عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

چگونه می‌توانیم چندوظیفه نباشیم؟

مجموعه : سبک زندگی
چگونه می‌توانیم چندوظیفه نباشیم؟
۱- لیستی برای انجام کارها تهیه کنید. این لیست‌ها می‌توانند شامل موضوعاتی از جمله تماس‌های تلفنی، کارهای خانه، تحویل پروژه و غیره باشند.

۲- ابزاری برای ضبط داشته باشید. ابزاری مانند دفترچه یادداشت می‌تواند به شما کمک کند تا به صورت لحظه‌ای کار مورد نیاز برای انجام شدن را یادداشت نمایید.

۳- همچون ایمیل یک صندوق فیزیکی ورودی داشته باشید و سعی کنید تا جایی که می‌توانید از تعداد آنها بکاهید. با داشتن این صندوق‌ها، تمامی اطلاعات ورودی اعم از کاغذی و دیجیتالی به درون صندوق ورودی می‌روند.

۴- روزتان را به صورت قطعه قطعه برنامه ریزی کنید و برای کارهای اضطراری در میان کارهای خود قطعاتی را خالی بگذارید. شما ممکن است از قطعات یک ساعته برای کارتان استفاده کنید. شاید هم قطعات نیم ساعته را به کار بگیرید. این موضوع کاملا به خود شما بستگی دارد. می‌توانید این شیوه را امتحان کنید و پس از هر قطعه ۴۰ دقیقه‌ای، یک قطعه ۲۰ دقیقه‌ای را برای امور متفرقه در نظر بگیرید.

۵- مهمترین کار را در اول صبح انجام دهید و تا زمانی که آن کار را به پایان نرسانده اید، دست به کار دیگری نزنید. پس از آن به خودتان اندکی استراحت بدهید و به کار مهم بعدی بپردازید. در صورتی که بتوانید در یک صبح دو یا سه مورد از این دست کارها را انجام دهید، بدون شک روزتان بسیار خوشایند خواهد بود.

۶- همه ابزاری را که منجر به پرت شدن حواس شما می‌شوند را از خود دور کنید. ایمیل‌تان را ببندید، اینترنت را قطع کنید، تلفن همراهتان را هم خاموش کنید، اگر ممکن است حتی سعی کنید به تلفن‌تان هم جواب ندهید. فقط بر روی همان یک کار تمرکز کنید و نسبت به سایر موارد نگرانی نداشته باشید.

۷- در صورتی که مواردی همچون چک کردن مداوم ایمیل و هر کار تکراری دیگری ضرورت دارد، بهتر است دست نگه دارید، نفس عمیق بکشید، تمرکز کنید و به کار بازگردید. ایمیل‌ها و کارهای مشابه را در زمان‌های متفرقه چک کرده یا انجام دهید.

۸- اگر کار جدیدی در حین کار به شما واگذار شد، آنها را در صندوق ورودیتان بگذارید و یا آنها را در سیستم ثبت یادداشت ضبط نمایید و به کارتان بازگردید.

۹- از حالا به بعد هر زمان که کاری را تمام کردید، یادداشت‌ها و صندوق ورودی‌تان را پردازش کنید، موارد جدید را به لیست کارهای‌تان بیافزایید و در صورت نیاز بقیه موارد را بررسی کنید و نظم ببخشید. فراموش نکنید که در بازه‌های زمانی مختلف سری به ایمیل و صندوق ورودی‌تان بزنید.

۱۰- زمان‌هایی وجود دارد که به صورت اورژانسی نیاز دارید تا دست از کار کردن بکشید. سعی کنید تا یادداشتی از اینکه تا کجا کار کرده‌اید را بنویسید و بر روی تمامی اسناد بگذارید. سعی کنید تا همه چیز را در صندوق و یا محل خاص قرار دهید تا پس از انجام کار اضطراری، راحت به آنها دسترسی داشته باشید و با نگاه کردن به یادداشت بدانید که باید از کجا شروع کنید.

۱۱- هر از چندگاهی نفس عمیق بکشید، حرکات کششی انجام دهید و به خودتان استراحت بدهید. از زندگی لذت ببرید. بیرون بروید و از طبیعت قدردانی کنید. خودتان را سالم نگه بدارید خیلی خوب است.