وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

تور رایگان بازدید از منشور کوروش

تور رایگان بازدید از منشور کوروش
معاونت گردشگری فرصت بازدید رایگان از منشور حقوق بشر کوروش را برای عموم مردم فراهم   می آورد.

به گزارش روابط عمومی معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، با توجه به باقی ماندن حدود 70 روز از بازدید منشور کوروش در موزه ملی ایران، معاونت گردشگری در نظر دارد با برپایی تور رایگان، امکان بازدید از نخستین کتیبه حقوق بشر را برای عموم شهروندان تهرانی ایجاد کند.

بنا بر این تصمیم وسیله نقلیه، مزین به تصویر منشور کوروش، به منظور جابه جایی علاقه مندان بازدید از این اثر تاریخی در نظر گرفته شده است که روزانه از میدان انقلاب بعنوان مقصد و مبداء این تور، از ساعت 9 صبح لغایت 18، در حرکت خواهد بود.

شهروندان تهرانی می توانند علاوه بر مبداء ذکر شده در طول مسیرنیز، حدفاصل میدان انقلاب، میدان فردوسی لغایت خیابان سی متر – محل موزه ملی ایران – از اتوبوس در نظر گرفته شده با ظرفیت حدود 50 نفر استفاده کرده و در قالب توری رایگان بازدید از منشور کوروش و سایر آثار تاریخی بخش ایران باستان موزه ملی ایران را تجربه کنند.

لازم به ذکر است تور بازدید از منشور کوروش، از اواسط هفته جاری،  به مدت 2 ماه برپا خواهد بود و عموم مردم می توانند بدون پرداخت هزینه رفت و آمد و بلیت ورودی، فرصت محدود باقیمانده حضور کتیبه حقوق بشر در کشور را غنیمت شمارند.

گفتنی است استوانه گلی منشورکوروش بعنوان کهن ترین سند گرامیداشت حقوق بشر ایرانیان در سال  1879 میلادی توسط هیات باستان شناسی بریتانیایی در بابل کشف و نخستین بار طی مدت زمان    جشن های 2500 ساله پهلوی به مدت 10 روز به کشور بازگشت. این کتیبه که توسط کوروش کبیر به منظور رعایت احوال بابلیان از سوی سپاه فاتح ایران نگاشته شده است؛ در شهریور ماه اخیر به کشور وارد و در مدت 4 ماه به موزه ملی ایران امانت داده شد.

روانشناسی آنلاین ، خدمات مشاوره

روانشناسی آنلاین ، خدمات مشاوره