عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

مهمترین ساعات شبانه‌روز

مجموعه : سبک زندگی
مهمترین ساعات شبانه‌روز
 محیط خانه جایی‌ست که مهمترین ساعات شبانه‌روز را در آن سپری می‌کنیم. وقت صرف وعده‌های غذایی و اوقات خواب، بیداری و بعدازظهرها از زمان‌هایی هستند که اغلب‌مان این ساعت‌ها را در خانه می‌گذرانیم. حس و حال ما در این ساعات تا حد زیادی تحت تاثیر محیط خانه قرار دارد. فاکتورهای بسیاری در این تاثیرگذاری سهیم هستند که نور از مهمترین آنهاست خیلی خوب است.

اغلب افرادی که به مشاغل مرتبط با دکوراسیون داخلی مشغول هستند، از اهمیت نورپردازی در محیط‌های سربسته آگاهند و بخش اصلی کارشان را روی نور و روش‌های انتشار آن در محیط‌ها و اتاق‌های مختلف متمرکز می‌کنند. در این میان تاثیر نور طبیعی نیز بسیار زیاد است. با توجه به اینکه روند روتین زندگی ما، وابستگی نزدیکی با آغاز روز دارد، می‌توانیم با بهره بردن از برخی تکنیک‌های طراحی داخلی، از نور روز در تاثیرگذاری مثبت بر روی افراد خانه بیشترین بهره را ببریم


در این مطلب، به نکاتی در همین رابطه اشاره شده است. هر چند که سبک و سیاق معماری ایرانی در ساخت و ساز منازل و محیط‌های کار تا حدودی با تصاویر این مطلب متفاوت است، اما رعایت اصول کلی اشاره شده در این مطلب می‌تواند به افزایش استفاده مثبت ما از نور طبیعی کمک شایانی نماید.