وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی، هزینه وکیل ملکی تهران

تومور مغزی و علائم آشکار این بیماری

تومور مغزی و علائم آشکار این بیماری
تومور مغزی در هر سنی ممکن است بروز کند. این تومور ها در مواردی خطرناک و مهلک هستند. علایم تومور بر حسب قرار گرفتن در قسمت خاصی از مغز متغیر است، اما در بیشتر افراد حداقل یک علامت شایع بروز می کند. در صورتی که دچار علایمی شده اید که در ادامه مطلب به آن اشاره می شود، حتماً به پزشک مراجعه کنید، زیرا حتی تومورهای خوش خیم و غیرسرطانی در صورت درمان نشدن می توانند علایم خطرناکی را در پی داشته باشند.

سردردهای مکرر

سردرد معمولی را می توان با مصرف دارو درمان کرد، اما سردردهایی که به علت تومور مغزی ناگهانی آغاز می شوند با مصرف مسکن آرام نخواهند شد. این سردرد ها معمولا همراه با تهوع می باشند وگاهی با علائمی مانند فلج اندام همراه هستند، اگرچه بیشتر افراد در مقاطعی از زندگی دچار سردرد می شوند، اما سردردهای ناشی از تومور مغزی به مرور زمان شدید تر می شوند.

تغییرات در رفتار

اگر نزدیکان شما متوجه تغییراتی در رفتار و نحوه برخورد شما شده اند در این زمینه با پزشک خود مشورت کنید، زیرا تومورهایی که در قسمت جلوی مغز ایجاد می شوند، در عملکرد طبیعی این منطقه از مغز اختلال ایجاد می کنند و در نتیجه رفتار فرد تغییر می کند.

تغییرات در بینایی و شنوایی

تاری دید ناگهانی یا کاهش شدید شنوایی، هر دو از علایم تومور مغزی هستند. البته بیماری های متعددی از جمله دیابت با تغییر بینایی ارتباط دارد. بنابراین در صورت بروز این علایم لازم است به پزشک مراجعه کنید.

از دست دادن توانایی حرکتی

اگر به طور ناگهانی قدرت کامل یا بخشی از قدرت حرکتی دست و پای خود را از دست داده اید، باید به پزشک مراجعه کنید.

حالت تهوع و استفراغ

این ۲ علامت ممکن است از علایم تومور مغزی باشند. اغلب افراد اوایل صبح دچار این حالت می شوند. تشخیص علت این حالت ضروری است.