عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

تور کیش،قیمت تور کیش،تور کیش لحظه آخری،تور کیش ارزان

تور کیش،قیمت تور کیش،تور کیش لحظه آخری،تور کیش ارزان

دلیل ریزش موی منطقه‌ای چیست؟

دلیل ریزش موی منطقه‌ای چیست؟
به طور ناگهانی متوجه دو لکه بدون مو در سرتان می شوید. پزشک گفته این، ریزش موی منطقه‌ای است. آیا ممکن است ادامه پیدا کند و طاس ‌شوید؟»

ریزش موی منطقه‌ای یک نوع از ریزش مو است که یک درصد از مردم دچارش می‌شوند. معمولا یک یا دو نقطه گرد بدون مو روی پوست سر یا ریش شروع به ریزش می‌کند. معمولا ناگهانی است و با ریزش موهای اطراف، لکه ممکن است بزرگ‌تر شود.

در اغلب موارد فقط چند لکه فاقد مو ایجاد می‌شود و ریزش مو بعد از چند هفته متوقف می‌شود. گاهی بیماری پیشرفت‌ کرده و مناطق فاقد مو به هم متصل و طاسی کامل ایجاد می‌شود.
گاهی موهای سایر نقاط بدن (ابروها و مژه‌ها) هم می‌ریزد. معمولا بعد از چند ماه موها خود به خود می‌رویند. البته هر چه بیماری بیشتر طول بکشد شانس رشد مجدد کمتر می‌شود.
هر چه ریزش مو وسیع‌تر بوده و در سنین پایین‌ترین شروع شود احتمالا بیماری پایدارتر است. علت بیماری،ناشناخته است.
بعضی متخصصان عقیده دارند این بیماری، خود ایمنی (آلرژی به خود) است و بدن موهای غیرسفید را غریبه تصور کرده و بر ضد آنها وارد عکس‌العمل‌ می‌شود. این عارضه به کسی سرایت نمی‌کند.
تمایل فامیلی برای ابتلا به این نوع ریزش مو وجود دارد. بعضی از موارد این نوع ریزش مو را به استرس‌های شدید نسبت می‌دهند. در اغلب موارد علت خاصی برای این ریزش مو وجود ندارد. این بیماری تمایل به عود دارد. در مواردی که ریزش مو وسیع نیست ممکن است درمان لازم نباشد اما گاهی پزشک برای شما پماد یا تزریق در نواحی فاقد مو را توصیه می‌نماید.
در مواردی که ریزش مو محدود است می‌توان مدل مو را برای پوشاندن نواحی بدون مو تغییر داد. در دیگر موارد می‌توان از کلاه‌گیس استفاده کرد. در مواردی که تمام موهای سر از دست رفته، کلاه‌گیس‌های مخصوصی با قدرت اتصال به سر برای محکم نگه داشتن موی مصنوعی روی سر وجود دارد.