سوی وزیر بهداشت و سازمان نظام پزشکی مواجه بود تا جایی که پس از چند قسمت فیلمبرداری، ساخت آن متوقف شد و عوامل با اعمال تغییرات و بازنگری ها در فیلمنامه، پس از وقفه ای کوتاه مجددا شروع به کار کردند اما گویا این تعدیل ها، جامعه پزشکی را قانع نکرده و آنها را تحریک به واکنش های شدید در مقابل پخش این سریال کرده است.

 

سازمان نظام پزشکی کشور نیز در پورتال رسمی خود اقدام به نظرسنجی با این موضوع که «آیا در اعتراض حضوری (با کسب مجوزهای لازم) به پخش برنامه هتاکانه «در حاشیه» و رویه صدا و سیما به صورت قطعی حضور می یابید؟» کرده است.

 

خسرونیا: دست تان توسط همین پزشکان خوب شد!

رییس جامعه متخصصان داخلی ایران از تحریم و مشاهده نکردن سریال «در حاشیه» توسط پزشکان خبر می دهد و می گوید: «کسانی که برای یک سریال 7 تا 10 میلیارد دستمزد می گیرند پاسخ دهند مردم بر اثر بی اعتماد سازی چنین سریال هایی باید به کدام پزشک مراجعه کنند.»

 

خسرونیا در گفتگو با ایسنا، با انتقاد از سریال گفته است: «خوشبختانه این سریال را تماشا نمی کنم چون پزشکان در اعتراض به ساخت چنین سریالی مشاهده سریال «در حاشیه» را تحریم کردند.»

 

خسرونیا می گوید: «مدت ها آقای مدیری خودش از ناحیه دست بیمار بود و همین پزشکان وضعیت جسمی اش را بهبود دادند، حال این درست است که پس از بهبودی اینگونه جامعه پزشکی را تمسخر کند؟ البته بنده به هیچ وجه مخالف نقد نیستم و خودم از جمله کسانی هستم که به عنوان رییس دادگاه بدوی سازمان نظام پزشکی به تخلفات جامعه پزشکی رسیدگی می کنم ولی این تخلفات در بالاترین آمار پنج در هزار است، نابراین چرا دیگر صنوف به نقد کشیده نمی شوند.»

 

رییس جامعه متخصصان داخلی ایران با بیان اینکه پزشک، محرم بیمار به حساب می آید و ساخت چنین سریال هایی اعتماد مردم را به جامعه پزشکی از بین می برد، عنوان کرد: «با چنین تولیداتی اعتماد مردم به پزشکان ایرانی از بین می رود. مردم هم که مانند برخی مدیران پول ندارند برای درمان به خارج سفر کنند، بنابراین مجبور هستند به همین پزشکانی که با این سریال ها مورد هجمه قرار می گیرند مراجعه می کنند ولی این بار بدون اعتماد.»

 

خسرونیا با انتقاد از روند فعالیت های کاری مهران مدیری عنوان کرد: «چرا کسی از او درباره جوایز سریال قهوه تلخ که اهدا نکرد و آن سریال را نیمه کاره رها کرد سوالی نمی کند زیرا او به نرخ روز فعالیت می کند. حال در برخی مواقع به صورت دستوری و در برخی مواقع برای پول کار می کند. بنابراین چرا از همین هنرمندان فیلم طنز نمی سازد که تا پول شان را دریافت نکنند یا آوازی را نمی خوانند یا روی سِن نمی روند.»

 

رییس جامعه متخصصان داخلی ایران در پاسخ به این مسئله که در سریال «در حاشیه» صحنه های مثبتی نیز از عملکرد پزشکانوجود دارد، مثلا پزشکی پس از تجویز نسخه، مبلغی نیز به بیمار کمک کرد تا داروهای را تهیه کند، گفت: «بنده این سریال را ندیدم ولی اگر چنین صحنه ای بود واقعیت دارد. ما پزشکانی داشتیم که چنین اقدامات انسان دوستانه ای انجام می دادند و حتی با برخی داروخانه ها صحبت می کردند مبنی بر اینکه اگر بیماری هزینه پرداخت دارو را نداشت داروی او را تحویل دهند و مبلغ را از پزشک دریافت کنند ولی این در حالی است که در تمام دنیا خدمات پزشکی به صورت فیلم و سریال های مثبت پخش می شود تا اعتماد بیماران از بین نرود.»

