عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

هشدار در مورد مصرف قرص برنج

هشدار در مورد مصرف قرص برنج
5 تا 7 نفر هر ماه در گیلان با خوردن قرص برنج می میرند .

به گزارش واحد مرکزی خبر ، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و سرپرست اورژانس گیلان امروز گفت در 4 ماه گذشته 79 نفر بر اثر خوردن قرص برنج به بیمارستان رازی رشت مراجعه کردند که از این تعداد 27 نفر فوت کردند .

قرص برنج که به نام فسفید آلومینیوم نیز شناخته می‌شود قرصی است که یک عدد از آن قادر است هزاران شته را از بین ببرد .

این قرص از خود گاز فسفید تولید می‌کند و از آن برای جلوگیری از آفت‌زدگی برنج در انبار استفاده می‌شود . مسمومیت با این قرص هم از راه استنشاق ، هم از راه تماس پوستی و هم به صورت خوراکی صورت می گیرد .

مصرف خوراکی آن باعث تهوع ، درد معده ، استفراغ ، اسهال ، تنگی نفس ، احساس سرما ، عطش ، سر درد ، تشنج و کما می شود و مرگ بعد از 3 روز یا حداکثر 2 هفته با نارسایی قلبی حادث می شود .

دکتر رهبر با بیان اینکه از هر 100 نفری که در دنیا قرص برنج می خورند ، 70 نفر می میرند ، گفت این آمار در گیلان به ازای هر 100 نفر 35 نفر است .

وی با بیان اینکه مدت زمان تاثیر قرص برنج پس از مصرف نیم ساعت است ، گفت تنها راه نجات بیمار خوراندن یک لیوان روغن به وی و خارج کردن محتویات معده اوست .

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت قرص برنج در بدن مصرف کننده با تولید گاز فسفین سبب نارسایی و مسمومیت کبد ، نارسایی کلیه ، تخریب سلول های ریه ، سکته قلبی و در نهایت منجر به مرگ می شود .

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب

X عکس,فال,اس ام اس,پزشکی
Xبستن تبليغ
عکس,فال,اس ام اس,پزشکی