اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

وام های 10 تا 15 میلیونی برای نانوایی ها

مجموعه : مجله خبری روز
وام های 10 تا 15 میلیونی برای نانوایی ها
رئیس اتحادیه نانوایان کشور گفت: نانوایی ها برای بهسازی و ارتقای تجهیزات خود وام دریافت می کنند .
 
حسین نظری در مصاحبه با واحد مرکزی خبر با اشاره به اختصاص اعتبار دولتی30 میلیارد تومانی دولت برای بهسازی و ارتقاء فنی واحدهای پخت نان افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته این وام به نانوایی های مراکز استان ها و شهرها به ترتیب 15 و 10 میلیون تومان اختصاص می یابد و فراخوان آن به زودی اعلام می شود.

وی با اشاره به اینکه 50 درصد نانوایی ها به علت فرسودگی، نیاز به بهسازی و بازسازی دارد، گفت: با بهسازی و ارتقای تجهیزات نانوایی‌ها‌، مصرف انرژی نیز در این واحدها به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش خواهد یافت.

رئیس اتحادیه نانوایان با اشاره به وجود 63 هزار نانوایی در کشور و 3800 واحد در شهر تهران گفت: بهسازی نانوایی‌ها موجب ارتقای کیفیت نان و در نتیجه افزایش سلامت آن خواهد شد.

نظری هزینه بهسازی و نوسازی هر واحد نانوایی را به طور متوسط30 میلیون تومان برآورد کرد و افزود: شورای اسلامی شهر تهران نیز پرداخت10 میلیون تومان را برای بهسازی هر واحد نانوایی تصویب کرده است .

رئیس گروه آموزش مرکز پژوهش‌های غلات همچنین از آموزش و اعطای مدرک فنی و علمی به نانوایان خبر داد و گفت : آموزش ها با رویکرد افزایش کیفیت ارائه می شود که مدتی است با همکاری مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای آغاز شده است و روندی پنج ساله دارد.

وی با اشاره به اینکه هدف اصلی از آموزش نیروی انسانی نانوایی‌ها، تبدیل نانوایان فصلی به نیروهای ثابت است، گفت: این کار به توسعه بهداشت و افزایش کیفیت تولید نان هم کمک می کند.

رئیس گروه آموزش مرکز پژوهش‌های غلات با اشاره به مراحل آغازین آموزش‌ها، گفت: به کسانی که موفق به گذراندن این دوره شوند مدرک علمی و فنی داده می‌شود و نانوایان فاقد مدرک رسمی آموزش از اشتغال منع خواهند شد.

سلطانی با تاکید بر اینکه نانوایان از طریق اتحادیه‌ها وارد دوره های آموزشی می شوند، افزود: دوره‌های آموزشی شامل دو مرحله نظری و علمی است و سه هفته طول می کشد.

وی گفت : کسانی که با دوره‌های آموزشی آشنایی دارند می‌توانند با مراجعه به واحدهای مربوطه، فقط امتحان دوره های مذکور را بدهند و مدرک بگیرند.