 

چرا اینقدر به آقای مدیری گیر می دهید؟

یکی از متخصصان قلب در گفتگویی می گوید: «چرا اینقدر به آقای مدیری گیر می دهید؟ چه کار کند. بنده خدا تقصیری ندارد. سوژه راحت از پزشک کجا پیدا کند؟ انسان های عینکی بعضا کچل که از دنیا بریده اند تا دستی بر سلامت همنوعان بکشند و به دلیل دوری از تفریح و مکان های خوشی به آنها شوت می گویند، کسانی که شب ها بر بالین عزیزان مردمند تا مردم راحت بخوابند. سال تحویل و شب یلدا با خون و استفراغ سر می کنند تا شاید مادری راحت بزاید و فرد در حال مرگی درد نکشد، چه کند جناب مدیری؟

 

بیاید قلیان کشی قهرمانان ورزشی را مسخره کند؟ مگر پزشکان از همه عیاش تر نیستند؟ بیاید اختلاس رییس بانک ملی را طنز کند؟ مگر پزشکان رییس دزدها نیستند؟ بیاید آرایشگاه های زنانه که دیگر کم مانده لیپوساکشن انجام دهند را مسخره کند؟ مگر پزشکان از همه قانون گریزتر نیستند؟»

 

این روزها پیامکی هم با اسم دکتر مسیح باباییان بین اعضای جامعه پزشکی رد و بدل می شود که با لحن تندی، از سریال انتقاد کرده و کارگردان آن را مورد توهین قرار داده که تنها توانستیم بخش کوتاهی از آن را بیاوریم: «می خواستم بهت بگم دلم برات می سوزه که واقعا معلومه که از کودکی عقده پزشک شدن رو داشتی عزیزم. اینو بدون که اگه جنازه پزشکان حتی همکاران عمومی هم راه بره حداقل درآمدشون از دوستان با ادعا که نهایتا ماهی دو سه میلیون می گیرن بیشتره. عزیزم یک پزشک متخصص دو یا سه شب که مطب بره اندازه حقوق یک کارمند رو داره. پس بهتره ما برای همه هم نوعامون شخصیت قائل…»

 

اعتراض شدید رییس سازمان نظام پزشکی

رییس سازمان نظام پزشکی نیز در نامه ای خطاب به رییس صدا و سیما عنوان کرده: «نیک می دانید که اگر دولت دستاوردی در زمینه سلامت داشته است و از کاهش پرداخت از جیب مردم سخن می گوید؛ این موفقیت جز با فداکاری و همکاری ایثارگرانه و صبورانه همه دست اندرکاران عرصه درمان اعم از پزشک و پرستار و پیراپزشک میسر نبوده است. بزرگنمایی و استفاده از اشارات شیرین اگر به درستی استفاده شود موجبات بهجت درونی ونشاط را ایجاد می کند اما نه ساخت سریال به ظاهر طنزی که در آن پزشکان به نحوی به سخره گرفته می شوند که تصویری غیرمنصفانه و همراه با لودگی از آنها نمایش داده می شود که نه فایده ای در اصلاح امور دارد و نه سبب ساز شادی است.

 

ماجرای نامه جنجالی

جنجالی ترین متن اعتراضی که در نوع خود بی سابقه است از صبح دهم فروردین ماه روی پورتال رسمی سازمان نظام پزشکی قرار گرفت که بازخورد گسترده ای نیز در فضای مجازی داشت. این متن از سوی دکتر رضا علوی منتشر شده که خلاصه ای از آن را می خوانید:

 

قصد این یادداشت این نیست که به خاطر مبارک بیاورد در ایامی که انگشت کوچک دست راست شما در فصل سوم سریال قلب یخی قطع شد، شما مستاصل سراغ معروف ترین جراحان این عرصه رفتید. شما یادتان نیاید من یادم هست که بسیاری از قسمت های سریال ویلای من را با دستکش سیاه بازی می کردید.

 

جناب مدیری به حمدالله و المنه دستان شما به هنر پنجه های «طلایی» کسانی که امروز با همان انگشتان نشانه رفته ای و به تمسخر نشسته اید پیوند زده شده و نجات یافت.

