اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

ابتدا از نخ دندان استفاده کنیم یا مسواک؟!

مجموعه : سبک زندگی
ابتدا از نخ دندان استفاده کنیم یا مسواک؟!
نخ دندان باید قبل از مسواك زدن استفاده شود
یك دندانپزشك گفت: برای رسیدن فلوراید خمیر دندان به داخل شیارهای دندان، افراد باید قبل از مسواك زدن از نخ دندان استفاده كنند.

لیلا نصیری خانلر  اظهار داشت: بهترین زمان استفاده از نخ دندان، قبل از مسواك‌ زدن است زیرا استفاده از آن بعد از مسواك زدن، موجب نرسیدن فلوراید خمیر دندان به داخل شیارهای دندان می‌شود.

وی در خصوص اینكه كدام یك از روش‌های مسواك زدن یا استفاده از نخ دندان در حفظ سلامت دندان اولویت دارد، گفت: برخلاف تصور برخی متخصصان و افراد، نمی‌توان یكی از این روش‌ها را مهمتر از دیگری عنوان كرد بلكه استفاده از نخ دندان و مسواك باید با هم صورت گیرد.

* ضعف اقبال عمومی آحاد جامعه از نخ دندان به دلیل عدم آگاهی
نصیری خانلر با اشاره به اینكه آحاد جامعه به دلیل ناآگاهی از مزایای نخ دندان، چندان از آن استفاده نمی‌كنند، افزود:‌ آغاز بیشتر پوسیدگی‌های دندان‌ها از داخل شیارها و ما بین دو دندان است در حالی كه نخ دندان در تمیز كردن این نواحی از مواد غذایی نقش بسیاری را بر عهده دارد.

وی با بیان اینكه مسواك نمی‌تواند ما بین و شیار دندان‌ها را تمیز كند، تصریح كرد: نخ دندان در فرآیند رعایت بهداشت دندان‌های افراد باید جایگاه اصلی خود را پیدا كند كه این امر مستلزم آموزش مستمر و پایه‌ای است.

این دندانپزشك اظهار داشت: متأسفانه افراد در خصوص طریقه صحیح استفاده از نخ دندان به طور كامل آگاهی ندارند و در اغلب موارد با بكارگیری شدید نخ دندان باعث جراحت لثه‌ها می‌شوند كه این امر به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

نصیری خانلری خاطرنشان كرد: بهره‌گیری مستمر از نخ دندان می‌تواند عامل بسیار مهمی در جلوگیری از پوسیدگی دندان افراد باشد كه این امر باید از سنین پایین به كودكان آموزش داده شود.