اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

چگونه چای سفید دم كنیم؟

چگونه چای سفید دم كنیم؟
برای تهیه چای سفید نباید به شیوه چای معمولی یا دیگر دمنوش‌ها اقدام كنید. تهیه این چای آداب ویژه‌ای دارد و بی‌دقتی در تهیه این چای سفید تمام خواص آن را از بین می‌برد و اثربخشی آن را كم می‌كند. برای تهیه چای سفید به شیوه درمانگران طب سنتی ایران كافی است یك قاشق غذاخوری سرپر از چای سفید را با یك لیوان آب كه دمای آن از دمای آب جوش كمتر باشد به مدت 10 دقیقه دم كنید.
 
برای این منظور باید آب را جوش بیاورید و اجازه دهید چند دقیقه بماند تا از دمای 100 درجه كمتر شود. این شیوه بهترین شیوه دم كردن و آماده كردن چای سفید است. اما ژاپنی‌ها به شیوه دیگری چای سفید دم می‌كنند. آنها چای سبز را درون قوری كه دمای آبش زیر جوش است، می‌ریزند و قوری را روی میز می‌گذارند و آن را با پارچه‌ای می‌پوشانند. بعد از 10 دقیقه چای سفید آنها آماده است. چینی‌ها این چای را درون فلاكس دم می‌كنند.

از چای سبز مفیدتر است عالی است

برگ‌های چای سفید تمامی خواص برگ‌های چای سبز را دارد با این تفاوت كه تاثیرگذاری و خاصیت این چای در مقایسه با چای سبز چند برابر است. در حقیقت چای سبز و چای سفید هر دو برای درمان و كنترل قند و چربی خون، كلسترول و فشار خون توصیه می‌شوند با این تفاوت كه خواص چای سفید در مقایسه با چای سبز چند برابر است چون چای سفید

 
از غنچه‌های نورس و بازنشده برگ‌های چای تهیه می‌شود و همین مسئله موجب شده تا چای سفید این روزها در بسیاری از كشورهای مشرق زمین به ویژه چین، ایران و هند در گروه پرفروش‌ترین و البته گران‌ترین چای‌ها و دمنوش‌های طبیعی شناخته می‌شود.