 

جناب مدیری! کسی در هنرمندی شما شک ندارد، در موقعیت شناسی تان نیز! تمسخر نمایندگان اصلاح طلب مجلس ششم در نقطه چین و همچنین برنامه هجو موسوم به بمب خنده (ماهواره) بخواهید، یا نخواهید جزیی از کارنامه کاری شماست. شما همواره نشان داده اید که از هر آب گل آلودی می توان شاه ماهی گرفت.

 

آقای مدیری شما که فریاد وا اسفا سر می دهید و بداخلاقی جراحی که خارج تعرفه طلب می کند را نقد می کنید، بفرمایید تعرفه شما چقدر است؟در سال 91 پایگاه خبری بولتن نیوز از دستمزد هفت میلیارد تومانی شما برای قهوه تلخ خبر می دهد و شما این مبلغ را برای 102 قسمت چهل دقیقه ای گرفته اید، یعنی شما به ازای هر دقیقه حضور یک میلیون و 700 هزار تومان دریافت کرده اید که میزان حقوق کارگر ایرانی در همان سال (89) ماهانه 302 هزار تومان بوده است!

 

چطور مرفه بودن یک جراح پلاستیک برای شما جای ایراد دارد ولی از درآمد خود چیزی نمی گویید؟ از قرارداد یک میلیارد و 700 میلیونی برای حضور کوتاه در فیلم پل چوبی یا قرارداد 100 میلیونی در سال 88 به استناد گفته های رضا استادی در برنامه چهارسو چیزی نمی گویید، در همان برنامه ای که دستمزد آقای بازیگر، علی نصیریان 25 میلیون و یک چهارم شما اعلام شد!

 

هیچ صنفی را اینقدر بمباران نکرده اند

دکتر افسانه رضایی متخصص اطفال از سریال «در حاشیه»، با عنوان سریالی بی محتوا یاد می کند و به هفت صبح می گوید: «هیچ قشر و صنفی را تا به حال اینقدر بمباران نکرده اند؛ معلوم نیست چرا فقط زورشان به پزشکان می رسد؟»

 

رضایی در پاسخ به این سوال که تا چه حد محتوای سریال را واقعی می دانید می گوید: «همه اش دروغ نیست و بزرگنمایی های آن اتفاقا خنده دار است اما من فکر می کنم در کشور ما هنوز مردم آنقدر ظرفیت چنین شوخی هایی را ندارند و این تکه و کنایه ها به افراد فرصت طلب این بهانه را می دهد که به پزشکان بی احترامی کنند. من خودم مدتی در بخش شکایات فعالیت داشتم و می دیدم که بعضی از بیماران به دلایل واهی از پزشکان شکایت می کردند و منتظر بهانه بودند.»

 

او در ادامه می گوید: «مشکل اصلی این است که سواد پزشکان را در این سریال مسخره می کنند. کسی که این همه زحمت کشیده و کنکور پزشکی داده و این همه سال درس خواهنده حقش این نیست. پزشکان که خدا نیستند. در حدی که می دانند بیماران را راهنمایی می کنند.»

 

او در ادامه توضیح می دهد: «مشکل اصلی سهمیه های دانشگاه های دولتی هستند که سواد جامعه پزشکی را زیر سوال برده اند. من نامه رسمی دانشگاه دولتی را دیدم که نوشته بود آقایی صلاحیت و توانایی خواندن تخصص قلب ندارد و آن وقت خواسته بودند ارجاع داده شود به بخش مغز و اعصاب که سخت تر است!»

 

متخصصانی هم هستند که با پخش این سریال مشکلی ندارند. یک متخصص ارتوپد در این باره به هفت صبح می گوید: «بهتر است صبر کنیم تا سریال تمام شود و بعد درباره آن قضاوت کنیم. هنوز برای قضاوت خیلی زود است. من با رویکرد کلی سریال موافقم و عقیده دارم آقای مدیری طنز خوبی ساخته است و دلیلی برای اعتراض نمی بینم.»

 

یک متخصص قلب هم به هفت صبح می گوید: «من با رویکرد طنز در مورد عملکرد پزشکان موافقم و با سریال طنز مخالفتی ندارم چون در طنز خواهی نخواهی غلو وجود دارد و این را مخاطب می فهمد. در مورد درآمدها، این سریال واقعیت ها را مطرح می کند. دلیلی برای اعتراض نیست.»